Дата народження
07 серпня 1947
Країна
Україна
Соцмережі

Народна артистка України, співачка, танцівниця, актриса, підприємець

Дата народження: 07.08.1947 р.

Рідне місто: село Маршинці (Чернівецька область)

Софія стала другою з шістьох дітей в сім'ї етнічних молдаван. Старша сестра Зінаїда в дитинстві перехворіла на тиф, який забрав у неї зір. Вона володіла абсолютним слухом і захоплювалася музикою. Зіна була для Соні другою матір'ю. Її музичне захоплення вплинуло на розвиток великого інтересу до цього виду мистецтва у молодшої сестри. Зіна навчила її багатьом народним пісням.

Члени  родини Ротару спілкувалися тільки молдавською мовою. Зіна часто слухала радянське радіо, що допомогло їй оволодіти російською мовою. Після вона поділилася своїм досвідом з молодшими сестрами та братами.

З ранніх років Софія допомагала мамі торгувати на ринку.

Крім музичної пристрасті і домашніх турбот, в житті майбутньої співачки було багато спорту. Вона захоплювалася легкою атлетикою і багатоборством. Пізніше дівчина захопилася їздою на мотоциклі та освоїла віндсерфінг.

Співоча діяльність Соні почалася ще в першому класі. Вона співала в шкільному та церковному хорах. За спів в церкві Соню обіцяли виключити з піонерів.

В юнацькі роки дівчина співала народні пісні в художній самодіяльності, а також навчалася акторській майстерності в драмгуртку. Ночами в сараї Соня самостійно вчилася грати на баяні.

Софія Ротару любила брати участь в домашніх концертах, а також гастролювала по сусідніх селах.

У 1962-му році вона перемогла на районному конкурсі. Таким чином Софія потрапила на обласний огляд. У 1964-му році вона перемогла на республіканському фестивалі талантів в Києві. Так молода співачка потрапила на обкладинку журналу «Україна». Саме цей випуск виявився в руках хлопця, якого зачарував образ молодої співачки. Саме цей читач на ім'я Анатолій Євдокименко згодом став чоловіком Соні.

Закінчивши школу, дівчина вступила до Чернівецького музучилища на диригентсько-хорове відділення. Вона твердо вирішила побудувати кар'єру співачки, але відповідного факультету в установі не було.

Закінчивши училище в 1968-му році, Софія стала викладати в ньому теорію музики, а також сольфеджіо. Педагогічну діяльність вона поєднувала з участю в різних фольклорних фестивалях.

У 1971 році після зйомок у фільмі «Червона рута» Соні запропонували створити однойменний ансамбль. Автором його пісень став Володимир Івасюк. Незабаром фольклорний ансамбль виступив на Кремлівській сцені. З того часу співачка починає активні гастролі по Радянському Союзу.

У 1976-му році німецька компанія «Ariola-Eurodisc GmbH» запросила Софію Ротару для запису платівки, що складається з двох треків. Альбом отримав назву «Deine Zärtlichkeit» («Твоя ніжність»). В кінці 70-их рр. відбулися гучні концерти в різних країнах Європи. У 1979-му році західнонімецька фірма запропонувала Соні записати платівку з піснями німецькою, італійською та французькою мовами. Співачка хотіла прийняти цю пропозицію, але радянська влада заборонила їй виконувати нерадянські пісні.

У 1980-му році Софія Ротару підкорила Токіо, зайнявши перше місце на тамтешньому міжнародному конкурсі. Після співачка відійшла від фольклорного жанру. Незабаром вона записує пісню «Темп», яка стає саундтреком до фільму «Балада про спорт». Новий етап творчості привів до експериментів з рок- і метал-музикою. Так, в 1981-му році Софія знялася в фільмі «Душа», заспівавши в складі рок-групи «Машина времени».

У 1983-му році радянська виконавиця записала альбом в Торонто і дала ряд концертів в різних містах Канади.

В кінці 80-хх рр. відбулося національне загострення у відносинах між Україною і Росією. Якраз в цей період більшу частину репертуару Софії Ротару складали російськомовні пісні. Це викликало обурення української публіки. Результатами стали акції протесту. З настанням незалежності співачка не втратила свою популярність, продовжуючи активну творчу діяльність.

Політична діяльність

У 2004-му році Софія Ротару підтримувала Помаранчеву революцію.

У 2006-му році співачка висувалася в депутати від блоку Литвина.

У 2014-му році після анексії Криму Росією Софія Ротару не виявила бажання отримати російське громадянство.

Особисте життя

У 1968-му році співачка виходить заміж за музиканта і свого продюсера Анатолія Євдокименка. 24-го серпня 1970-го року в родині народжується син Руслан. 23-го жовтня 2002 року її чоловік помирає після другого інсульту. Софія на рік відмовляється від творчої діяльності.

Скандали

У 2017-му році Йосип Кобзон розповів у своєму інтерв'ю, що Софія Ротару співає під фонограму.

Статок

За підсумками 2010-го року Софія Ротару стала найуспішнішою українською виконавицею. Її заробіток склав 4 млн 760 тис. USD. У 2017-му році прибутки співачки зменшилися і склали 600 тис. USD.

З чуток, співачка також є власницею власного готелю.

Дата народження
07 серпня 1947
Країна
Україна
Соцмережі