Дата народження
17 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі
1278

Валентина Семеренко

Валентина Семеренко -  українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України з біатлону. Чемпіонка зимових Олімпійських ігор 2014 у Сочі, Росія. Чемпіонка та чотириразова призерка чемпіонатів світу з біатлону, переможниця та призерка етапів кубка світу з біатлону, чемпіонка світу серед юніорів 2004 року, семиразова чемпіонка Європи, неодноразова чемпіонка першостей та Чемпіонатів України. 

Біографія

Валентина Семеренко - українська біатлоністка. Спортсменка народилася в 1986 році в невеликому місті Краснопілля, що розташоване в Сумській області. Валентина має сестру-близнючку - Віту, яка також є знаменитою спортсменкою.

З четвертого класу займається спортом. Валентина Семеренко вибирає біатлон, в якому домагається значних успіхів ще будучи дитиною.

Кар'єра

Перший успіх Валентина Семеренко заслуговує в 2005 році, коли разом з сестрою займає друге місце на молодіжному чемпіонаті світу.

Сестри Семеренко виступають разом і часто займають високі місця в міжнародних турнірах. У 2007 році Валентина привозить з чемпіонату світу три срібла і одну бронзу. Успішно для неї проходить і Універсіада того ж року.

У 2008 році Валентина Семеренко стає володаркою другого місця на чемпіонаті світу з біатлону. У наступному році обидві сестри-спортсменки виграють на Кубку світу, що стає їх першим великим досягненням в професійному спорті.

Валентина Семеренко бере участь у Зимовій Олімпіаді в Канаді, проте не досягає на ній успіху.

У 2013 році на чемпіонаті світу займає призові місця в естафеті і в індивідуальній гонці.

Піком кар'єри Валентини Семеренко в спорті є золота медаль в естафеті на Олімпійських іграх 2014 року.

Досягнення

Валентина Семеренко є однією з кращих біатлоністок нашого століття. Олімпійська чемпіонка, призерка чемпіонатів світу. Чотири рази вигравала першість Європи. Неодноразово отримувала Кубок світу. Семеренко є заслуженим майстром спорту України. Нагороджена Орденом княгині Ольги.

Чутки і скандали

Валентина Семеренко влаштувала скандал за підсумками Зимової Олімпіади 2018 року. Олімпійська чемпіонка розкритикувала роботу тренерської команди, яку охарактеризувала «як повну ж * пу».

Спортсменка опублікувала в одній із соціальних мереж скандальний пост, в якому звинуватила керівництво української збірної з біатлону в непрофесіоналізмі. Валентина Семеренко звинуватила тренерів у брехні і маніпуляціях, що призвело до  її провалу на останній Олімпіаді і спровокувало невдачі української команди на минулих іграх.

Статки і джерела доходів

Валентина Семеренко декларувала 130 тисяч доларів призових. Статки були зароблені спортсменкою на піку кар'єри - в 2014 - 2015 роках. Семеренко має власну квартиру і авто. Щорічний дохід біатлоністки оцінюється в кілька десятків тисяч євро на рік.

Особисте життя і сім'я

Валентина Семеренко перебуває у шлюбі з Олексієм Прохором - українським лижником. На сьогодні подружжя дітей не має.

Фото і відео

Дата народження
17 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі