Дата народження
09 червня 1971
Країна
Україна
Соцмережі

Валерій Бондарук

Бондарук Валерій Анатолійович: волинський фармомагнат і кандидат в народні депутати

Бондарук Валерій Анатолійович - голова луцької міської організації ВО "Батьківщина" у 2019 році балотується до Верховної Ради. Йому належить мережа фармакологічних підприємств на Західній Україні. Його аптеки  в Луцьку часто будувалися з порушеннями закону.

Біографія

Бондарук Валерій Анатолійович народився 9 червня 1971 року в місті Луцьку Волинської області.

Освіта

Валерій Бондарук має диплом за спеціальністю "інженер-математик". Після школи він вступив до Військової інженерно-космічної академії імені Можайського в Санкт-Петербурзі. Бондарук закінчив її в 1994 році.

Сім'я

Кандидат в народні депутати одружений і має двох дочок. Дружину звуть Тетяна Іванівна. Вона володіє половиною компанії ТОВ "Добробут-плюс Ко".

Кар'єра

Після академії Валерій Бондарук протягом року (1993-1994) був співробітником інформаційного центру Управління по боротьбі з організованою злочинністю у Волинській області.

З 1994 року протягом двадцяти п'яти років Бондарук займається підприємницькою діяльністю. З цього ж року він очолює компанію "Волиньфарм".

Всього Валерій Бондарук має частку в шести фармацевтичних компаніях: ТОВ "Українсько-німецька лабораторія" (25%), ТОВ "Рівнеліки" (50%), ТОВ "Західна фармацевтична компанія" (50%) ТОВ "Житомирліки" (50%) ТОВ "Рівне-медфарм" (50%), ТОВ "Інтел-фарм" (12%).

Валерій Бондарук - член ВО "Батьківщина". Входить в політичну раду партії. З 2016 року Бондарук очолює Луцьку міську організацію ВО "Батьківщина".

З цією політичною силою він двічі успішно балотувався в Луцьку міську раду. У 2010 році Валерій Бондарук пройшов за партійними списками, а через п'ять років - вже по мажоритарному округу.

У сьомому скликанні Луцької міської ради Валерій Бондарук входить до складу Постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру.

У 2019 році Бондарук "пішов на підвищення" і балотується до Верховної Ради. Його номер у списку тридцять шостий.

Компромат

Бізнес Валерія Бондарука та його багаторічного партнера Станіслава Шайка об'єднує мережу підприємств, розташованих в багатьох областях західної частини України. В той самий час час підприємці офіційно не є власниками цих компаній. За документами, вони лише керівники.

Та, власником ТОВ "Волиньфарм" є сейшельська компанія "Кларіс Груп ЛТД". Інша компанія, ТОВ "Геліос Капітал", де підписантами є волинські бізнесмени, зареєстрована в  державі Белізі, що знаходяться в Центральній Америці, а її бенефіціарним власником є ​​житель Панами.

Будівництво мережі аптек під вивіскою "Волиньфарм" нерідко призводило до скандальних і навіть курйозних ситуацій.

У 2008 році каменем спотикання стала центральна аптека "Волиньфарм". Після реконструкції її будівля більш ніж наполовину закривала проїзд між іншими будинками на проспекті. Крім того, одна з мешканок квартири в будинку перед аптекою подала на неї до суду, оскільки викупила підвал і попередньо отримала дозвіл на будівництво тут кафе. А оновлена ​​аптека перекривала вхід в її майбутній заклад.

Підставою для звернення до суду стало порушення процедури видачі дозволу на виконання будівельних робіт, зокрема, відсутність у фармацевтів правовстановлюючих документів на землю, на якій велося будівництво. Крім того, на думку позивача, були порушені протипожежні норми.

Але Феміда ніяких порушень не знайшла. Оскільки без документів на землю "Волиньфарм" не отримала б дозвіл на будівництво. В результаті суд порахував, що з документами на землю все в порядку.

В той самий час оренда під аптеку ділянки була отримана на дев'ять місяців пізніше дозволу на будівництво.

Не врахував суд і інших зауважень, тому на проспекті Волі в Луцьку з'явилася аптека з опорним стовпом для тролейбусних ліній прямо всередині приміщення.

Ще одним сумнівним будівництвом стала аптека на проспекті Відродження, 13. П'ятиповерхову аптеку почали будувати ще в 2007 році, а ось договір оренди на землю оформили тільки через два роки.

Одна з найпомітніших аптек міста, яка належить "Волиньфарм" знаходиться також на проспекті Волі.

У 2011 році тут поліклініка відмовляється від невеликої ділянки землі перед самою будівлею. І в той же день його отримує "Волиньфарм", плюс ще одну ділянку комунальних земель. Сама будівля аптеки прибудована так, що закриває майже повністю центральний вхід до поліклініки.

За інформацією місцевих засобів масової інформації, фармакологічний підприємниць на території колишнього дитячого табору побудував під виглядом реабілітаційного центру дитячі будиночки, які використовував  для власного відпочинку.

Декларація

У березні 2019 року Валерій Бондарук опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Кандидат в народні депутати задекларував три квартири. Одна, площею в сто сім квадратних метрів знаходиться в Луцьку. Дві інші - в Івано-Франківську. Ними Бондарук володіє спільно зі своїми бізнес-партнерами: Георгієм Бастроном і Станіславом Шайко.

У селі Світязь Волинської області Бондарук володіє половиною прав на баню, будиночок рятувальника, реабілітаційний корпус дитячого оздоровчого табору Салют і земельну ділянку в дві тисячі "квадратів". Земля взята в суборенду у Шацької РДА.

У селі Товпижин на Рівненщині у підприємця і політика є ділянка землі в три тисячі "квадратів".

У дружини Валерія Бондарука велика частина нерухомості зосереджена в рідному Луцьку. Тут їй належить: житловий будинок майже в шістсот квадратних метрів, земельна ділянка в дві тисячі квадратних метрів, дві квартири (дев'яносто сім і п'ятдесят п'ять "квадратів"), два бари, торгово-офісний склад, два магазини, нежитлове приміщення та частина приміщення торгового комплексу.

Ще дві земельних ділянки загальною площею в дві тисячі вісімсот квадратних метрів, частково належать Наталі Бондарук, знаходяться в таких волинських населених пунктах, як Шацьк і Згорани.

Валерій Бондарук задекларував дві пари швейцарських наручних годинників: Bovet і Breguet, вартістю в сто шістдесят шість і сто тридцять вісім тисяч гривень, відповідно.

Автомобільний парк подружжя Бондарук складається з чотирьох автомобілів: двох Mercedes-Benz (S 350 і ML 350), Range Rover і Lexus LX 450.

Також депутат луцької міськради вказав, що володіє моторним судном і причепом лафетом.

Загальний дохід у Валерія Бондарука за 2018 рік склав чотири мільйони шістсот сімдесят сім тисяч гривень. Дружина кандидата в парламентарі заробила за рік трохи більше п'яти мільйонів гривень.

Валерій Бондарук зберігає в банках двісті вісімдесят вісім тисяч гривень, майже сорок три тисячі доларів. Готівковими коштами він задекларував два з половиною мільйони гривень і тридцять тисяч євро.

У його дружини на рахунку в банках є п'ятдесят шість тисяч гривень, тридцять шість тисяч доларів і триста п'ятдесят євро. "Готівкою" Наталії Бондарук є два мільйони шістсот тисяч гривень і пів мільйона доларів.

Дата народження
09 червня 1971
Країна
Україна
Соцмережі