Дата народження
23 серпня 1974
Країна
Україна
Соцмережі
308

Сергій Жадан

Поет, прозаїк, есеїст, перекладач

Дата народження: 23.08.1974 р.

Рідне місто: Старобільськ (Ворошиловградська область)

Сергій Жадан народився в простій родині. У дитинстві він виявляв великий інтерес до літератури. Після школи Сергій вступив в ХНПУ ім. Г. Сковороди. Своє навчання він продовжив в аспірантурі. Темою його дисертації стали «Філософсько-естетичні погляди Михайля Семенка».

У 2000-му році Сергій Жадан став викладачем на кафедрі української та зарубіжної літератури в тому ж ХНПУ. Свою викладацьку діяльність він закінчив уже через 4 роки. Так він починає перекладати видатні поетичні твори з німецької, англійської, білоруської та російської мов. Також Сергій Жадан починає свою власну літературну діяльність.

У 2008-му році його роман «Anarchy in the UKR» в російському перекладі потрапив під номінацію «Національний бестселер» в Росії. Саме ця книга приносить своєму авторові визнання і широку популярність. Надалі Сергій Жадан стає володарем багатьох творчих премій.

В кінці 2013-го року письменник взяв активну участь в харківському Евромайдані. У березні 2014-го року він постраждав під час Революції Гідності. Письменник виявляє активну участь в суспільному житті та займається благодійністю.

За роки своєї письменницької кар'єри Сергій Жадан отримав безліч позитивних відгуків від критиків. Зокрема, автора визнали одним з кращих літераторів країн СНД. Критики відзначають його унікальне вміння бути своїм як для простої, так і для високоінтелігентної аудиторії. Особливе визнання критиків отримав роман «Ворошиловград». Його назвали маніфестом покоління. Зараз автор живе і творить в Харкові.

Особисте життя

Першою дружиною письменника стала Світлана Олешко, режисер харківського театру «Арабески». У цьому шлюбі народився син Іван.

13-го грудня 2009-го року Сергій знову одружився. Його обраницею стала Ірина Куніцина, співробітниця видавництва «Фоліо». У цьому союзі народилася дочка.

Скандали

У 2014-му році Сергій постраждав під час зіткнень в ході Революції Гідності. У 2018-му році роман «Інтернат» піддався жорсткій критиці. Оцінювачі назвали його поверховим.

Статок

Журналісти оцінюють авторські роялті Сергія Жадана в 3-5 тис. USD за одну книгу. Автор входить в десятку найуспішніших літераторів України, відомих далеко за кордоном.

Дата народження
23 серпня 1974
Країна
Україна
Соцмережі