Дата народження
02 грудня 1981
Країна
Україна

Суто Мамоян

Мамоян Суто Чолоєвич: м'ясний король і темна конячка "Опозиційної платформи - "За життя"

Мамоян Суто Чолоєвич - не публічна персона. Один з його братів займає високу посаду в генпрокуратурі, інший - є претендентом на пост голови Полтавської ОДА. А ось сам Суто настільки таємнича персона, що навіть його фотографії в відкритих джерелах немає.

Біографія

Мамоян Суто Чолоєвич народився 2 грудня 1981 року. Проживає в селі Наливайківка Макарівського району Київської області.

Освіта

Мамоян Суто Чолоєвич вищої освіти не має. Тільки загальну середню.

Сім'я

Батько - Мамояна Чоло Ашоєвич - підприємець, засновник кількох компаній з оптової торгівлі зерном, насінням та кормами для тварин, виробництва м'яса і неспеціалізованої оптової торгівлі.

Молодший брат - Сергій Чолоєвич Мамоян (1984 року народження) - депутат Полтавської обласної ради, член Соціал-демократичної партії. У липні 2019 року його називали головним претендентом на пост голови Полтавської облради. У восьмому скликанні Верховної Ради був помічником народного депутата Сергія Миколайовича Каплина. Одружений, троє дітей.

Молодший брат - Рустам Чолоєвич Мамоян (Сутко) - вже у двадцять вісім років став прокурором Обухівського району Київської області. Зараз заступник начальника управління - начальник відділу в Генеральній прокуратурі України. Одружений, дітей немає.

Кар'єра

Суто Чолоєвич Мамоян - особистість мало публічна. Інформації в відкритих джерелах про нього практично немає.

Згідно з системою Youcontrol - онлайн-сервіс перевірки компаній, він є засновником компанії ТОВ "Мегаполіс-Груп". Вона займається виробництвом м'ясних продуктів. Зареєстрована у селі Дейманівка Пирятинського району Полтавщини.

За даними, які Суто Чолоєвич Мамоян подав у ЦВК, він є заступником директора компанії "М’яспром".

Крім того, Суто Мамоян - член політичної партії "Опозиційна платформа -"За життя",

До 2019 року Суто Чолоєвич Мамоян не займався політикою. Однак у липні цього року його прізвище опинилося тридцять третім у списку партії Віктора Медведчука.

За результатами голосування 21 липня 2019 року номер у списку Мамояна виявився прохідним і він став народним депутатом від "ОПЗЖ" дев'ятого скликання Верховної Ради України.

Компромат

Як зазначає портал "Антикор", Суто Мамоян під прикриттям прокуратури формує Київський нелегальний картель видобувачів піску.

В результаті ціну за тонну монопольно піднімають майже на п'ятдесят відсотків. А це роздує і без того захмарні ціни на столичну нерухомість.

Як зазначає "Главред", людина з такими ж даними (Мамоян Суто Чолоєвич) був фігурантом кримінальної справи за статтями "вимагання", "розбій" і "викрадення документів".

Як говориться у матеріалах справи, у 2007 році Суто Мамоян і ще одна людина були затримані міліцією. Вони удвох силоміць посадили у свою машину інструктора ФК "Динамо", побили і вимагали від нього тисячу доларів.

Через шість років Суто Чолоєвич Мамоян був виправданий. Нібито молоді люди нікого не били, а заступилися за незнайому дівчину, якій нехороша людина з Динамо продав старий мобільний під виглядом нового.

"Відзначилися" і обидва брати новообраного народного депутата.

Так, за інформацією, яку опублікувала медіа-група "Голос.UA", Сергій Мамоян став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, яка спричинила смерть людини. Попри те, що Мамояну загрожувало чотири роки в'язниці, він відбувся двома роками "умовно".

Сайт "Корупція Інфо" повідомляє, що ще один брат Суто Мамояна - Рустам є протеже колишнього прокурора Київської області Миколи Гардецького. Він і влаштував Мамояна-молодшого на "хлібну" посаду.

За це батько братів, Чоло Ашоєвич Мамоян на "знак подяки" купив Гардецькому квартиру на Хрещатику.

Дата народження
02 грудня 1981
Країна
Україна