Дата народження
18 липня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Сергій Глущенко

Глущенко Сергій Миколайович: новий заступник міністра економіки та сільського господарства, який "відзначився" скандалами на посаді очільника Держпродспоживслужби

Глущенко Сергій Миколайович — під час перебування керівником Держпродспоживслужби був розкритикований аграрним міністром за некомпетентні дії та надмірні амбіції.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Сергій Миколайович Глущенко народився 18 липня 1979 року у селищі Райгородок Слов'янського району Донецької області.

Освіта

У Сергія три дипломи, які він отримав в одному виші: Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана. Чиновник є дипломованим юристом, економістом (облік і аудит) та управлінцем (менеджмент організацій).

Сім’я

Сергій перебуває у шлюбі з громадянкою Російської Федерації Оленою Лавриненко. Згідно з декларацією чоловіка, у 2019 році вона працювала в Республіканській дитячо-юнацькій спортивній школі легкої атлетики міста Цхінвалі (Грузія).

Глущенко виховує доньку Анастасію, а також дітей Лавриненко від першого шлюбу: Анну Санакоєву та Артура Санакоєва.

Кар'єра

Майже вісім років Глущенко був співробітником Світового банку. З жовтня 2006 по березень 2015 року він обіймав посаду молодшого операційного співробітника в Міжнародній фінансовій корпорації.

Потім в липні 2015 року Сергій очолив новостворений орган виконавчої влади — Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (скорочено Держпродспоживслужба). Однак на цій посаді він провів менше року та звільнився в січні наступного року.

Через пів року Глущенко влаштувався в Офіс ефективного регулювання BRDO, звідки й нинішній прем'єр Гончарук. До липня 2017 року Сергій керував юрвідділом та був координатором інспекційної реформи. Потім він займався підприємницькою діяльністю.

У 2019 році кандидатура Глущенко розглядалася на посаду голови Держпродспоживслужби. Однак вдруге зайняти цю посаду чиновнику не вдалося.

26 лютого 2020 року Глущенко був призначений заступником голови міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова. Сергій займатиметься сільськогосподарським напрямком.

Компромат

На посаді керівника Держпродспоживслужби кілька разів потрапляв у скандали. Так, очільник аграрного міністерства Олексій Павленко піддав критики роботу служби в цілому та її керівника зокрема.

Міністр заявив, що "некомпетентні дії та надмірні амбіції керівництва Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів ставлять під загрозу можливий експорт українського насіння в країни ЄС".

Крім того, Глущенко "звинувачували у здирництві та у провалі заходів з підготовки України до епідемії африканської чуми".

Декларація

У лютому 2020 року Сергій Глущенко подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник міністра має земельну ділянку (6470 кв.м.) та житловий будинок (58 кв.м) у Краматорську, а також квартиру (66,2 кв.м.) та два недобудованих гаражі у Слов'янську. У столиці України Глущенко живе в орендованій квартирі (72,7 кв.м.). Власного автомобіля Глущенко немає. Зате є він у дружини — Opel Zafira 2003 року випуску.

У 2019 році підприємницька діяльність принесла Сергію 334,8 тисячі гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 73,9 тисячі. Також чиновник відобразив у декларації зарплату своєї матері. У 2019 році Олена Глущенко встигла попрацювати у трьох банках: "БГ Банк", банк "Камбіо", а також VAB bank та заробити 67 тисячі.

Готівкою Глущенко задекларував 25 тисяч долар та 90 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Дата народження
18 липня 1979
Країна
Україна
Соцмережі