Дата народження
15 грудня 1979
Країна
Україна
Соцмережі
216

Сергій Каплін

Сергій Каплін: неплатник аліментів та поціновувач бійок зібрався в президенти

Сергій Каплін: неплатник аліментів та поціновувач бійок зібрався в президенти

Сергій Каплін позиціонує себе як звичайну людину з народу. Він багато працював, щоб досягти успіху, створює громадські організації, а його декларація – одна з найскромніших серед його колег. Однак і недоліки він узяв від “простих людей” – любить бійки та не платить аліменти. Зараз він зібрався стати президентом. І демпінгує на обіцянках знизити ціну на газ. Про це повідомляє Політека.

  Біографія

  Сергій Миколайович Каплін народився 15 грудня 1979 року в селі Опришки, що на Полтавщині.

  Сім’я

  Виріс у сім’ї селян. Матір керувала рільничою бригадою. Батько – ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС.

  Був одружений декілька разів. Від попередніх шлюбів має трьох дітей. Його колишня дружина Маргарита звинувачувала його в байдужості до долі дітей і гомосексуальних стосунках.

  Освіта

  У 1998 році закінчив середню школу в рідному селі, після чого вступив в Український державний університет харчових технологій на спеціальність “економіка підприємства”. Отримав диплом у 2003 році.

  Навчався на юридичному факультеті Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана.

  У 2014 році Сергій Каплін здобув ступінь бакалавра з маркетингу у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».

  Кар’єра

  Під час навчання в університеті створює громадську організацію «Українська ліга молодих підприємців».

  Після випуску в 2003 році працює виконавчим директором Кременчуцького шкіряно-лимарного комбінату. Паралельно з цим керує Агентством міжнародного ділового партнерства.

  У 2005-2012 роках керував корпорацією «Екологічні ресурси».

  У 2006 році засновує ще одну ГО – «Союз вкладників».

  У 2007 році потрапляє в парламент на посаду помічника голови комітету з питань промислової політики. Водночас працює консультантом із питань захисту прав споживачів у Київській міськраді та радником у Державному комітеті з питань розвитку підприємництва та регуляторної політики.

  У 2008-2011 роках керував Інститутом проблем води та енергозбереження.

  У 2011-2013 роках – лідер громадської організації “Рух простих людей”. Редактор газети “Іскра простих людей”.

  У 2012 році стає членом партії Віталія Кличка “УДАР” та обирається депутатом у Верховну Раду.

  На позачергових виборах у парламент 2014 року балотувався від Блоку Петра Порошенка. У своєму 144 окрузі набрав 46,3% голосів та отримав депутатський мандат.

  У Раді обіймає посаду першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

  У 2015 році засновує власну політичну силу із назвою “Партія простих людей”. У серпні 2016 року перейменовує її на “Соціал-демократичну партію”.

  До 2016 року представляв фракцію БПП, однак залишив її через незадоволеність роботою уряду Арсенія Яценюка.

  У травні 2018 року Сергій Каплін заявив, що збирається взяти участь у президентських виборах. Тоді ж він презентував книгу “План президента Капліна”, в якій виклав свою програму та поділився своїм баченням майбутнього країни. Тепер він обіцяє знизити ціну на газ – ні багато ні мало – в чотири рази.


  Компромат

  У перші гучні скандали Сергій Каплін потрапив іще у лютому 2014 року, коли проти нього відкрили кримінальну справу. На засіданні щодо справи активістів Євромайдану Романа Чубановського та Петра Ворони, яким інкримінували захоплення адміністративної будівлі, він нібито погрожував судді Жовтневого суду Полтави. Сам нардеп заявив, що не робив жодних заяв, які сприймалися б як погроза, та лише закликав відповідати нормам законодавства.

  Того самого року він знову став героєм новин. 18 листопада під час протестів під Полтавською міською радою він увірвався в будівлю та, дізнавшись, що голови міста Олександра Мамая немає на місці, вирубив сокирою двері в кабінет його заступника. Після цього він виламав прохід у кабінет мера та посипав його сіллю.

  Через декілька тижнів Сергій Каплін повідомив, що його автівку пограбували. За його словами, там були матеріали про причетність мера Полтави до корупційних скандалів.

  На цьому протистояння між посадовцями не закінчилось. 10 липня 2015 року Полтавська міська рада мала розглядати питання тарифів на міський транспорт. Однак сесія так і не розпочалася через бійку між Олександром Мамаєм та Сергієм Капліним, який виступав за зниження вартості проїзду. Після цього мер намагався виїхати з подвір’я міської ради, однак прибічники нардепа заблокували виїзд, а сам Каплін пробив йому колесо. У спробах вибратися з оточення Мамай збив помічника нардепа Олександра Шамоту та зачепив іще кількох людей.

  Нардеп мав конфлікт і з колегою з Радикальної партії Ігорем МосійчукомНародні обранці побилися на мітингу на підтримку Олега Ляшка під будівлею Печерського суду.

  На початку 2018 року в Раді створили відкритий реєстр неплатників аліментів. За словами міністра юстиції Павла Петренка, в ньому є депутати, колишні міністри та інші високопосадовці. Серед інших там було й ім’я Капліна. Сам нардеп розповів, що його колишня дружина виїхала за кордон, тому він просто не може зробити переказ. Окрім того, Сергій Каплін пообіцяв сходити до Петренка та поговорити з ним “як чоловік із чоловіком” через цю ситуацію.

  17 жовтня 2018 року під час мітингу профспілок під Кабінетом міністрів Сергія Капліна та ще двох учасників протесту облили екскрементами. Сам нардеп заявив, що організатором був Олексій Сердюк, який заплатив виконавцям 300 доларів.

  Декларація

  Як можна побачити у декларації Сергія Капліна за 2017 рік, його річний дохід становив 473 тисячі гривень. 244 тисячі він отримав за роботу в апараті Верховної Ради. Ще 229 тисяч нардепу виплатили як компенсацію за проживання в Києві та пересування територією України.

  Якщо більшість депутатів за ці гроші орендують номер у готелях “Київ” або “Національний”, то лідер соціал-демократів вирішив виняйняти цілу квартиру.

  Цікаво, що витрати на її оренду Каплін зареєстрував, а саму нерухомість – ні.

  Іще більше питань викликає задекларована нерухомість нардепа. Крім незареєстрованої квартири, у столиці він орендує будинок площею 203,9 квадратних метри. Навіщо тоді держава оплачує йому ще одну нерухомість у Києві – незрозуміло.

  Зареєстрований Сергій Каплін у Полтаві, однак власної нерухомості в місті він також не має. В його декларації – будинок на 84 квадратних метри, зареєстрований на громадянку України Тамару Купріс. Варто зазначити, що її однопрізвищниця Марія Купріс працює помічницею депутата.

  Пересувається нардеп на KIA Magentis 2007 року випуску. Авто він придбав у 2007 році за 120 тисяч гривень.

  Це єдине майно, яким офіційно володіє Сергій Каплін.

  Окрім того, разом зі своїм однопартійцем Сергієм Варламовим він має права на зображення знаку своєї громадської організації “Рух простих людей”.

  Новини

  Сергій Каплін потрапив у санкційний список Російської Федерації, який опублікували 1 листопада 2018 року. Уряд країни заблокував усі рахунки та цінне майно, яке нардеп має на території РФ.

  Дата народження
  15 грудня 1979
  Країна
  Україна
  Соцмережі