Дата народження
29 листопада 1985
Країна
Україна
Соцмережі

Тарас Шелестюк

Тарас Шелестюк -  український професійний боксер. Бронзовий призер Олімпійських ігор у Лондоні (2012), чемпіон світу (2011), бронзовий призер Чемпіонату Європи (2010), переможець Кубка Європи (2010), триразовий чемпіон України. Заслужений майстер спорту України з боксу. Старший брат боксера Богдана Шелестюка. Одружений.

Біографія

Тарас Шелюстюк народився в 1985 році в Макіївці, що знаходиться в Донецькій області. З дитинства займається спортом. Спочатку знаходить себе в спортивній гімнастиці, а в 14 років починається займатися боксом. Крім кар'єри в спорті, Тарас Шелестюк зумів отримати і вищу освіту. Боксер має диплом Педагогічного університету в Глухові.

Кар'єра

Ім'я Тараса Шелестюка стає відомим у 2009 році. Тоді молодий спортсмен представляє Україну на чемпіонаті світу. У наступному році стає володарем третього місця на чемпіонаті Європи в категорії бійців в напівсередній вазі.

У 2011 році Тарас Шелестюк стає чемпіоном світу з боксу у своїй ваговій категорії. Успішно бере участь в лондонській Олімпіаді, за підсумками якої отримує бронзову медаль.

У 2013 році українець закінчує любительську лігу і переходить в професіонали. Тарас Шелюстюк проводить серію успішних поєдинків і в 2015 році стає чемпіоном за версіями WBA Inter-Continental і WBO NABO в напівсередній вазі. У наступному році виграє пояс інтернаціонального чемпіона за версією WBO.

Нині активно продовжує кар'єру в боксі.

Досягнення

Тарас Шелестюк - один з найбільш успішних боксерів сучасної України. Є чемпіоном світу, призером Чемпіонату Європи і Олімпійських ігор. Багаторазовий чемпіон України. Має звання заслуженого майстра спорту країни. Є інтернаціональним чемпіоном за версією WBO. Нагороджений орденом «За заслуги».

Чутки і скандали

Багато дискусій виникло за підсумками Олімпіади 2012 року, коли Тарас Шелестюк виграв бронзу. Українські вболівальники та експерти заявляли, що бійця - засудили. У професійних колах існує думка, що Шелюстюк став жертвою інтриг в сфері спорту. Сам боксер підтверджує цю точку зору. Тоді українська делегація подала протест проти рішення суддівської колегії та вимагала перерахувати суддівські балли, проте - безуспішно.

Інтриги навколо імені Тараса Шелесюка виникли і в професійному спорті. Так, непереможного українця не хочуть бачити новим чемпіоном WBA. На даний момент боксер не може добитися призначення нових поєдинків на здобуття звання чемпіона за версією боксерської організації. Тарас заявляє про інтриги проти нього і має намір домагатися справедливості всіма можливими способами.

Статки і джерела доходів

Тарас Шелестюк - один з найбільш високооплачуваних боксерів сучасної України. Сума його призових за проведені бої становить сотні тисяч доларів. Незабаром українець може стати доларовим мільйонером. Тарас Шелестюк також має численні спонсорські контракти, які приносять йому винагороди в кілька десятків тисяч доларів на рік.

Особисте життя і сім'я

Нині Тарас Шелюстюк проживає разом з дружиною Аліною в США, де обоє будують кар'єри. Дружина боксера - професійна фітнес-модель. Дітей подружжя поки не має.

Фото і відео


Дата народження
29 листопада 1985
Країна
Україна
Соцмережі