Дата народження
20 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі
261

Вадим Пристайко

Пристайко Вадим Володимирович: дипломата з 25-річним досвідом обрано Міністром закордонних справ

Пристайко Вадим Володимирович - піонер української мережевої журналістики і дипломат, який був заступником Глави Адміністрації Президента України Зеленського, а в новому уряді Гончарука обійняв пост Міністра закордонних справ.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Цитати і заяви
  6. Про Польщу
  7. Про гнучкість Європи, яка робить Росію ще більш зухвалою
  8. Компромат
  9. Декларація
  10. Відео

Біографія

Пристайко Вадим Володимирович народився 20 лютого 1970 року в місті Кілія Одеської області.

Освіта

Вадим Пристайко має дві вищі освіти. Отримав дипломи у київському політеху та академії зовнішньої торгівлі.

Сім'я

Дружину дипломата звуть Інна (1974 року народження). У пари є двоє синів. Старшого звати Володимир. Він народився у 1997 році. Молодший Андрій з'явився на світ на п'ять років пізніше.

Кар'єра

Пристайко ще студентом зайнявся підприємництвом. Спільно з партнерами він став піонером українських інтернет-видань. Вони створили "Електронні вісті".

Потім він змінив сферу діяльності. Подальшу кар'єру Вадим Пристайко пов'язав із дипломатією. Протягом чверті століття він працював у зовнішньополітичному відомстві. У різні роки представляв інтереси України в Австралії, Канаді, Сполучених Штатах, в НАТО і в Міжнародній організації цивільної авіації. Обіймав посади консула, повіреного в справах України, радника з політичних справах.

Вадим Пристайко був головним консультантом управління з питань зовнішньої політики в Адміністрації Президента Леоніда Кучми.

З 2014 по 2017 рік дипломат обіймав посаду заступника міністра закордонних справ. Керував апаратом відомства.

У 2019 році Вадим Пристайко на деякий час знову повернувся до Адміністрації Президента. На цей раз він став заступником його голови. Також дипломат увійшов до числа членів РНБО. У липні президент Зеленський вніс кандидатуру Пристайко у парламент у якості кандидата на міністерський портфель зовнішньополітичного відомства.

Через півтора місяця, в кінці серпня вже новий склад парламенту затвердив Пристайко на цій посаді. Дипломата підтримало триста десять народних обранців.

Цитати і заяви

Про Польщу

"З польською стороною нам просто судилося жити у мирі та щасті. Це наші найближчі сусіди і фактично нас відрізняє тільки використання латиниці і католицизму. Ми усвідомлюємо нашу спільну історію і повинні зробити всі необхідні кроки, щоб знайти можливість існувати разом. У нас є один спільний ворог і у нас є необхідність жити разом у дружбі та мирі".

Про гнучкість Європи, яка робить Росію ще більш зухвалою

"Ті країни, які знаходяться поблизу з Росією і пов'язані з нею економічними зв'язками, дуже не хочуть радикально виступати. У них існує почуття страху. Вони бачать, що Росія робить з Україною, тому остерігаються того, що це може статися і з ними".

На думку Пристайко вирішити конфлікт з Росією тільки дипломатичним шляхом неможливо, але водночас будь-яка резолюція або декларація йде на користь Україні і має велику кількість практичних наслідків. 

"Приклад рішення Ради Безпеки ООН. На ньому за позицію України проголосувало понад сто країн. Це було дуже серйозним рішенням, яке показало рівень підтримки нашої позиції. На цьому починають ґрунтуватися всі інші рішення".

Компромат

У деяких колах ходять чутки, що причина прекрасної кар'єри дипломата криється у його сімейних відносинах. Батько нинішнього міністра, Володимир Ілліч був впливовим силовиком і вже в незалежній Україні був другою людиною в СБУ.

Декларація

У січні 2019 року дипломат відзвітував про свої доходи за минулий рік.

Вадим Пристайко задекларував п'ять квартир у столиці України, трьома з яких володіє його дружина. Ще одна знаходиться на стадії будівництва.

Вадим Пристайко володіє автомобілем BMW X1 2017 року випуску. Вартість машини сімсот п'ятдесят три тисячі гривень.

За 2018 рік дипломат заробив два мільйони сімсот сімдесят тисяч гривень. Дохід Інни Пристайко від надання нерухомості в оренду склав чотири сотні вісім тисяч гривень.

На банківському рахунку у глави МЗС зберігається майже сорок три тисячі гривень і сім тисяч євро. Готівковими коштами Вадим Пристайко задекларував шість тисяч євро, тридцять тисяч гривень. У його дружини "готівкою" є чотири тисячі євро.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=UJX4b3TBJbg 

Дата народження
20 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі