Дата народження
02 лютого 1964
Країна
Україна
Соцмережі

Валерій Бабенко

Валерій Бабенко: депутат- "мовчун" і ставленик Олександра Турчинова

Валерій Бабенко, чия біографія до 2005 року вкрита темрявою, постійно слідує за Олександром Турчиновим. Бабенко був його заступником у СБУ і РНБО, був у тих політичних партіях, в яких був і Турчинов. У Верховній Раді за майже п'ять років Валерій Бабенко виступи лише раз, зате кнопкодавив двадцять два рази.

Біографія

Валерій Борисович Бабенко народився 2 лютого 1964 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Диплом юриста Валерій Бабенко отримав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Сім'я

Валерій Бабенко одружений. Дружину звуть Тетяна. Вона працює в Національному науковому центрі радіаційної медицини АМН України. У народного депутата є син.

Кар'єра

Згідно з офіційною біографією, після закінчення університету і до початку 2005 року нічим не займався. Можливо, він працював в органах безпеки.

Оскільки у лютому 2005 року Валерій Бабенко став заступником Олександра Турчинова, голови Службу Безпеки України.

На цій посаді Бабенко працював півтора року. Потім він став першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

У березні 2006 року він балотувався до Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко. Однак його сто вісімдесят перший номер в списку виявився непрохідним.

Вже через рік на нових парламентських виборах сто сорок четвертий номер у БЮТі допоміг йому стати народним депутатом шостого скликання.

Він входив до комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради.

Після виборів в 2012 році Валерій Бабенко не зміг пройти в парламент через свій дев'яносто восьмий номер в списку ВО "Батьківщина".

На два років він був змушений покинути стіни Верховної Ради.

На позачергових виборах у 2014 році Валерій Бабенко був у списку Народного фронту (номер тридцять п'ять). З цією політичною силою він вдруге отримав депутатський мандат.

Він входить до складу комітету з питань інформатизації та зв'язку. На момент обрання Бабенко обіймав посаду керівника Секретаріату голови Верховної Ради України.

Народний обранець показує зразкове відвідування засідань парламенту і комітету (більше дев’яносто відсотків відвідувань). За час роботи Верховної Ради восьмого скликання Валерій Бабенко зробив одинадцять депутатських запитів, взяв участь в шістнадцяти законопроектах.

Валерій Бабенко є членом Постійної делегації в Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи. Крім того, народний обранець член груп з міжпарламентських зв'язків з Албанією, Литвою, США, Ізраїлем, Австралією, Австрією і Норвегією.

Компромат

У 2012 році сержант ДАІ звинуватив Валерія Бабенка в нанесенні тілесних ушкоджень. Правоохоронець в центрі столиці помітив припаркований автомобіль і попросив водія перегнати у безпечне місце. Водієм виявився син Валерія Бабенка. За словами даішника, він у нецензурній формі відмовився.

Згодом до автомобіля підійшов чоловік, який назвався народним депутатом Валерієм Бабенком. Даішник і йому повторив вимогу прибрати машину з забороненого місця. Але замість виконання законної вимоги, як повідомив сержант, парламентарій вдарив його в обличчя.

Сам Бабенко розповів іншу історію. Як тільки його син вийшов з машини, даішник підбіг і почав вимагати документи. Потім правоохоронець вдарив молодого чоловіка по ногах.

Коли ж політик підійшов до автомобіля сина, то зажадав пояснень від правоохоронця. Але той не зміг чітко пояснити, які у нього претензії до Бабенка-молодшого.

Більш того, це саме даішник нецензурно висловлювався. Інцидент привів до сутички. Депутат зізнався, що штовхнув правоохоронця. Але він нікого не бив.

У 2017 році на одному з телеканалів вийшов сюжет про дітей народних депутатів, які живуть на широку ногу. У сюжеті йшлося про Назара Бабенка. Молода людина живе в Дніпрі. У соціальних мережах він публікує фотографії елітних автомобілів і дорогих годинників.

Журналісти назвали Назара сином дніпровського парламентарія. У відповідь народний депутат написав офіційного листа керівництву телеканалу з вимогою принести йому вибачення або спростування недостовірної інформації. Оскільки в сюжеті показаний молодий чоловік, який не має ніякого відношення до сім'ї політика.

Відвідуючи Верховну Раду майже без прогулів, дніпровський депутат виступив в стінах парламенту лише раз. 13 липня 2017 року під час обговорення питання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Михайла Добкіна, Валерій Бабенко записався для того, щоб вступити з місця. Однак його виступ обмежився однією фразою: "Прошу передати слово Полякову Максиму".

Зате цілих двадцять два рази журналісти ловили політика під час кнопкодавства.

Декларація

У 2019  році Валерій Бабенко в своїй електронній декларації вказав, що володіє однією земельною ділянкою. Землю, площею у тисячу двісті квадратних метрів політик придбав у 2010 році в селі Веселинівка на Київщині. Яку суму Бабенко витратив на цю ділянку, він в декларації не вказав.

У Києві у народного депутата є дві квартири. Одна з них відомча. Отримав її Бабенко у 2009 році. Другу в сто двадцять "квадратів" він придбав за один мільйон триста тисяч гривень.

За двісті тридцять сім тисяч в 2015 році парламентарій придбав машиномісце. З 1 січня 2018 року Валерій Бабенко винаймає офіс у компанії ТОВ "МЦ-Офіс".

Тетяна Бабенко володіє двома земельними ділянками. У селі Світильня Київської області у неї ділянка площею в тисячу двісті "квадратів". У селі Сокільча на Житомирщині їй належить земельна ділянка в п'ять тисяч квадратних метрів.

Там же знаходиться і житловий будинок, площею в двісті двадцять п'ять квадратних метрів. Також у дружини народного депутата є квартира в Києві. ЇЇ площа п'ятдесят чотири "квадрата".

Автомобільний парк подружжя Бабенків складається з трьох автомобілів. Валерій пересувається на Mitsubishi Outlander 2010 року випуску і Audi Q7 2017 року випуску. Останній обійшовся народному депутату в один мільйон сто шістнадцять тисяч гривень. У Тетяни - Nissan Primera 2005 року випуску.

Зарплата народного депутата в 2018 році склала триста вісімдесят сім тисяч гривень. Ще чотириста двадцять дві тисячі він отримав в як відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень.

Дев'яносто тисяч Валерій Бабенко отримав в якості компенсації вартості проїзду. Майже сімсот сімдесят тисяч - це дохід від відчуження рухомого майна. Зарплата дружини народного обранця склала майже сто двадцять тисяч гривень. Внесок до кредитної спілки склав тридцять вісім тисяч гривень.

На банківському рахунку у політика сімнадцять тисяч гривень, півтори тисячі доларів і стільки ж євро. Готівковими коштами Валерій Бабенко задекларував дев'яносто вісім тисяч доларів, сто десять тисяч гривень, тридцять дві тисячі євро. У дружини політика сто вісімдесят гривень.

Відео

Дата народження
02 лютого 1964
Країна
Україна
Соцмережі