Дата народження
04 квітня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Станіслав Медведенко

Український професійний баскетболіст, дворазовий чемпіон Національної баскетбольної асоціації. Грав на позиції важкого форварда.

Біографія

Станіслав Медведенко - український баскетболіст, який грав на позиції важкого форварда. Народився в Київській області в 1979 році. Почав займатися баскетболом у дитячі роки - вихованець школи радянського баскетболу. Перший успіх Станіслав Медведенко отримує на турнірі серед юніорів - «Кубок Волкова».

Кар'єра

На професійному рівні Станіслав Медведенко починає грати в 1996 році, коли приєднується до київського клубу «Денді-Баскет». У наступному році вступає в клуб «Будівельник», в складі якого входить до фіналу чемпіонату України.

У 1998 році перспективний баскетболіст переїжджає до Литви і починає грати за місцевий клуб «Аліта». У складі команди стає бронзовим чемпіоном баскетбольного чемпіонату і визнається кращим гравцем сезону.

У період з 1999 по 2000 роки Станіслав Медведенко повертається в Україну і входить до складу БК «Київ». У столичному клубі стає Чемпіоном країни і визнається кращим гравцем.

Крутий поворот у кар'єрі і житті українського баскетболіста відбувається в 2000 році. Станіслав Медведенко переїжджає в США, де стає гравцем одного з кращих клубів НБА - «Лос-Анджелес Лейкерс». У складі клубу двічі стає чемпіоном вищої баскетбольної ліги США.

Пік кар'єри українського баскетболіста припадає на сезон 2003 - 2004 років, коли він входить у стартову п'ятірку «Лейкерс».

Станіслав Медведенко закінчує кар'єру гравця в 2007 році через серйозні травм. У період з 2011 по 2014 роки займається тренерською роботою і входить до тренерського штабу збірної України з баскетболу.

Організовує власний клуб «Ведмеді», а також працює тренером багатьох українських клубів, що грають в баскетбольній Суперлізі.

Досягнення

Станіслав Медведенко - найуспішніший баскетболіст сучасної України. Багаторазовий чемпіон України, фіналіст чемпіонату Литви. Неодноразово визнавався кращим баскетболістом на Батьківщині, в Литві і в США. Ставав чемпіоном НБА в 2001 і 2002 роках, а також віце-чемпіоном у 2004 році.

Чутки і скандали

Великий скандал навколо Станіслава Медведенка виник у 2018 році, коли він, коментуючи роботу Віталія Кличка на посту київського мера, назвав її «суцільним розчаруванням». Чемпіон вкрай критично оцінює роботу столичного голови і досить різко зазначив, що боксер Кличко не має досвіду і навичок управління мегаполісом.

Станіслав Медведенко також часто критикує Міністерство спорту і Федерації баскетболу. Чемпіон заявляє, що в українському спорті процвітає корупція, яка вкрай негативно позначається на успіхах національних збірних.

Статки і джерела доходів

Станіслав Медведенко - доларовий мультимільйонер. За час своєї кар'єри в США він заробив статок, що перевищує 10 мільйонів доларів. Нині живе в Україні і реалізує кілька спортивних, громадських і підприємницьких проектів.

Особисте життя і сім'я

Станіслав Медведенко має дружину Олену. Пара виховує доньку.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v

Дата народження
04 квітня 1979
Країна
Україна
Соцмережі