рейтинги
рейтинги
27 березня, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
04 червня 1979
Країна
Україна
657

Тетяна Чорновол

Тетяна Чорновол: головна скандалістка української політики

Тетяна Чорновол часто ставала героїнею скандалів. На неї кілька разів подавали в суд. Вона намагалася захопити Київраду. Її мало не вбили за репортажі про керівництво країни. Але і саму Чорновол звинувачували в нападі і побитті. Крім того, вона "попалася" і на найбільш поширеному "злочині" серед народних депутатів - кнопкодавстві.

Біографія

Чорновол Тетяна Миколаївна народилася 4 липня 1979 року в місті Київ.

Освіта

Диплом журналіста Тетяна Чорновол отримала в Київському міжнародному інституті лінгвістики і права.

Сім'я

Тетяна Чорновол була одружена із Миколою Березовим. Він народився 10 жовтня 1976 року в Горлівці. Здобув дві вищі освіти. Працював на керівних посадах в управліннях Горлівської міської ради, а також приватних фірмах, був інженером-теплотехніком ВАТ "Стирол" та  консультантом-помічником народного депутата Андрія Шкіля.

З ним Тетяна познайомилася під час акцій "Україна без Кучми". Після початку збройного конфлікту на Сході України, він у складі добровольчого батальйону "Азов" відправився на Донбас. Загинув Микола в серпні того ж року під Іловайськом.

У народного депутата від Миколи Березового народилось двоє дітей. У 2003 році Іванна, через сім років - Устим.

Кар'єра

Журналістика

Журналістикою Тетяна Чорновол почала займатися ще у віці шістнадцяти років. Першим виданням, в якому вона друкувалась став "Компаньйон".

Після закінчення інституту лінгвістики і права Тетяна працювала в таких виданнях, як "ПІК", "Оглядач", "Українська правда", "Лівий берег". В останньому виданні Чорновол була редактором.

У 2000 році зробила кілька репортажів з Чечні. Резонансним стало розслідування журналістки про Межигір'я - резиденцію Віктора Януковича.

Суспільно-політична діяльність

Тетяна з сімнадцяти років брала участь в акціях, які влаштовувала УНА-УНСО, була прес-секретарем цієї організації.

Чорновол на початку 2000-х років була активним учасником протестного руху проти тодішнього голови держави Леоніда Кучми. Відзначилася тим, що прикувала себе наручниками до рейок залізниці в Києві.

У 2012 році журналістка на асфальті перед резиденцією Президента Віктора Януковича зробила напис: "Янукович, мова - твій вирок. Не підписуй!". Таким чином вона протестувала проти закону "Про засади державної мовної політики", який обмежував права україномовних громадян.

Пізніше Чорновол проникла до резиденції Президента Віктора Януковича. Протягом декількох годин вона знімала, як виглядає Межигір'я зсередини.

У тому ж році, від ВО "Батьківщина" Тетяна вперше балотувалася до парламенту. Йшла вона по мажоритарному округу №120 у Львівській області.

За журналістку проголосувало майже сорок дві тисячі осіб. Однак для перемоги у виборах цього не вистачило. Чорновол стала другою і до Верховної Ради не пройшла.

Міжнародного розголосу набув інцидент з побиттям журналістки в кінці 2014 року. Після того, як Чорновол знімала на фотоапарат маєтки Генерального прокурора Віктора Пшонки та Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка на неї напали і сильно побили група чоловіків.

Чорновол отримала значні травми, в тому числі струс мізків. Четверо нападників були затримані. Сама Тетяна заявляла, що "замовив" її особисто Президент Янукович.

У 2018 році Ігор Корнілов, якого звинувачували в причетності до нападу на активістку Майдану отримав п'ять років тюремного ув'язнення.

Через два роки після першої спроби, Чорновол знову балотувалася до Верховної Ради. На цей раз за партійними списками Народного фронту. У списку вона була другою, одразу за лідером партії Арсенієм Яценюком.

Компромат

У 2007 році олігарх Ринат Ахметов подав до Високого суду Лондона на видання "Обозреватель". Голова холдингу "СКМ" зажадав сто тисяч доларів за наклеп, виявлений ним у статті, автором якої була Чорновол. Суд залишився на стороні відповідача.

Представники "Обозревателя" заявили, що вони не були повідомлені про дату початку судового процесу. Крім того, рішення судів Сполученого Королівства для українського правосуддя нелегітимні.

За напис-заклик до Президента Януковича не підписувати "мовний закон", який Чорновол залишила на дорозі перед Межигір'ям, вона була затримана міліцією.

Правоохоронці завели на Тетяну кримінальну справу, звинувативши її в хуліганстві. Однак суд правопорушень в її діях не знайшов.

У серпні 2014 року Чорновол разом з іншими активістами увірвалась до будівлі Київради. Вона протестувала проти проведення чергової сесії. Міліція затримала учасників акції.

Журналістка намагалася сховатися від правоохоронців на карнизі. Знімати звідти її довелося працівникам МНС.

За блокування роботи Київради суд присудив Чорновол штраф у розмірі двісті гривень і до п'яти днів адміністративного арешту.

Кілька разів спочатку журналістка, а потім і народний депутат опинялася у центрі бійок.

Так, вона роздряпала обличчя міністрові Остапу Семераку і колезі по Верховній Раді Якову Безбаху. Вона напала на активістів "Тарифного майдану".

Її звинуватили в побитті двох секретарок компанії "Надра-Геоцентр". В офісі компанії, яка належить іншому народному депутату Олександру Онищенко, Чорновол прийшла і почала без дозволу фотографувати документи. Співробітниці офісу намагалися їй перешкодити.

В результаті розгорілася бійка, в якій постраждали дві секретарки. Чорновол же заявила, що бійку спровокувала інша сторона конфлікту.

У 2015 році, коли Тетяна стала народним депутатом, її "спіймали" за найпоширенішим "злочином" парламентаріїв: кнопкодавством. Свої дії колишня журналістка назвала протестом, а голосуванням за інших депутатом - не найбільшою проблемою парламенту.

У березні 2017 року парламентарій вирушила на Донбас, до ветеранів АТО, які блокували торгівлю з непідконтрольними районами Донецької і Луганської областей.

У грубій формі вона почала вимагати від них зняти блокаду. В результаті виник конфлікт, і народний депутат отримала удар по голові від однієї з жінок. Після цього Чорновол ще й закидали яйцями.

Свій тридцять дев'ятий день народження народний депутат вирішила відзначити виставкою власних картин. За її словами, малювати їх вона почала в день, коли дізналася про загибель чоловіка.

Виставка тривала один день. Але багатьох відвідувачів обурили картини, присвячений подіям на Майдані. На них головними героями Революції були зображені не прості демонстранти, а Олександр Турчинов і Сергій Пашинський.

Декларація

Тетяна Чорновол в електронній декларації, поданій в 2018 році, вказала, що володіє земельною ділянкою в півтори тисячі квадратних метрів в селі Грушівка, яке знаходиться на Кримському півострові.

Народному депутату також належить квартира в дев'яносто "квадратів" в Києві. Вона була придбана в 2016 році за вісімсот п'ятдесят чотири тисячі гривень.

У декларації політик зазначила і нерухомість, яка записана на її батьків і брата. Так, батько володіє двома земельними ділянками - в Київській області та Криму, одним житловим будинком в селі Гора. Там же знаходиться і гараж.

Матері належить дві ділянки землі в Київській області. Обидві ділянки площею в дві з половиною тисячі квадратних метрів знаходяться в селі Ритні. Ще одна ділянка землі, що знаходиться у Київській області, належить її брату Віктору. Загальна площа ділянки - тисяча квадратних метрів. Вартість земельних ділянок Тетяна Чорновол не вказала.

У екс-журналістки два автомобілі. У 2005 році вона придбала новенький Chevrolet Aveo за п'ятдесят тисяч гривень. Через дев'ять років Тетяна оновила автопарк, купивши за двісті сорок шість тисяч гривень, Mitsubishi Lancer 2014 року випуску.

Тетяна вказала, що батькові належить сто відсотків акцій малого науково-виробничого підприємства "Пріоритет". Він же є його кінцевим бенефіціаром.

Двісті тринадцять тисяч доларів - зарплата Тетяни в парламенті за рік. Крім того, вона отримала двісті п'ятдесят дві тисячі гривень в якості відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень.

Пенсія батька - чотирнадцять тисяч гривень, матері - двадцять. Сама Чорновол отримала ще двадцять тисяч гривень в якості пенсії. Зарплата Віктора Чорновола в поліції за рік склала сто тридцять дві тисячі гривень.

Згідно з декларацією, у народного депутата немає ні банківського рахунку, ні грошей. Тетяна задекларувала "готівку" батьків. У батька - чотири тисячі доларів, у матері - три.

У 2017 році брат парламентаря взяв кредит на сім тисяч гривень.

Відео

https://youtu.be/QjJxhvqNuoДата народження
04 червня 1979
Країна
Україна