Дата народження
14 квітня 1945
Країна
Україна
Соцмережі

Письменник, сценарист

Дата народження: 14.04.1945 р.

Рідне місто: Київ

Сергій Дяченко ріс у Шевченківському районі. Його сім'я проживала на вулиці Горького, в будинку під номером 9. У епоху декомунізації вулицю перейменували. Так Горький став Антоновичем.

У дитинстві Сергій Дяченко був ватажком місцевих хуліганів. Письменник згадує: сусіди часто заходили до його батьків, щоб поскаржитися на нестерпного синка.

Коли Сергію нарешті подарували велосипед, він тут же потрапив в незручну ситуацію. Розвертаючись на велосипеді у вузькому дворику, Сергій випадково розбив вікно в напівпідвальному приміщенні, в якому жила сім'я. Разом зі своїм транспортом Сергій Дяченко провалився в розбите вікно і приземлився прямо на обідній стіл.

Після школи хлопець вивчився на психіатра. Але його медичну кар'єру зіпсувала одна актриса - Марина Ширшова. Дівчина з дитинства захоплювалася письменницьким ремеслом і захопила ним Сергія. Згодом знайомі стали співавторами та подружжям.

У 1994-му році вийшла їхня перша спільна робота. Нею став роман «Привратник». На конкурсі «Зоряний шлях» цей літературний твір отримав премію «Хрустальный стол». Згодом роман став першою книгою з успішного циклу «Скитальцы».

Дебютний роман приніс популярність своїм авторам. Критики високо оцінили твір, хоча по стилістиці він не дуже відрізнявся від робіт інших українських фантастів.

У 1997-му році Марина та Сергій Дяченко видали ще одну книгу з циклу. Нею став роман «Шрам». Критиків і читачів глибоко вразив цей твір. У ньому чітко і глибоко виражений внутрішній психологічний світ персонажів, що робить їх реальними.

Між двома цими релізами було видано кілька інших творів. У їх числі опинилася повість «Ритуал» (1996 р.). Це твір не викликав широкого резонансу. Але в 2015-му році за його мотивами був знятий фільм «Он - дракон». Кінокартина стала першим слов'янським фентезі та стала однією з найкасовіших кінострічок Росії.

У 2000-му році Марина та Сергій Дяченки написали свою першу п'єсу «Последний Дон Кихот».

У 2001-му році вийшла дебютна дитяча книга від українських фантастів. Вона отримала назву «Летающая шляпа».

Через рік з величезним успіхом зустрівся свіжий роман письменників «Пандем».

Пік популярності Марини та Сергія Дяченків припав на 2006-ий рік. Тоді подружжя видало роман «Дикая энергия. Лана». Твір отримав дещо казкову форму. Цю книгу пара створювала під натхненням від творчості української співачки-гуцулки Руслани.

Через 2 роки Марина та Сергій Дяченки відійшли від літературної фантастики, зайнявшись сценарним ремеслом. Тоді вони створили свій перший сценарій до фільму «Обитаемый остров».

Щільне співробітництво з російськими кіностудіями сподвигло подружжя перебратися в Москву. Так у 2009-му році родина Дяченко покинула Київ.

У 2011-му році на екрани вийшло відразу дві кінороботи за сценаріями Марини та Сергія. Ними стали фільм «Рейдер» і серіал «Белая гвардия».

У 2013-му році подружжя виїхали в США. Живучи в Каліфорнії, вони продовжують писати сценарії для російського кіновиробництва.

Марина і Сергій Дяченко вважаються одними з найбільш плідних українських авторів. Їх твори перекладені іноземною мовою і користуються успіхом за кордоном. Письменникам належить велика кількість престижних нагород.

Особисте життя

Сергій Дяченко одружений зі своїм співавтором - Мариною. У подружжя є донька Стаська.

Статок

Марина і Сергій Дяченко - одні з найбільш затребуваних і популярних письменників Східної Європи. Інформація про їх прибутки не представлена ​​в ЗМІ.

Дата народження
14 квітня 1945
Країна
Україна
Соцмережі