Дата народження
26 листопада 1965
Країна
Україна
Соцмережі

Журналіст, президент НУ «Києво-Могилянська академія» (2007-2014), міністр освіти і науки України (2014-2016), народний депутат Верховної ради України 8 скликання. Одружений, є одна дитина.

Біографія

Сергій Миронович Квіт народився 26 листопада 1965 року в Ужгороді. Вищу освіту здобув у Києві. За фахом – журналіст. У радянській армії служив у спортивній роті.

Кар'єра

Після закінчення Київського національного університету Сергій Квіт працював на редакторських посадах в журналах «Слово і час» і «Українські проблеми». Паралельно викладав в Інституті журналістики при КНУ.

У 2001 році переходить працювати в Києво-Могилянську академію. Через шість років став її президентом. У 2012 році увійшов до Наглядової ради Незалежної асоціації телерадіомовників.

Досягнення

Автор майже сотні публікацій з літературознавства, літературної критики, політики і ідеології українського націоналізму.

У 2014 році Сергій Квіт став народним депутатом на позачергових виборах в український парламент. У тому ж році призначений міністром освіти і науки України.

З квітня 2016 року Сергій Квіт став позаштатним радником президента України.

Чутки і скандали

На посту президента Києво-Могилянської академії Сергій Квіт був одним з головних опонентів тодішнього міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Кілька разів подавав в суд на дії міністерства щодо несправедливого розподілу бюджетних місць у вузах.

У 2012 році Сергій Квіт закрив виставку «Українське тіло», яка проходила в Центрі візуальної культури. Це викликало шквал обурення серед співробітників НаУКМА, які почали збір коштів проти цензури в вузі. Квіт спочатку пішов на зустріч протестувальникам і дозволив відкрити Центр без виставки. Але вже через місяць сам Центр візуальної культури був закритий.

Статки і джерела доходів

Екс-міністр придбав у 2014 році земельну ділянку площею 629 кв. м в рідному Ужгороді. У столиці України в спільній власності з дружиною володіє придбаною у 2000 році квартирою площею 35 кв. м. У дружини екс-міністра є у володінні ще одна квартира (83 кв. м) в Києві. Вона була куплена в 2013 році. У декларації перед звільненням з посади міністра Сергій Квіт задекларував, що заробив 80 тисяч гривень. Робота в Києво-Могилянській академії принесла йому 45 тисяч гривень. Ще 80 тисяч Квіт заробив в якості гонорарів. Зарплата його дружини склала 60 тисяч гривень. Банківських рахунків і готівки Сергій Квіт не декларував.

Особисте життя і сім'я

Сергій Квіт любить фехтування. У 1984 році навіть став чемпіоном України з фехтування. Іншою пристрастю є книги.

Дружину Сергія Квіта звуть Тетяна. Згідно з декларацією екс-міністра, вона працює в PR-менеджером в Асоціації «Інноваційний розвиток України».

У подружжя Квіт є донька.

Фото та відео


Дата народження
26 листопада 1965
Країна
Україна
Соцмережі