Соня Кошкіна
  • Дата рождения
    8 July 1985
  • Страна
    Україна
  • Социальные сети
Соня Кошкіна
582

Соня Кошкіна

Українська журналістка, співвласник і шеф-редактор інтернет-видання «Лівий берег», телеведуча. Автор книги «Майдан. Нерозказана історія ».

Дата народження: 08.07.1985 р.

Рідне місто: Київ

Справжнє ім'я журналістки – Ксенія Микитівна Василенко. Поява псевдоніма була несподіваною і незапланованою. Працюючи в газеті «День», Ксенія почала писати для порталу «Обозреватель». Оскільки контракт з першою на той момент ще не закінчився, їй довелося взяти псевдонім, щоб поєднувати роботу з іншим виданням. Мама Ксенії мріяла назвати її Сонею. Сама ж Ксюша обожнює кішок. Саме так з'явився творчий псевдонім - Соня Кошкіна.

Ще в шкільні роки Соня Кошкіна почала осягати ремесло журналіста в Палаці піонерів. Незабаром вона стала викладати його молодшим учням тієї ж установи.

У 2003-му році вона стала кореспондентом газети «День». Там Соня пропрацювала 2 роки.

У 2005-му році Соня Кошкіна почала писати для порталу «Обозреватель». З цим виданням журналістка працювала до 2009-го року.

Ведучи професійну діяльність, дівчина навчалася в університеті ім. Т. Г. Шевченка на факультеті журналістики. Пізніше вона вступила до аспірантури одеського університету. Там Соня вивчала філософію права.

У 2009-му році Соня Кошкіна заснувала своє інтернет-видання «Лівий берег». У ньому ж вона виконувала обов'язки шеф-редактора.

Через рік вона долучилася до громадської організації «Стоп цензура!».

У 2015-му році журналістка випустила авторську книгу «Майдан: нерозказана історія».

У тому ж році Соня Кошкіна стала ведучою програми «Лівий берег» ( «24 канал»).

Особисте життя

Подейкують, що Соня Кошкіна мала інтимні стосунки з багатьма політиками. Серед них:

• Микола Рудьковський, колишній депутат від соцпартії та екс-міністр транспорту;

• Борис Колесніков, депутат від «Партії регіонів»;

• Андрій Клюєв, екс-глава адміністрації президента;

• Максим Курочкін, політик, кримінальний авторитет.

Журналістка не перебуває у шлюбі.

Скандали

Соня Кошкіна відома своєю гострою полемікою, яку вона веде з політиками. Подейкують, що за питання, які змушують сідниці політиканів соватися на стільцях, а також колючі зауваження Соні не раз погрожували розправою. Разом з тим її розслідування часто виявляються фейковими, а сенсації – пахнуть тухлятиною.

У листопаді 2011-го року на сторінках «Лівого берега» з'явилося листування парламентського нардепа Володимира Ландика. В sms він обговорював долю свого сина, якого затримала міліція за побиття дівчини.

Після публікації цього матеріалу, депутат звернувся до прокуратури, вимагаючи порушити проти Соні Кошкіної кримінальну справу за розкриття таємниці листування. Прокуратура розпочала розгляд заяви через 8 місяців після подачі, а не протягом 10-ти днів, як встановлено законом. У зв'язку з цим Соня Кошкіна зробила висновок, що справа Ландика – лише привід для розгортання цькування проти «Лівого берега» і журналістів видання.

У грудні того ж року стало відомо, що якийсь читач видання «Лівий берег», редактором якого є Соня Кошкіна, подав у МВС заяву, вимагаючи провести перевірку видання. За словами Кошкіної, таким чином представники влади намагалися закрити «Лівий берег».

У 2012-му році Соня повідомила, що цькування триває. Як розповіла журналістка, за нею розпочато стеження. Соня повідомила про намір виїхати до Європи і попросити там політичного притулку. Кошкіна заявила, що повернеться в Україну тільки, коли припиняться переслідування. Примітно, що скандальна журналістка переховувалася в Італії в компанії впливового бізнесмена. Свій притулок Соня знайшла у 5-кімнатному готельному номері. Як пишуть у ЗМІ, вартість проживання у ньому становила від 5 тис. доларів за добу.

За словами Соні, дії проти неї ведуть вищі чиновники. До цього безпосередньо причетний високопоставлений чоловік з Адміністрації Президента. Соня Кошкіна повідомила, що президент Віктор Янукович не підозрює про те, як люди з його оточення цинічно його використовують. Журналістка має намір надіслати листа президенту В. Януковичу і генпрокурору Г. Пшонці з проханням вплинути на ситуацію, в яку її втягнули брудні політичні маніпулятори. Журналістка також зазначила, що володіє компроматами на своїх кривдників.

Разом із тим суть справи, конкретну причину скандалу та інші факти вона не озвучує. Варто зазначити, що видання «Лівий берег» не рясніє скандальними публікаціями, журналістськими розслідуваннями та іншими компрометуючими матеріалами. Через це багато хто визнав, що скандальна слава Соні Кошкіної – усього лише надумані байки для PR-у.

У липні того ж року на сайті «Лівий берег» Володимир Ландик опублікував відкритий лист для Соні Кошкіної. Пізніше вона публічно вибачилася перед нардепом. Наступного дня Володимир Ландик подав заяву в прокуратуру з проханням припинити кримінальне переслідування журналістів «Лівого берега».

Незважаючи на це, справа була порушена. Потім «Лівий берег» закрив доступ до свого контенту. На сторінці сайту з'явилися фотографії політиків, яких команда ЛБ підозрює в організації цькування. Зокрема, були розміщені портрети таких діячів:

• Сергія Льовочкіна;

• Рената Кузьміна;

• Валерія Хорошковського;

• Андрія Портнова.

Під знімками красувався підпис «Запитайте у них, де LB.ua». При цьому Льовочкін і Хорошковський засудили дії прокуратури. Сам же Віктор Янукович доручив детально розібратися у справі проти «Лівого берега».

На те, що відбувається, відреагувала влада США. Вона закликала український уряд припинити кримінальне переслідування, а також забезпечити плюралізм і незалежність ЗМІ.

Варто зазначити, що на тлі цих подій розвивався ще один «котячий» скандал. У травні 2012-го року Соня отримала ступінь кандидата політичних наук. У жовтні Шевченківський райсуд скасував присвоєння ступеня. Соня Кошкіна заявила про цькування з боку Андрія Портнова, працівника Адміністрації президента. Історія з позбавленням кандидатського ступеня тривала до 2016-го року. Журналістці довелося попрощатися з ученим званням. У суді було доведено: кандидатська робота Соні Кошкіної не має наукової цінності та містить фрагменти плагіату.

На цьому компрометуючі дані не закінчуються.

Соню Кошкіну підозрюють у постільних методах отримання інформації. Окремі особи свідчать: численні інсайдери Соні Кошкіної отримані сексуальним шляхом. На такі висновки також наштовхує майно журналістки. Відомо, що у 20 років вона стала власницею автомобіля ВMW. У 2014-му році Соня придбала Lexus, вартість якого перевищує 1,5 млн. грн. Варто відзначити, що щомісячний оклад топового журналіста або навіть шеф-редактора рідко дотягує до 25 тис. грн. Правда, у Соні є ще одне джерело доходу – автостоянка біля Львівської площі. На які кошти вона придбала цей бізнес – достеменно невідомо. Утім, Кошкіна не заперечує свої тісні зв'язки з політиками. Журналістка відкрито фліртує і залишає своїм співрозмовникам неоднозначні повідомлення.

У мережі також можна помилуватися оголеними принадами з приватного фотоархіву Соні Кошкіної.

Деякі джерела стверджують, що журналістка займається здирництвом. Соня відшукує компромат, пропонуючи круглі суми за своє журналістське мовчання.

Статок

Згідно з даними декларації про доходи, щомісячний прибуток власниці Лексуса і трикімнатної квартири на Львівській площі в 2016-му році становив 1800 грн. Слід зазначити, що Соня Кошкіна носить одяг від дорогих брендів і регулярно харчується в найдорожчих ресторанах Києва. При цьому, її батьки не мають значних фінансових можливостей.

https://m.me/nakolinaperedukrainoy