Дата народження
25 березня 1954
Країна
Росія
Соцмережі

Світлана Добронравова

Українська співачка російського походження (сопрано), народна артистка України. Викладач Київського національного університету культури і мистецтв, кавалер Ордена святого Станіслава.

Дата народження:
25.03.1954 р.
Рідне місто:
Таганрог (Росія)

Світлана Добронравова - прима української опери. Співачка має унікальний тембр ліричне сопрано.

З дитинства Світлана проявляла інтерес до точних наук. Закінчивши школу, вона вирушила в Ростов-на-Дону, щоб вступити до ВНЗ. Дівчина планувала продовжити навчання на фізико-математичному факультеті. Але скласти вступні іспити їй не вдалося. Тоді Світлана Добронравова вирішила заглибитися в вивчення свого другого захоплення - музики. Так вона вступила до музучилища. Далі Світлана навчалася в Ростовській консерваторії.

Здобувши вищу освіту, молода співачка взяла участь у музичному ярмарку, який тоді проходив у Саратові. На цьому щорічному заході керівники театрів та оркестрів підбирали артистів. Унікальний голос Світлани вразив диригента Львівської опери Ігоря Лананіча. Так російська дівчина почала будувати свою кар'єру в Україні.

Дебют Світлани Добронравової відбувся в п'єсі «Тоска», в якій вона зіграла головну роль. Працюючи у львівському театрі, співачка вивчала українську мову. У вільний час вона любила виконувати джазові композиції в колі артистів-початківців. У цьому західноукраїнському місті співачка працювала 7 років.

У 1989-му році Світлана Добронравова стала запрошеною артисткою трупи Національної опери України. Спочатку вона заміняла солістку Гізеллу Циполу. Пізніше Добронравова увійшла в постійний склад трупи. Так вона влаштувалася в Києві. Незабаром репертуар Світлани значно розширився.

Світлана Добронравова стала однією з улюблених співачок знаменитого диригента Мстислава Ростроповича. Після першого прослуховування він відразу підписав контракт з Добронравовою, включивши її у свій міжнародний проект. Так співачка отримала головну роль в опері «Катерина Ізмайлова». Так оперна діва вирушила у велике турне. Фатальну Катерину Ізмайлову в її виконанні побачила публіка Західної Європи і Латинської Америки.

У 2002-му році Світлана Добронравова почала викладацьку діяльність. Вона отримала посаду педагога в КНУ культури і мистецтв.
Світлана Добронравова є володаркою багатьох престижних нагород.

Особисте життя

Співачка перебуває у шлюбі. Її чоловіком є ​​артист балету Національної опери України.

Статок

Інформація про доходи Світлани Добронравової відсутня в відкритих джерелах.

Дата народження
25 березня 1954
Країна
Росія
Соцмережі