Дата народження
08 лютого 1980
Країна
Україна
Соцмережі

Тарас Біденко

Біографія

Тарас Біденко - український боксер. Виступає у важкій ваговій категорії. Народився в 1980 році в Києві. З раннього дитинства займається спортом і вибирає кікбоксинг, а після переходить в професійний бокс.

Кар'єра

Тарас Біденко вперше досягає успіху в спорті в 1995 році, вигравши чемпіонат України з кікбоксингу. Однак, в 1996 році приймає рішення сконцентруватися на боксі і входить до збірної країни з цього виду спорту.

У 1998 році Тарас Біденко бере участь в чемпіонаті світу з боксу серед юніорів, займаючи на змаганнях п'яте місце.

У 2000 році український спортсмен починає професійну кар'єру і підписує угоду з промоутерською компанією Universum Box Promotions. Через два роки Тарас Біденко проводить бій з російським боксером Миколою Валуєвим. Бій з непереможним чемпіоном і найбільш габаритним боксером в світі стає дуже популярним. Тарас Біденка виходить з поєдинку зіркою, не дивлячись на те, що сумнівно програв росіянину.

У період з 2002 по 2007 року український боксер активно продовжує кар'єру. Тарас Біденко завойовує тимчасовий титул PABA, а в 2004 році стає інтернаціональним чемпіоном Німеччини і інтерконтинентальним чемпіоном світу за версією WBO.

У 2007 році Тарас Біденко проводить знаковий бій з голландським боксером Ерсісіей і виграє звання чемпіона світу за версією WBA Inter-Continental. Через два роки українець знову потрапляє в заголовки всіх тематичних ЗМІ через свій бій з росіянином Денисом Бойцовим. Тоді Тарас Біденко програє бій за звання інтерконтинентального чемпіона за версією WBA у важкій вазі.

Український спортсмен продовжує кар'єру аж до 2012 року. Проводить бій з фіном Робертом Хіленіусом, а також перемагає боксерів Крістіана Хаммера і Павелса Долговса. Останній знаковий бій Тарас Біденко проводить проти Мануеля Чарра за титул інтернаціонального чемпіона світу за версією WBC, програючи сутичку. У 2013 році проводить бій з польським спортсменом Артуром Шпилькою, після чого припиняє виступи. Тарас Біденко займається тренерською роботою, а також виступає спаринг-партнером багатьох іменитих боксерів.

Досягнення

Тарас Біденко - один з найуспішніших українських боксерів-важковаговиків. У різні роки був чемпіоном за версією PABA, WBO і WBA.

Чутки і скандали

У колах професійних боксерів і експертів даного виду спорту існує думка, що Тарас Біденко - жертва нечесного суддівства і інтриг в боксі. Знакові матчі в кар'єрі спортсмена проходили зі скандалами. Так, згідно з думкою більшості експертів і фанатів бій з Миколою Валуєвим у 2002 році виграв саме Тарас Біденко. Однак, через зірковий статус росіянина і підкуп суддів, українець був визнаний програвшим.

Статки і джерела доходів

За роки професійної кар'єри Тарас Біденко заробив не менше трьох мільйонів доларів. Гроші були отримані в якості призових і як винагороду за участь в рекламних компаніях.

Особисте життя

Тарас Біденко не розголошує інформації про своє особисте життя. Спортсмен не активний в соціальних мережах і не ділиться з громадськістю подробицями свого побуту і сімейного життя. Відомо, що боксер живе і працює за кордоном.

Фото і відео

Дата народження
08 лютого 1980
Країна
Україна
Соцмережі