Дата народження
05 вересня 1961
Країна
Україна
Соцмережі
230

Сергій Соболєв

Сергій Соболєв: сірий кардинал української політики

Сергій Соболєв: сірий кардинал української політики

Сергій Соболєв – один зі старожилів українського парламенту, він був народним депутатом Верховної Ради України шести скликань з 1990 року, а тому є досвідченим і впливовим політиком. Про нього повідомляє Політека.

Біографія

Народився 5 вересня 1961 року в Запоріжжі. Мати – педіатр, батько – робітник алюмінієвого заводу.

Освіта

У 1979-1983 роках навчався в Запорізькому педагогічному інституті за спеціальністю «Історія».

У 1996 році отримав юридичну освіту, закінчивши Київський національний університет ім. Шевченка.

Сім’я

Одружений, дружина – Соболєва Ніна Іванівна, 1962 р.н., працює у Верховній Раді, сім’я має 5 дітей: дочки Юлія (1982 р.н.) та Олена (1986 р.н.), старший син – Іван, двоє молодших близнюків – Данило і Меланія. Також подружжя має 5 онуків.

Сергей Соболев

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав в 1978 році різноробочим на Запорізькому оборонному заводі «Гамма».

У 1985-1986 рр., після служби в армії працював на Дніпровському електродному заводі в Запоріжжі.

З 1986 по 1990 рік викладав історію в Запорізькому педагогічному училищі №1. До 1990 року був членом Комуністичної партії Радянського Союзу.

З 1990 року по 1994 рік Сергій Соболєв – народний депутат України I скликання. Обіймав посаду керівника групи «Демократичне відродження України», також був, членом комітету ВР з питань освіти та науки.

З 1994 по 1998 рік – нардеп Верховної Ради II скликання. Керував депутатською групою «Реформи». Член комітету ВР з питань правової політики і реформи судово-правової системи. Також був заступником голови контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації.

1999-2001 рр. – радник прем’єр-міністра України Віктора Ющенка.

2002-2006 рр. – народний депутат України IV скликання.

2012 -2014 – народний депутат України VII скликання від партії «Батьківщина».

2014-2018 – знову народний депутат Верховної Ради VIIІ скликання від партії «Батьківщина», заступник голови фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

У 2005 році нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня.

Сергей Соболев

Компромат

Сергій Соболєв – один із старожилів Верховної Ради, тому за роки його політичної кар’єри накопичилося гори добірного компромату, який будь-хто з бажаючих знайде без проблем.

У 90-х роках його звинувачували в крадіжці грошей КПРС: «В кінці 80-х С. Соболєв значився в рядах КПРС і зумів знайти точки дотику з такими партійними«шишками»Запорізького міськкому, як Петро Ванат і Олександр Головко. Молодий і спритний хлопець допоміг своїм впливовим друзям успішно привласнити партійні гроші запорізького комітету КПРС після розвалу партії, і сам залишився не в накладі. Ні для кого не секрет, що відразу ж після розвалу СРСР награбовані гроші були вкладені в приватизацію запорізької готелю «Інтурист» Ванатом не без активної допомоги юного протеже Соболєва Сергія».

Також Соболєву часто інкримінують невиконання передвиборних обіцянок і корупцію. Сайт «Антикор» в 2015 році підрахував, що: «З 62 пунктів передвиборної програми депутат Сергій Соболєв до вересня 2015 р виконав 18 обіцянок, що становить 29%. Невиконаних обіцянок – 12 (19%). Решта 32 пункту (52%) в процесі виконання. За даними неофіційних джерел, Сергій Владиславович Соболєв зробив зі своєї політичної кар’єри успішний і дуже прибутковий бізнес. Він зумів поставити на потік надходження фінансів, представляючи в парламенті інтереси деяких великих бізнес-структур».

Один з гучних скандалів за участю Соболєва пов’язаний з грошима Національної лотереї: «У 2009 році його і ще двох БЮТівців, Сергія Терьохіна і Віктора Уколова, сопартіец Антон Яценко звинуватив в причетності до тіньових схем в лотерейному бізнесі. За даними Яценко, УНЛ замішана в податкових махінаціях, не виконувала ліцензійні умови щодо показників капіталізації і мала проблеми з формуванням призового фонду. Яценко навіть надав документи, що свідчать про те, що Соболєв, Терьохін і Уколов до 2004 року були бізнес-партнерами “УНЛ”, яка належала офшорній компанії з Британських Віргінських островів. Він оцінив щомісячний дохід лотереї в 18-22 млн і підкреслив, що 15% від цієї суми виводилося з держави за кордон в якості грошової компенсації».

Сергей Соболев

За Сергієм Соболєвим закріпилася репутація «сірого кардинала» в політиці: «Навіщо Юлії Тимошенко такий ненадійний соратник, як Сергій Соболєв? Все просто – Сергій Владиславович відмінний і непримітний кандидат в Сірі Кардинали. Він відмінно знає політику і керує зливом голосів. Крім цього, він відмінний стратег. Юлія Володимирівна високо цінує Соболєва, адже саме вона дала йому прізвисько «Баргузин» – найцінніший вид хутрового звіра, за якого віддають мільйони цінителі хутра».

І найбільш скандальним компроматом на Соболєва було звинувачення його в нетрадиційній сексуальній орієнтації і педофілії: «Новина про гомосексуальні нахили нардепа вже і не новина зовсім. Про це стало відомо ще в далекому 2000 році з аудіозапису розмови Л.Кучми і Л.Деркача. … тому скандал зі зґвалтуванням дітей в таборі «Артек» в 2009 році, до якого причетні кілька відомих особистостей, в т.ч. Соболєв, жахлива, але, на жаль, логічна подія».

Декларація

Згідно з декларацією Сергія Соболєва за 2018 рік, опублікованою в Єдиному державному реєстрі декларацій, його доходи в порівнянні з 2017 роком зросли вдвічі. Він задекларував 925 тисяч гривень доходу. У 2017 році Соболєв задекларував 532 тисячі гривень доходу.

412 тисяч гривень – це заробітна плата народного депутата за основним місцем роботи. 423 тисячі гривень зароблені при виконанні депутатських повноважень, 90 тисяч гривень отримано в якості компенсації вартості проїзду.

Дружина народного депутата за місцем своєї основної роботи у Верховній Раді заробила за рік 60 тисяч гривень і ще 48 тисяч гривень – від сдачі об’єктів нерухомості в оренду.

На вкладах у банках у Соболєва та його дружини – близько 40 тисяч доларів.

У власності сім’ї нардепа будинок площею 399 квадратних метрів в Київській області і будинок площею 411 квадратів в Івано-Франківській області, частина дачного будиночка 103 квадратних метра.

Також у сім’ї Соболєва 10 земельних ділянок загальною площею близько 2 га, два з яких площею 2 500 кв. м і 743 кв. м в Київській області, записані на самого Соболєва, інші (2 500 кв. м, 1 500 кв. м 2 534 кв. м, 2 396 кв. м 2 093, кв. м, 699 кв. м, 212 кв . м, 830 кв. м) – на його дружину. Також у сім’ї  одна машина Land Rover Range Rover 2007, власником якої є також дружина народного депутата.

Живе Сергій Соболєв в селі Нові Безрадичі Обухівського району в 45 км від Києва.


Дата народження
05 вересня 1961
Країна
Україна
Соцмережі