Дата народження
26 січня 1954
Країна
Україна
Соцмережі

Степан Цапюк

Цапюк Степан Кирилович: екснардеп та нинішній мер, що поставав перед судом

Цапюк Степан Кирилович – очільник міста Олександрія, колишній нардер та регіонал, який встиг засвітитися у багатьох скандалах: від корупційних до скандальних заяв про Євромайдан.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Степан Цапюк народився 26 січня 1954 року в селі Бринь Галицького району Івано-Франківської області. Зараз він мешкає в місті Олександрія Кіровоградської області.

Освіта

Після школи вступив у міське професійно-технічне училище у селищі Бєлореченський Лутугинського району Луганської області. 

Потім заочно закінчив Криворізьке авіаційне технічне училище цивільної авіації (1985 рік). Також навчався в Ризькій школі менеджерів (отримав диплом у 1990 році) та в Національній юридичний академії України ім. Ярослава Мудрого (довчився в 2004 році).

Сім'я

Має дружину Любов Петрівну, яка працює торговим представником Приватного науково-виробничого підприємства «Уран», що займається вирощенням зернових та технічних культур.

У родині троє дітей: донька Наталія та сини Максим та Дмитро. Усі діти вже дорослі.

Також Степан Кирилович має брата, який є керівником Приватного науково-виробничого підприємства «Уран», а також був депутатом Олександрійської міськради від «регіоналів».

Кар'єра

Відслуживши в армії, Степан Цапюк влаштувався інженером з експлуатації машин тракторного парку радгоспу «Варатик». Там він працював недовго у 1982 році.

Згодом перейшов на роботу на авіаційній технічній базі управління цивільної авіації в місті Кишиневі (Молдова).

Близько 14 років Степан пропрацював на завод «Автоштамп». Там він обіймав різні посади: слюсара-електрика, майстра, начальника цеху, головного інженера, заступника директора з комерційних питань та комерційного директора.

Далі Степана Кириловича обрали Олександрійським міським головою (з 1998 по 2006 за нього двічі проголосували виборці).

Пан Цапюк увійшов до українського парламенту в 2006 році. Входив до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Але на наступних виборах успіху не досяг.

Кілька місяців у 2010 році працював першим заступником Олександрійського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Знову обраний Олександрійським міським головою в 2010 році. Обіймає цю посаду дотепер.

Олександр Цапюк наприкінці 90-х на початку 2000-х років підтримував партію «Трудова Україна», потім перейшов до регіоналів (2005-2014). Був навіть головою Кіровоградського обласного відділення «Партії регіонів».

Компромат

У 2010 році на виборах мера Олександрії не були допущені представники партії «Батьківщина», тому Степана Цапюка звинувачували в маніпулюванні місцевою виборчою комісією. Він ці звинувачення відкидав.

У 2012 році Степана Цапюка виключили з Партії Регіонів, до того ж, майже одноголосно. Це сталось через недотримання Степаном Цапюком партійної дисципліни, порушення партійного статуту і як наслідок цього внесення певного розколу в рядах партії. Проте зовсім скоро йог обуло поновлено.

Відзначився Цапюк і під час Євромайдану. Він виступав проти нього і підтримував силовий розгін мітингувальників.

У зверненні до олександрійців він назвав Євромайдан «неонацистським путчем, метою якого є встановлення неонацистської диктатури», протестувальників — «екстремістами», а вбивство кількох десятків з них, що сталося того дня «відповідними заходами правоохоронних органів».

Окрім цього, Степана Цапюка звинувачували в корупції. Так, у 2011 році дрібні олександрійські підприємці звинувачували його в передачі ринку в оренду фірмі, що пропонувала найменшу орендну плату, оскільки серед власників фірми були родичі міського керівництва. 

Журналістів цікавило, яким чином Цапюк заробив на великий будинок в центрі міста та на джип Range Rover. Він же говорить, що заробив на це ще до початку політичної кар'єри.

Через таку цікавість журналістів мер збирався з ними судитися (йдеться про програму «Гроші» каналу 1+1).

Та і це ще не всі скандали, в яких засвітився мер. У 2013 році він постав перед судом. Цього разу він став фігурантом скандалу щодо землі, яку викупив його син з компаньйонами. Декілька разів він взагалі не з'являвся на засідання. Попри все, справу проти ммера було закрито.

Декларація

За даними декларації, поданої в 2019 році, Цапюк Степан Кирилович має автівку Land Rover Range Rover Sport 2017 року випуску (обійшлася меру в 2 мільйони 925 тисяч гривень). 

Нерухомість записана на дружину мера. Це великий житловий будинок площею 373 м2 та дві земельні ділянки загальною площею 1 282‬ м2 в Олександрії.

Дохід мера за рік склав 1 мільйон 272 тисячі 240 гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 64 тисячі 465 гривень.

Заощаджень, згідно з декларацією, родина не має.

Посилання

Особиста сторінка мера Степана Цапюка в мережі Фейсбук.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=rtJZtmElmE8&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=NrFv4nowptM&feature=emb_logo

Дата народження
26 січня 1954
Країна
Україна
Соцмережі