Дата народження
21 лютого 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Тетяна Щербаченко (Стус)

Українська поетеса, літературний критик, дитяча письменниця, арт-менеджер. Керівниця проекту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Дата народження:
21.02.1976 р.
Рідне місто:
Можняківка (Луганська область)

Тетяна Стус також відома як Тетяна Щербаченко.

Вона народилася в сім'ї педагогів. Дівчинка вирішила піти по стопах батьків. Після школи Таня вступила в Луганський національний університет ім. Т. Г. Шевченка. Там вона навчалася на факультеті української філології. Набагато пізніше Стус вступила до Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка. Там вона вивчала історію дитячої літератури.

Відразу після придбання першої вищої освіти в 1998-му році Тетяна Стус початку викладацьку кар'єру. Дівчина влаштувалася вчителем української мови в спеціалізовану школу дизайну в Луганську.

Через рік вона вирішила  перейти на посаду прес-секретаря в осередок МВС України Луганської області. Далі Тетяна стала редактором відділу культури газети «Луганські вісті».

У 2001-му році вона переїхала до Києва. У столиці Тетяна Стус працювала на аналогічному посту в газеті «Українське слово». Через деякий час Тетяна влаштувалася заступником головного редактора журналу «Книжник-review». Далі вона перейшла на аналогічну посаду в журнал «Київська Русь». Через деякий час Тетяна Стус стала головним редактором дитячого журналу «Соняшник». Власне, робота над цим журналом спонукала Стус створювати дитячу літературу.

Варто відзначити, що Тетяна також була літературним редактором художніх і науково-популярних видань. Зокрема, вона співпрацювала з видавництвом «Факти», «Зелений Пес», «Теза» та іншими.

Її статті, огляди та критика публікувалися в газетах «Дзеркало тижня», «Українське слово», «Україна молода», «День» «Урядовий кур'єр» «Академія», «Мама і я», «Сучасність» і в багатьох інших.

У 2014-му році Тетяна Стус разом з Фондом культури та інновацій «Футура» заснувала портал «BaraBooka».

Паралельно Таня розвивала власну творчість. Так, в 1999-му році вийшла поетична збірка. Книга отримала назву «Русалiї».

На початку 2000-х рр. Тетяна Стус взялася за створення дитячої літератури.
Так, у 2006-му році вона випустила свій перший бестселер. Ним стала енциклопедія для дівчаток «Панночка».

Серед знакових книг Тетяни Стус такі, як: «Біла, синя та інші», «Як не заблукати в Павутині» і «Пуп землі, або Як Даринка світ рятувала».

Особисте життя

Інформація про сімейний статус Тетяни Стус не представлена в ЗМІ.

Скандали

Подейкують, що Тетяна Стус перебуває в корупційних зв'язках з деякими функціонерами з Міністерства культури.

Статок

Тетяна Стус не надала інформацію про свої доходи у відкритому доступі.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\07 июль\1-5.07\4.07\Татьяна Щербаченко.jpg
Дата народження
21 лютого 1976
Країна
Україна
Соцмережі