Дата народження
27 березня 1957
Країна
Україна

Валентина Данішевська

Голова Верховного суду, член Вищої ради правосуддя.

Дата народження:
23.03.1957 р.
Рідне місто:
Запоріжжя

Після школи Валентина Данішевська подалася до Одеси. Там вона вступила до університету ім. Мечникова на факультет правознавства. Пізніше вона поїхала до Німеччини для підвищення кваліфікації в суддівській академії. Далі Валентина Данішевська пройшла підвищення кваліфікації в Міжнародному інституті права США.

Свій професійний шлях Данішевська розпочала в 1975-му році. Тоді Валентина влаштувалася на посаду старшого інспектора Жовтневого райвідділу соцзабезпечення Запоріжжя. Через рік вона перейшла до практики юрисконсульта.

У 1991-му році Валентина влаштувалася на роботу в Арбітражний суд Запорізької області. За 10 років вона виросла від фахівця до судді.

У 2003-му році Валентина отримала адвокатську ліцензію.

У 2017-му році Данішевська стала суддею Касаційного господарського суду. Пізніше в тому ж році Валентина Данішевська очолила Верховний суд України.

Особисте життя

Валентина Данішевська заміжня. Ім'я її чоловіка — Олег Кравець.

Скандали

Валентина неодноразово заявляла: судову систему необхідно очищати від корупціонерів. Після вступу на чільну посаду Данішевська повідомила, що по ходу роботи будуть відсіяні судді, які не відповідають вимогам чистої демократичної системи. Так сказала берегиня правосуддя і незабаром забула...

Як пишуть ЗМІ, сама Валентина фігурує в численних корупційних схемах.

Валентину Данішевську пов'язують з Миколою Гусаком та його сином Андрієм. Цих двох персонажів називають причетними до здійснення нелегальних фінансових схем спільно з представниками РФ. Деякі джерела повідомляють: відконвертовані кошти спрямовувалися на дестабілізацію ситуації на Донбасі у 2016-му і 2017-му рр. Варто зазначити, що Микола Гусак є главою Вищої ради правосуддя.

Пізніше аналіз телефонних дзвінків Валентини Данішевської показав, що вона підозріло часто спілкується з Гусаками. Невже у неї з одним з них роман?..

Інші джерела свідчать про те, що Валентина Данішевська часто виступає посередником при передачі хабарів у структурі судової системи.

Сама ж начальниця Верховного Суду в одному з інтерв'ю розповідала, що в Україні практикують різні схеми підкупу суддів. Часто вершителям правосуддя доводиться погоджуватися під тиском. На практиці є випадки, коли для впливу на суддів застосовували навіть магію.

На думку Валентини, щоб усунути корупційну складову, необхідно забезпечити якісний захист працівників правосуддя.

Говорячи про підкупи, сама Данішевська вважає свою зарплату дуже скромною. Не будемо приховувати, нижче підрахуємо її доходи...

Статок

Згідно з декларацією за 2017-й рік, Валентина Данішевська заробила 257045 грн у Верховному Суді, а також 1568100 грн в БО «Центр комерційного права». Ще 92884 грн склала її пенсія. Також Суддя отримала матеріальну допомогу розміром 6313 грн, 380 грн від Асоціації українських банків і 84600 грн від відчуження рухомого майна.

На банківських рахунках Валентина Данішевська зберігає суму розміром в 355016 грн, а готівкою тримає 3500 EUR, 15000 USD і 30000 грн.
Подружжю Данішевських належать 3 земельні ділянки та 3 квартири в Києві, 1 недобудований будинок і автомобіль «KIA Niro» 2017-го року випуску.

Фото й відео

Дата народження
27 березня 1957
Країна
Україна