Дата народження
19 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Сергій Коровченко

Коровченко Сергій Володимирович: адвокат і нардеп-мажоритарник, якого підозрювали в зраді

Коровченко Сергій Володимирович - нардеп, який переміг на 210 окрузі після скандалу і повторного перерахунку голосів.

Біографія

Коровченко Сергій Володимирович народився 19 лютого 1979 року в селищі Фащівка Луганської області.

Освіта

Сергій Коровченко має дипломи економіста, фінансиста і юриста. Навчався в Київському економічному університеті, Міжрегіональній академії управління персоналом, Київському університеті імені Шевченка.

Сім'я

Даних про сімейний стан Сергія Коровченка у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Трудову кар'єру почав в 2000 році у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку України. Тут він протягом двох років працював на посаді провідного спеціаліста та головного спеціаліста.

З 2002 року почав займатися приватною юридичною практикою, через два роки - адвокатською.

У 2009 році знову повернувся до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, де очолив територіальне управління.

У 2011 році на деякий час зайнявся адвокатурою, а потім отримав посаду помічника заступника Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим патронатної служби.

На початку 2012 року Сергій Коровченко очолив головне управління з представництва в судових органах та взаємодії з правоохоронними органами Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Через півтора року обійняв пост начальника головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим.

Після окупації Криму Російською Федерацією Сергій Коровченко звільнився з мін'юсту і повернувся на материкову Україну. У березні 2014 року відкрив власне адвокатське бюро.

У 2016 році Коровченко був кандидатом на посаду судді касаційного адміністративного суду.

Через рік він заснував благодійний фонд і громадську організацію "Оновлення".

У 2008 році Сергій Коровченко балотувався до Київської міської ради за списками ВО "Батьківщина". Однак його номер виявився непрохідним. 

Через одинадцять років він взяв участь у позачергових парламентських виборах. Коровченко балотувався як самовисуванець по двісті десятому мажоритарному округу (місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони Чернігівської області).

За Коровченко проголосувало 21,11% (або 16 398). За ще одного самовисуванця Бориса Вікторовича Приходько, за якого віддали свої голоси 21,15% (або 16 436). Переможцем був оголошений Приходько.

Однак результати виборів на окрузі викликали скандал. Через це було прийнято рішення про повторний перерахунок бюлетенів. Після якого переможцем був оголошений Сергій Коровченко.

Компромат

У 2018 році Коровченко став фігурантом справи про державну зраду. Під час суду заочного суду над президентом-втікачем Віктором Януковичем були опубліковані так звані "Плівки Глазьєва", у яких було згадано прізвище Коровченко.

Правоохоронці почали досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Сергія Коровченка. Його підозрювали у сприянні анексії півострова і надані так званому "керівництву" самопроголошених органів влади АР Крим юридичну допомогу в оформленні документів, що стосуються окупації АР Крим.

Влітку 2019 року стало відомо, що у 2014 році, під час анексії Криму, Коровченко фігурував в телефонній розмові радника президента РФ Глазьєва з депутатом Думи РФ Затуліним.

Тоді радник Путіна говорив, що тодішнього міністра юстиції Криму і "людину Медведчука" Коровченка потрібно залишити на їх посад.

Декларація

Останній раз Сергій Коровченко подавав декларацію у грудні 2016 року. Тоді він задекларував одну квартиру в Києві. Площа нерухомості - майже п'ятдесят квадратних метрів.

Пересувався Коровченко на Toyota Sequoia 2012 випуску. У 2015 році він придбав її за 1,25 мільйона гривень. Сергію Коровченку належала половина прав на Товариство з обмеженою відповідальністю "АРТ-СИСТЕМ".

Єдиним джерелом доходу став дохід від відчуження нерухомого майна - понад чотири мільйони гривень.

Посилання

Сайт громадської організації "Оновлення"

Офіційна сторінка в Фейсбук

Особиста сторінка в Фейсбук

Youtube

Відео

Дата народження
19 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі