Дата народження
01 квітня 1969
Країна
Німеччина
Соцмережі

Вадим Шебанов

Вадим Шебанов: чергові вибори в колекції підприємця з Дніпра

Вадим Шебанов за свою політичну кар’єру взяв участь ледь не у всіх можливих виборчих кампаніях. Він тричі безуспішно намагався пройти у Верховну Раду, обирався у Дніпропетровську ОДА, пробував стати депутатом Дніпровської міської ради, брав участь у виборах мера міста та навіть був кандидатом на посаду очільника Миколаївської облдержадміністрації. Після кількарічного затишшя політичної активності у 2018 році він вирішив замахнутися на президентське крісло. Про це повідомляє Політека.

  Біографія

  Вадим Анатолійович Шебанов народився 1 квітня 1969 року в місті Магдебург, яке тоді входило до складу Німецької Демократичної Республіки.

  Сім’я

  Одружений на Ганні Шебановій. Подружжя має двох дітей – доньку Ольгу та сина Саву.

  Освіта

  У 1992 році отримав диплом Дніпропетровського державного інституту фізичної культури та спорту, де навчався на тренера-викладача. Майстер спорту СРСР. Очолює федерацію Дніпра з академічного веслування.

  Вивчав державне управління в Академії державного управління при президентові України у Дніпрі, яку закінчив у 2012 році.

  Навчався на факультеті системного аналізу Дніпровської політехніки.

  Кар’єра

  У 1987-1989 роках проходив службу в радянській армії.

  У 1994 році починає займатися бізнесом.

  У 2000 році стає співзасновником підприємства ТОВ «Тоніка-Агро», яке займалося виробництвом кормів для свійських тварин. До 2005 року був його директором.

  У 2010-2014 роках керував фірмою ТОВ “Велкон”.

  Працював тренером-викладачем із веслування в дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву “Україна”.

  Політична діяльність

  У 2002 році балотувався у Верховну Раду від блоку “Наша Україна”, однак програв у своєму окрузі.

  Після Помаранчевої революції очолював виконком дніпропетровської обласної організації “Нашої України”.

  Із 2005 по 2007 рік обіймав посаду радника міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту.

  У 2006 році Вадим Шебанов обирається депутатом Дніпропетровської ОДА та залишається у її складі до 2010-го.

  У 2007 році вдруге намагався пройти у парламент за списками “Нашої України”, однак знову невдало. Натомість того самого року стає радником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

  У 2008 році Шебанову доручають керівництво над управлінням, яке займалося підготовкою до Євро-2012 на Дніпропетровщині.

  У 2009-2010 роках працює начальником управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської облдержадміністрації.

  Вкотре взяв участь у парламентських виборах у 2012 році, цього разу як самовисуванець. У своєму 40 виборчому окрузі набрав найменше голосів (712) та програв скандальному депутату від Партії Регіонів Олегу Царьову.

  У 2013 році Вадим Шебанов став одним з організаторів Євромайдану в Дніпрі.

  Після Революції Гідності тимчасово виконував обов’язки заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. У 2014 році працював першим заступником мера Дніпра. У жовтні 2015 року поновився на посаді, однак знову залишив її з обранням Бориса Філатова головою міста.

  У 2015 році був одним із кандидатів на посаду мера Дніпра.

  Із лютого по серпень 2015 року – в. о. керівника справами виконкому Дніпровської міської ради.

  Того самого року невдало балотувався у Дніпровську міську раду.

  У 2016 році взяв участь у конкурсі на посаду голови Миколаївської ОДА.

  Нині працює координатором із комунікацій в “Українському медіа-центрі”.

  Член політичної партії “Сила людей”.

  Компромат та скандали

  Вадим Шебанов брав активну участь у подіях Євромайдану в Дніпрі. У лютому 2014 року його заарештувала міліція за спробу захоплення Дніпропетровської ОДА. Він був перемовником між мітингувальниками та представниками влади, однак його затримали разом з іншими майданівцями та посадили під домашній арешт.

  Активісти назвали спробу захоплення облдержадміністрації провокацією з боку влади. Вони стверджують, що затримання було протизаконним, бо Вадим Шебанов не брав участі у силових акціях. Проте у справі він проходив як один з організаторів “масових заворушень”.

  Декларація

  Як свідчить декларація Вадима Шебанова, за 2017 рік він отримав 75 тисяч гривень. Усі – за роботу в громадській організації “Український медіа-центр”.

  І хоча Шебанов має частку в двох підприємствах: охоронній фірмі “Дві сови” та паливній компанії НЛОГАЗ – прибуток від них він не задекларував. Не вказала свої доходи і дружина Ганна, яка зареєстрована як фізична особа-підприємець.

  Окрім підприємств, Вадим Шебанов вклався у створення громадської організації “Федерація академічного веслування міста Дніпропетровська”. Його дружина також має половину капіталу ГО “Платформа”.

  Серед фінансових зобов’язань сім’ї – два кредити у розмірі 670 тисяч та 40 тисяч гривень.

  Живе Шебанов у селищі Авіаторське під Дніпром. Тут він зареєстрував власний дім на 75 квадратних метрів вартістю більше ніж півмільйона гривень та земельну ділянку площею майже 11 соток.

  У родині Шебанових дві автівки. Сам Вадим пересувається на Honda Jazz 2007 року випуску, а його дружина – на старенькій BMW 530 1995 року.

  Новини

  У листопаді 2018 року Вадим Шебанов вирішив узяти участь у президентських виборах, які відбудуться 31 березня 2019 року. Щоб заручитися підтримкою своєї партії, він мав обійти ще чотирьох претендентів – Дмитра Гнапа, Олександра Квашука, Ярослава Федоришина та Ігоря Шевченка і виграти праймеріз.

  Дата народження
  01 квітня 1969
  Країна
  Німеччина
  Соцмережі