Дата народження
28 грудня 1929
Країна
Канада
Соцмережі

Террі Савчук

Біографія

Террі Савчук - канадський хокеїст українського походження. Народився в 1928 році в канадському Вінніпезі - помер в 1970 році в Нью-Йорку. Визнаний одним з кращих воротарів в історії хокею. Виходець із сім'ї українських мігрантів в Канаді - Луї і Ганни. Хрещений під ім'ям Тарас, проте користувався англомовним варіантом свого імені - Террі. З дитячих років займається хокеєм і вибирає його в якості кар'єри, незважаючи на те, що в ті часи спорт не був вигідним і престижним заняттям.

Кар'єра

Террі Савчук починає виступати в хокейних матчах у віці 15 років, приєднуючись до клубу Вінніпег Монархс. В НХЛ український воротар потрапляє в 1944 році. Спочатку грає за клуб "Гелт Ред Вінгс”, а після примикає до" Детройт Ред Вінг".

У 1948 році Террі Савчук стає членом команди «Омаха Найтс», в складі якої стає зіркою загальноамериканського масштабу. Закінчивши перший успішний сезон приєднується до "Індіанаполіс Капіталс".

Піком кар'єри Террі Савчука називають гру в складі "Детройт Ред Унгз". У той період українець стає найбільш успішним воротарем Північної Америки і багаторазовим чемпіоном НХЛ.

Активно продовжує кар'єру до 1970 року. Є провідним воротарем таких клубів, як Торонто Мейпл Лівз, Лос-Анджелес Кінгз і Нью-Йорк Рейнджерс.

Досягнення

Террі Савчук - один з найбільш успішних хокейних воротарів в історії спорту. Зробив неоціненний внесок у розвиток хокею і поставив найвищі стандарти ефективності захисника воріт. Чотири рази вигравав Кубок Стенлі і ставав чемпіоном НХЛ. Чотири рази виходив у фінал чемпіонатів НХЛ. Террі Савчук нагороджений призами за індивідуальні досягнення - Колдер Трофі і Везіна Трофі.

За час кар'єри в НХЛ Террі Савчук зіграв в 1034 матчів, з яких виграв 447. Є рекордсменом за кількістю «сухих матчів» - 103. Рекорд українця був побитий лише в 2009 році Мартіном Бродер.

Чутки і скандали

Террі Савчук - легенда НХЛ. Крім спортивних досягнень славився своєю складною долею. Мав вкрай важче робоче емігрантський дитинство. З 15 років був змушений утримувати сім'ю, так як батько став інвалідом, а старші брати - померли. Мав вроджену травму спини через яку не міг випрямиться до середини 60-х років, поки йому не була зроблена операція. Мав дефект руки через який права кінцівка була коротша за ліву. Все обличчя Террі Савчука було спотворене шрамами в результаті травм. У чемпіона було пошкоджено око в результаті попадання в обличчя шайби. Хокеїст мав десятки спортивних травм і один раз ледь не загинув в автокатастрофі. Мав вкрай важкий характер, цурався преси, суспільства, а в останні роки життя - сильно пив.

Террі Савчук загинув за скандальних обставин. У 1970 році побився з сусідом по будинку і одноклубником Роном Стюардом, отримавши серйозні травми. Помер в лікарні через розрив печінки, внутрішню кровотечу та інші травми.

Статки і джерела доходів

Террі Савчук за роки спортивної кар'єри заробив сотні тисяч доларів. У сучасному еквіваленті його заробітки оцінюються в 25-30 мільйонів доларів.

Особисте життя і сім'я

Легендарний Террі Савчук був одружений з Патрісією Морі, з якою узяв шлюб у 1953 році. Дружина розлучилася з хокеїстом в 1969 році через його алкоголізм, депресію, емоційне і фізичне насильство. Мав сімох дітей.

Фото і відео

Дата народження
28 грудня 1929
Країна
Канада
Соцмережі