Дата народження
19 серпня 1969
Країна
Україна
Соц.мережі
422
Сергій Клюєв

Український політик та підприємець, Народний депутат України V, VI, VII та VIII скликань. Брат політика та бізнесмена Андрія Клюєва. Одружений, 2 дітей

Біографія

Сергій Клюєв народився в Донецьку у 1969 році. Його старшим братом є Андрій Клюєв - соратник колишнього президента Януковича. Сергій отримує освіту в рідному Донецьку і стає фахівцем в області видобутку корисних копалин.

Кар'єра

Починає працювати в середині 90-х. Він обіймає посаду голови торгового дому «Підшипник». Пізніше підприємство розширюється до промислово-інвестиційної корпорації «Укрпідшипник», а Ківалов-молодший зберігає керівництво.
На початку минулого десятиліття Сергій Клюєв починає політичну кар'єру та обирається в Донецьку раду. У 2002 році стає заступником голови облради.

Досягнення

Вперше Сергій Клюєв стає народним депутатом у 2006 році. Представляє «Партію регіонів». Входить в ПАРЄ і стає членом Ради Нацбанку.
У період з 2007 по сьогоднішній день зберігає своє місце в парламенті. На даний момент - безпартійний.

Чутки й скандали

Сергій Клюєв регулярно звинувачується в несамостійності і називається «тінню» свого старшого брата - Андрія, який обіймав пост глави Адміністрації Януковича, а зараз переховується від українського правосуддя.
У 2015 році Клюєв-молодший був звинувачений у шахрайстві, привласненні державних коштів і розкраданнях в особливо великому розмірі. Був позбавлений недоторканності і оголошений в міжнародних розшук. Активи політика були заарештовані Європейським Союзом, однак в 2018 році всі претензії до нардепа були зняті, оскільки українська сторона не надала достатньої кількості доказів нечесного походження його активів.

Статки та джерела доходів

До подій 2014 року Сергій Клюєв був одним з найбільш багатих людей України. ЗМІ оцінювали його спільні з братом активи в 900 мільйонів доларів. Кошти були отримані від діяльності його бізнесу - компанії «Укрпідшипник» і ряду інших активів. Сам депутат відкрито декларував мільйонні заощадження, земельні ділянки, авто та інші активи. Сьогодні достовірної інформації про статки Клюєва-молодшого - немає.

Особисте життя і сім'я

Сергій Клюєв перебуває у шлюбі з Іриною Клюєвою. Має доньку Ольгу та сина Андрія.

Дата народження
19 серпня 1969
Країна
Україна
Соц.мережі