Дата народження
11 липня 1980
Країна
Україна
Соцмережі

Тетяна Донець: народний депутат у другому поколінні із зовнішністю топ-моделі

Тетяна Донець стала відомою завдяки тому, що була активним противником загальнодоступності електронних декларацій чиновників. Подейкують, що у Раду вона потрапила завдяки своєму екс-коханому Василю Горбалю, який купив їй місце в парламенті.

Біографія

Тетяна Анатоліївна Донець народилася 11 липня 1980 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Після закінчення дніпропетровської середньої школи Тетяна Донець перебирається до Києва, де вона тримала два престижні дипломи: юриста і економіста-міжнародника.

Сім'я

Мати Тетяни Донець, Наталя - народний депутат третього скликання (1998-2002) від ВО "Громада."

Батько - Анатолій Донець - бізнесмен, засновник компанії "ДОМ-Інвест", яка займається нерухомістю. Кум та бізнес-партнер колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка.

Тетяна Донець перебувала у стосунках з народним депутатом від Партії регіонів Василем Горбалем. Їх прозвали "Ромео і Джульєтта української політики". Адже вони перебували в протиборчих політичних таборах.

У 2016 році вийшла заміж за колегу по фракції Дениса Дзензерського. Через два роки народила дівчинку.

Кар'єра

Вже у віці вісімнадцяти років Тетяна Донець була помічником народного депутата Олександра Єльяшкевича. Через два роки почала займатися підприємництвом. За її словами, свою справу вона відкрила, взявши кредит у банку і позичивши у батьків двадцять тисяч доларів.

Потім протягом року (2004-2005) вона була директором з розвитку ТОВ "Готель" Асторія" в Дніпропетровську. Також Тетяна керувала приватною фірмою "Арт енд Фешн" (мережа бутиків) і ТОВ "Спектр-Б". Бутики Донець закрила в 2010 році.

У політику прийшла в двадцять шість років. Тетяна стала депутатом однієї з районних рад столиці від ВО "Батьківщина". За списками цієї ж політичної сили (номер п'ятдесят п'ять) Донець пройшла в парламент сьомого скликання.

Через два роки вона знову пройшла у Верховну Раду. На цей раз від партії Народний фронт (номер двадцять). Парламентарій, як і в попередньому скликанні, входить до комітету з питань охорони здоров'я.

Крім того, вона є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Ліхтенштейном, Китаєм, Угорщиною та Австрією.

Компромат

За інформацією ЗМІ, після втечі з України Павла Лазаренка, батько Тетяни керував його активами, які  згодом у спадок дістались їй. Сама ж Донець заявляє, що не має відношення до бізнесу своїх батьків.

Опоненти Тетяни Донець стверджували, що в 2012 році місце у Верховній Раді їй купив тодішній коханий Василь Горбаль.

Під час перебування народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко, Тетяну Донець спіймали на тому, що вона під час голосування за поправки до закону про державний бюджет, порушила регламент і проголосувала за відсутнього колегу.

Компанія "Спектр Б", яка належить Тетяні, займається пошуком і покупкою підвальних приміщень і квартир на перших поверхах в центральній частині столиці. Ці приміщення потім перебудовуються і здаються під офіси або магазини. З чуток, всі ці операції проводяться без дозвільних документів.

З грудня 2017 по квітень 2018 роки Тетяна була в декретній відпустці. Однак під час її відсутності в парламенті, її картка народного депутата проголосувала більше п'ятдесяти разів. Всього ж Донець відвідала лише двадцять два відсотки всіх засідань у Верховній Раді.

Народний депутат була активним противником загальнодоступності електронних декларацій чиновників. Вона зареєструвала відповідний законопроект, який закрив би доступ "простим смертним" до даних про доходи народних обранців.

Вона запропонувала не вказувати в деклараціях вартість майна. Подейкували, що Донець просто не хоче оприлюднювати власні заощадження. Депутати відкинули цей законопроект.

Народний депутат від Радикальної партії Оксана Корчинська назвала Тетяну Донець представником інтересів  в парламенті бізнесмена Миколи Кузьми, якого пов'язують у фармацевтичною мафією.

За словами Корчинської, вона замішана в злочинних схемах із закупівлі лікарських препаратів за завищеними цінами для дитячої лікарні "Охматдит".

Декларація

В електронній декларації, яку Тетяна Донець подала в 2018 році, вказала тільки власне майно і доходи. Те, чим володіє і скільки заробляє її чоловік, парламентарій приховала.

З нерухомості їй належить три земельні ділянки в Дніпрі. Всі вони були придбані в 2015 році. Їх ціну Донець не вказала. Крім того, ще дві ділянки землі в сорок два і сім квадратних метрів Донець орендує за сімдесят тисяч і одинадцять тисяч відповідно.

У рідному місті у Тетяни є одне домоволодіння і житловий будинок в триста сімдесят сім “квадратів”. Донець належить три квартири в Києві і одна в Дніпрі. Всі чотири квартири обійшлися народної обраниці приблизно в п'ять мільйонів триста тисяч гривень.

Вона є власницею чотирнадцяти паркувальних місць в Дніпрі. Там же у неї чотири групи нежитлових приміщень.

У народного депутата задекларовано десять картин, чотири шуби, два хутряних жилети, дев'ять пар золотих сережок з дорогоцінними каменями та інших ювелірних прикрас французького та італійського виробництва, статуї, італійська, французька, українська мебель, колекція кришталю французьких марок.

У парламентарія два автомобілі: Land Rover і Jaguar XF 3.0. Відповідно до декларації, Тетяна Донець володіє вісімнадцятьма фірмами.

Найбільший дохід народному депутату принесли надання майна в оренду і відчуження нерухомості - по два мільйони гривень. Дохід від відчуження рухомого майна - півмільйона гривень.

Зарплату в парламенті у Тетяни Донець не вказана, зате вона зазначила у декларації скільки коштів вона отримала на виконання депутатських повноважень -  двісті п'ятдесят дві тисячі.

Сімдесят шість з половиною тисяч народна обраниця отримала у якості відшкодування вартості комунальних послуг.

Від своєї матері Тетяна отримала подарунок у негрошовій формі. Однак його вартість в декларації не вказана.

У банках політик вважає за краще великих грошей не тримати. На її рахунках "всього" п'ятдесят дві тисячі гривень, трохи менше тисячі доларів і сто тридцять євро. Зате "готівкою" у народного депутата задекларовано два мільйони доларів, двісті тисяч євро та вісімдесят п'ять тисяч гривень.

Ще півтора мільйона доларів Донець зайняла у власного чоловіка. Двісті п'ятдесят тисяч доларів - у своєї мами. Дев'ять мільйонів гривень парламентарій задекларувала, як розстрочку платежу за договором купівлі-продажу.

Відео

Дата народження
11 липня 1980
Країна
Україна
Соцмережі