Дата народження
31 березня 1989
Країна
Україна
Соцмережі

Сергій Кліпперт

Біографія

Сергій Кліпперт - український спортсмен. Виступає в плаванні серед людей з обмеженими можливостями. Народився в 1989 році в Слов'янську (Донецька область). Є спортсменом з ослабленим зором. Займається плаванням з підліткових років. Тренером плавця є Світлана Казначеєва. Має вищу освіту. Закінчив педагогічний університет в рідному Слов'янську.

Кар'єра

Сергій Кліпперт дебютує на міжнародних змаганнях в 2004 році. Тоді плавець вперше виступає на Паралімпійських іграх, за результатами яких стає володарем двох золотих медалей в естафетах комплексом і вільним стилем.

Успішно виступає поза паралімпійських змагань. Сергій Кліпперт є чемпіоном світу 2006 року і Європи 2003 року.

У 2008 році плавець знову повертається на Паралімпійські ігри. У Пекіні Сергій Кліпперт виграє два срібла на «стометрівках» на спині. Також плавець стає володарем чотирьох бронзових нагород.

Сергій Кліпперт закріплює свій статус одного з кращих плавців-паралімпійців в 2012 року. На іграх в Лондоні українець стає володарем ще двох бронзових медалей на дистанціях в 400 і 100 метрів.

Тріумфальним для українця стає 2016 рік. За результатами Паралімпіади в Бразилії Сергій Кліпперт знову виграє золото в категорії «100 метрів на спині».

Досягнення

Сергій Кліпперт - один з найсильніших плавців-паралімпійців на планеті. Абсолютний паралімпійський чемпіон, багаторазовий призер змагань. Чемпіон світу та Європи. Визнаний майстром спорту міжнародного класу. Є кавалером ордена «За заслуги».

Чутки і скандали

Сергій Кліпперт критикується своїми конкурентами і колегами на паралімпійській збірній. Плавець вважається людиною з обмеженими можливостями, однак на практиці - він майже нічим не відрізняється від «звичайних» людей. У спортсмена слабкий зір, проте це не заважає вести йому повноцінне життя і тренуватися на рівні з плавцями-олімпійцями. Колеги і суперники українця стверджують, що він не має права виступати серед людей з обмеженим можливостями.

Статки і джерела доходів

Сергій Кліпперт отримав за свої численні перемоги на змаганнях близько 300 тисяч доларів призових, а також об'єкти нерухомості. Також отримує матеріальну підтримку від Паралімпійського комітету та Міністерства спорту, що перевищує 300 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

На даний момент Сергій Кліпперт постійно живе і тренується в Києві. Часто буває в Слов'янську, де живе його сім'я - батьки і четверо братів і сестер. Складається в постійних відносинах з дівчиною на ім'я Ніна.

Фото і відео

Дата народження
31 березня 1989
Країна
Україна
Соцмережі