Дата народження
05 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі
179

Сергій Стаховський

Сергій Стаховський -  український тенісист-професіонал. Володар чотирьох титулів АТР в одиночному розряді та трьох титулів ATP у парному розряді. Фіналіст юніорського турніра Великого шолома в одиничному розряді (Відкритий чемпіонат США-2004). 

Біографія

Сергій Стаховський народився в столиці України в 1986 році в інтелігентній родині. Батьком майбутнього чемпіона є видатний уролог і доктор медицини - Едуард Стаховський. Мати Ольга - економіст і викладач. Сергій Стаховський починає займатися тенісом у віці 6 років за підтримки сім'ї. У підліткові роки переїжджає до Словаччини, де активно тренується і будує кар'єру.

Кар'єра

Сергій Стаховський визнавався кращим молодим гравцем України. У 2004 році молодий тенісист доходить до фіналу одиночного турніру Відкритого чемпіонату США серед юніорів.

У 2006 році Сергій Стаховський входить в ТОП-200 світового рейтингу кращих гравців в теніс. У тому ж році починає грати за українську команду на Кубку Девіса.

У 2008 році Сергій Стаховський вперше входить в сотню кращих тенісистів планети, провівши ряд успішних поєдинків на різних міжнародних турнірах.

У 2009 році Сергій Стаховський грає в основній сітці відкритих чемпіонатів з тенісу в Австралії і Франції.

У 2010 році український тенісист виграє турнір St. Petersburg Open, а також ряд інших турнірів ATP 250 і змагань серії Masters. У тому ж році виходить до четвертого кола одного з турнірів Великого Шолома - Відкритого чемпіонату США, після чого займає 31 місце в списку кращих тенісистів світу.

Після 2012 року кар'єра Сергія Стаховського «йде на спад», однак він не покидає рейтинг кращих тенісистів планети і здобуває кілька великих перемог - над Роджером Федерером у 2013 році і деякими іншими більш титулованими гравцями.

Досягнення

Сергій Стаховський - найбільш успішний тенісист в історії сучасної України. Фіналіст юніорського Відкритого Чемпіонату США, переможець семи турнірів ATP і багаторазовий чемпіон України.

Чутки і скандали

Великий скандал Сергій Стаховський викликав у 2018 році, коли заявив, що хотів би задушити кожного російськомовного. Пізніше тенісист вибачився за свої слова і заявив, що це був невдалий жарт, який не так зрозуміли.

Стаховський славиться своїми проукраїнськими поглядами, за що критикується фанатами тенісу та спортсменами з Росії. З 2014 року відмовляє спілкуватися з російськими ЗМІ, які називає «брехливими».

Влітку 2014 року Сергія Стаховського затримали на митниці в Україні, коли він намагався провезти партію захисних засобів і амуніції для бійців АТО.

Статки і джерела доходів

Сергій Стаховський - доларовий мільйонер. За час своєї професійної кар'єри заробив понад один мільйон доларів в якості призових. Також отримав сотні тисяч доларів в якості спонсорської підтримки.

Особисте життя і сім'я

Український тенісист зустрічався зі знаменитою словацькою тенісисткою Домінікою Цибулковою. У 2011 році одружився з росіянкою на ім'я Анфіса. Від цього шлюбу Сергій Стаховський має дочку Таїсію і сина Никифора.

Фото і відео


Дата народження
05 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі