Дата народження
05 травня 1970
Країна
Україна
Соцмережі
1340

Святослав Шевчук

Священнослужитель, верховний архієпископ Києво-Галицький, Католикос Української греко-католицької церкви.

Біографія

Святослав Юрійович Шевчук народився 5 травня 1970 року в місті Стрий Львівської області. Першим місцем, де майбутній церковний ієрарх отримав освіту, стало медичне училище. Потім Святослав Шевчук проходив військову службу як військовий фельдшер.

Кар'єра

Після здобуття Україною незалежності відправився в Латинську Америку. В Аргентині Шевчук отримав першу богословську освіту. Повернувшись на батьківщину, Святослав Шевчук закінчив Львівську духовну семінарію.

Ставши священиком, Святослав Шевчук продовжує богословську освіту і відправляється в Італію. У Римі він отримав докторський ступінь. У Львові займав керівні пости у Львівській греко-католицької семінарії.

З 2002 по 2005 рік виконував обов'язки особистого секретаря кардинала Любомира Гузара і керував Патріаршою курією у Львові.

Досягнення

Єпископом Святослав Шевчук став у 2009 році. У наступному році повернувся до Латинської Америки, де служив в одній з аргентинських єпархій.

23 березня 2011 року обраний предстоятелем Української греко-католицької церкви. З перших же днів своєї діяльності на посаді архієпископа став домагатися у Рима статусу патріархату для Української греко-католицької церкви.

Чутки і скандали

Святослав Шевчук - не скандальна персона. На відміну від інших церковних ієрархів, він не ставав героєм новин у зв'язку зі скандальними заявами або багатим способом життя.

У католицьке Різдво 2017 року виступив із пропозицією, щоб християни всіх конфесій відзначали це свято в один день.

Статки і джерела доходу

Глава Української греко-католицької церкви має скромний годинник «Клейнод» українського виробництва, орієнтовна вартість якого трохи більша від тисячі гривень. Пересувається архієпископ на Volkswagen Sharan.

Пожертвувані прихожанами гроші на будівництво власного будинку Святослав Шевчук передав на допомогу українським воїнами і біженцям з території Донбасу.

Особисте життя та сім'я

Святослав Шевчук - поліглот. На різних рівнях володіє 6 іноземними та 2 мертвими мовами.

Батько священика працював у телеательє, мати - вчитель у музичній школі. Молодший брат Святослава Шевчука пішов по його стопах і теж став священиком.

Святослав Шевчук неодружений.

Фото та відео


Дата народження
05 травня 1970
Країна
Україна
Соцмережі