Дата народження
22 лютого 1965
Країна
Україна

Сергій Мельник

Мельник Сергій Іванович: досьє екс-мера Хмельницького, який вирішив знову стати нардепом

Мельник Сергій Іванович в новій Раді може спробувати виконати свої старі передвиборні обіцянки, що залишились невиконаними. Про нього повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Політична кар’єра
 6. Компромат і скандали
 7. Декларація
 8. Посилання

Біографія

Народився 22 лютого 1965 року в селі с. Моломолинці, Хмельницького району Хмельницької області.

Освіта

З 1981 по 1984 рік навчався в Хмельницькому кооперативному технікумі, в 1984 році вступив до Хмельницького технологічного інституту, закінчив його в 1990 році за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності». Закінчував вчитися після служби в армії.

Сім’я

Одружений, дружина Тетяна Василівна працює головним спеціалістом регіонального відділення Фонду державного майна України. Син Юрій 1980 року народження.

Кар’єра

 • Сергій Мельник після закінчення інституту в 1990 році почав працювати економістом в Хмельницькому обласному жілкоммунуправленіі. У 1992 році перейшов працювати бухгалтером, пізніше провідним бухгалтером управління ЖКГ Хмельницької обласної організації.
 • У 1993 році зайняв посаду заступника завідувача фінансовим відділом Хмельницької міської адміністрації.
 • Наступного року перейшов працювати заступником завідувача фінансового відділу в Хмельницькому міськвиконкомі. У тому ж, 1994 році призначений на посаду керівника фінансового відділу.
 • У 1998 році Мельник уже обіймає посаду заступника Хмельницького міського голови, займається питаннями діяльності виконавчих органів ради.
 • З 2000 року керує департаментом місцевих фінансів, займає посаду заступника глави секретаріату Спілки лідерів місцевих і регіональних влад України, працює в проекті з реформування міжбюджетних відносин.
 • Сергій Мельник взяв активну участь в розробці Бюджетного кодексу України, Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів, працював радником при проекті підтримки економічної і фінансової реформи.
 • З 2002 року керує Департаментом з бюджету Міністерстві фінансів України. У тому ж році був призначений начальником Головного фінансового управління Хмельницької облдержадміністрації, а в 2003 році стає заступником голови Хмельницької обласної державної адміністрації.

Політична кар’єра

 • З 2004 по 2014 рік був членом партії «ВО« Батьківщина».
 • У 2006 році обирається мером міста Хмельницького, переобирається на цю посаду в 2010 році, але в 2014 році складає з себе повноваження мер і стає народним депутатом Верховної Ради VIII скликання. У парламенті працює заступником голови Комітету з питань бюджету.
 • У 2014 році пройшов до Верховної Ради, перемігши на одномандатному виборчому окрузі, набравши 33,75% голосів.
 • У зв’язку з обранням Народним депутатом України склав повноваження мера 21 листопада 2014 р
 • 25 грудня 2018 року включений до списку санкцій російського уряду.

Має звання «Заслуженого економіста України». Нагороджений орденами «За заслуги» II і III ступеня.

На парламентські вибори 2019 Сергій Мельник йде знову як самовисуванець.

Компромат і скандали

Пішов Сергій Мельник з поста мера Хмельницького зі скандалом. Його противники готувалися оголосити йому недовіру і ініціювали дострокове припинення повноважень мера. «Ми беремо на себе відповідальність за зрив сесії. Ми вимагаємо від міського голови Сергія Мельника не принижувати депутатів і не розводити кумівство “, – зазначила депутат міськради від ПР Оксана Кольгофер. Під завуальованим словом “кумівство”регіоналка мала на увазі секретаря Хмельницької міської ради та голову міської організації ВО “Батьківщина” Валерія Лєскова».

Сергія Мельника звинувачували в лобіюванні економічних інтересів своїх ділових партнерів. Зокрема, в своєму депутатському запиті Володимиру Гройсману він прямо просив сприяння приватному підприємству. «Нардеп днями направив депутатський запит прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, названий «Про забезпечення сталевий катанкою потреб внутрішнього ринку України». У ньому нардеп від президентської фракції докладно описав важливість для української економіки компанії «Нейл» з Хмельницького та біди, з якими вона зіткнулася. І попросив у зв’язку з цим Гройсмана «вжити дієвих заходів щодо забезпечення сталевою катанкою потреб внутрішнього ринку України».

За інформацією сайту «Слово і діло», Сергій Мельник не виконав ряд своїх передвиборних обіцянок. Зокрема, він обіцяв будівництво заводу з переробки сміття в своєму окрузі, обіцяв брати участь в розробці механізму відкликання депутатів, не добився 60 тролейбусів за рахунок державної програми, залишилися невиконаними 28 обіцянок. Але при цьому 60% своїх передвиборчих обіцянок народний депутат все ж виконав.

Декларація

Згідно щорічної декларації, в 2018 році отримав доходи за основним місцем роботи у Верховній раді в розмірі 477 059 гривень, майже 14 тисяч від здачі в оренду майна.

Дружина народного депутата задекларувала 157 755 гривень за основним місцем роботи, 66 тисяч в якості дивідендів, 100 тисяч і 260 тисяч безповоротної фінансової допомоги.

Готівкою сім’я задекларувала 700 тисяч гривень.

Народний депутат задекларував земельну ділянку площею 23,5 тисячі квадратних метрів на своїй батьківщині – в селі Маломолінци Хмельницької області, гараж площею 19 квадратних метрів в Хмельницькому,

На дружину депутата зареєстрована квартира в Хмельницькому площею 126 квадратних метрів, господарське приміщення 20 квадратів, житловий будинок в Хмельницькому на 417 квадратних метрів, земельна ділянка в Хмельницькому на 2500 квадратних метрів.

Сім’я має у власності два автомобіля – Audi А6 2007 року випуску, Mitsubishi Outlander 2008 року випуску.

Сергій Мельник має майновий пай в КСП «Бужок», його дружина володіє 55% підприємства «Еверслі», і 55% підприємства «Ринок« Дарсон », а також є кінцевим бенефеціаром цих підприємств.

Посилання

Сторінка Сергія Мельника на сайті Верховної Ради.

Дата народження
22 лютого 1965
Країна
Україна