Дата народження
28 серпня 1973
Країна
Україна
Соцмережі

Валерій Куліч

Український бізнесмен, політик, колишній народний депутат Верховної ради VIII скликання, голова Чернігівської обласної державної адміністрації.

Біографія

Валерій Петрович Кулич народився 28 жовтня 1973 року в селі Жовтневе (зараз Рождественське) Чернігівської області. У Чернігові навчався спочатку у вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, а потім в інституті економіки і управління.

Кар'єра

Кар'єрний шлях Валерій Кулич почав у страхових компаніях. З початку 2000-х і до 2014 року обіймав керівні посади в приватних фірмах.

Досягнення

Депутатом Чернігівської обласної ради Валерій Кулич став у 2012 році. Через два роки переміг на одномандатному виборчому окрузі №205 в рідній області і став народним депутатом. У парламенті займався питаннями ПЕК, ядерної політики і безпеки.

У Верховній Раді пробув менше півроку. У березні 2015 року президент Порошенко призначив Валерія Кулича головою Чернігівської області. 31 липня 2018 року Кулич написав заяву про відставку.

Чутки і скандали

Валерій Кулич дуже швидко збагатився після того, як увійшов до складу Чернігівської міської ради. Так, в 2011 році він задекларував 43 тисячі гривень доходу, а через два роки ця сума дорівнювала 12 мільйонам гривень.

Валерій Кулич, перебуваючи на посаді голови однієї з найбідніших областей, виявився найбагатшим українським главою області. У 2015 році його статки оцінювалися в 28 мільйонів гривень.

«Відзначилася» і одна з дочок губернатора. Дівчина об'їздила кілька десятків країн, зупиняючись тільки в дорогих готелях.

Статки і джерела доходів

Екс-губернатор має кілька земельних ділянок і квартир в Чернігові і області, 4 автомобілі, дорогий годинник. Валерій Кулич кінцевий бенефіціар 8-ми фірм в Чернігові і Таллінні (Естонія). Тільки одних дивідендів у 2017 році політик отримав на суму в 33 мільйони гривень, а дохід від відчуження рухомого майна склав 2 мільйони гривень. Зарплата колишнього керівника Чернігівської області склала 264 тисячі гривень за рік.

Півтора мільйона гривень, 80 тисяч євро і 60 тисяч доларів Валерій Кулич задекларував як готівкові кошти. На банківських рахунках у нього зберігається півмільйона гривень.

Особисте життя і сім'я

У Валерія Кулича три дочки Ганна, Дарина і Софія.

Дружину звуть Катерина Едуардівна Кулич.

Фото та відео


Дата народження
28 серпня 1973
Країна
Україна
Соцмережі