Дата народження
05 лютого 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Валерій Сітайло

Валерій Сергійович Сітайло – великий чиновник у середовищі українського соціального страхування, керував ліквідацією Фонду страхування від тимчасової втрати працездатності. Про нього повідмляє Політека.

Біографія

Валерій Сергійович Сітайло народився в Житомирі 5 лютого 1960 року.

Із 1982 року був професійним військовим протягом 15 років. Валерій Сітайло має звання підполковника запасу. Брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС в 1986 році.

У 1997 році створив підприємство СІМА в місті Житомир і став керівником фірми. Компанія охоплювала різноманітні сфери діяльності: будівництво, торгівля, кафе та ресторани, автосервіс і продаж авто.

У 2001 році став засновником і директором Асоціації торгівлі міста Житомира.

У 2009 році Валерій Сітайло перейшов із бізнесу на керівну роботу: став головою обласної організації роботодавців у Житомирі.

Під керівництвом Валерія Сергійовича Сітайло проходили перевірки різних організацій, зокрема санаторіїв дитячого оздоровлення.

Одна з інспекцій виявила незадовільні умови в санаторії. Валерій Сітайло ініціював розслідування ситуації і розірвав договори з кількома підрядниками.

Члени асоціації роботодавців обрали Валерія Сітайла на посаду в обласному управлінні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

У 2010 році Сітайла було призначено головою дирекції Житомирського філіалу Фонду соціального страхування.

У 2011 році Валерія Сітайла обрали першим заступником голови правління Компанії “Укрпрофтур”. Цей холдинг включав готелі та рекреаційні комплекси в обласних центрах, зокрема Києві.

Фонд соціального страхування володіє чотирма відсотками акцій цієї компанії.

Валерій Сітайло одружений, у нього є син.

Освіта

Перший диплом про вищу освіту Валерій Сітайло одержав у 1982 році. Він навчався в Житомирському військовому інституті радіоелектроніки ППО.Спеціальність – військовий радіоінженер.

У 2011 розпочав навчання у Львівському інституті банківської справи. У 2015 році отримав диплом про закінчення вишу. Спеціальність – фінанси і кредит.

Кар’єра та громадська діяльність

Валерій Сергійович Сітайло вів політичну діяльність – був головою обласної організації партії «Трудова Україна»Також був помічником Валерія Коновалюка, депутата Верховної Ради України шостого скликання.

У 2013 році Валерій Сітайло був призначений заступником розпорядника Фонду соціального страхування. У грудні 2015 року було ухвалено закон про реорганізацію Фонду з тимчасової втрати працездатності. Валерію Сергійовичу було довірено планову ліквідацію, якої зазнала виконавча дирекція Фонду.

Під час реорганізації Фонду Валерію Сітайлу було висунуто звинувачення в незаконному управлінні регіональним відділенням Фонду з втрати працездатності, оскільки у нього було недостатньо робочого стажу. За законом до вступу на посаду потрібно відпрацювати в органах соціального захисту населення не менше від п’яти років.

Валерій Сітайло зазначив, що його робочі функції у Житомирському об’єднання роботодавців, яке мало партнерські відносини із Фондом, можна зарахувати як необхідний стаж.

Валерій Сітайло заявляє, що забезпечив своєчасну виплату лікарняних і декретних грошей усім, хто був застрахований. Громадяни отримали виплати навіть після того, як єдиний соціальний внесок було знижено до двадцяти двох відсотків. Це рішення було ухвалено під час розробки державного бюджету.

Фонд соціального страхування з втрати працездатності

Фонд соціального страхування з втрати працездатності – один із найбільш забезпечених фондів країни. Його річний бюджет становить мільярди гривень. Накопичення таких значних коштів відбувається за рахунок відрахувань кожної працевлаштованої особи. На рахунок Фонду надходить частина встановленого соціального внеску.

Із коштів цього фонду жінкам виплачують допомогу з вагітності та пологів. Також усім, хто офіційно працює, роблять лікарняні виплати. Фонд займається наданням оздоровчих путівок у санаторії, а також у літні дитячі табори за зниженою ціною. Фонд фінансує новорічні подарунки дітям, має на балансі спортивні школи та деякі курортні заклади України.

Уряд постановив ліквідувати Фонди страхування від втрати працездатності та нещасних випадків для створення об’єднаної організації з більш чіткою і прозорою структурою.

Відтоді, як процес реструктуризації було запущено, Фонд перестав займатися питаннями дитячого оздоровлення, оплатою санаторного лікування, фінансуванням профілакторіїв і лікувальних курортів. Тепер Фонд страхування з втрати працездатності виплачує тільки допомогу жінкам із вагітності та пологів, фінансує реабілітаційний період хворих, виплачує допомогу на поховання та лікарняні.

Кабінет міністрів України у 2015 році ухвалив рішення перерахувати півтора мільярда гривень із Фонду, бюджет якого багато років формувався з внесків застрахованих громадян.

Новини

На житловій площі колишнього заступника керівника Фонду соціального страхування Валерія Сітайла в рамках обшуку було виявлено суму сто тисяч доларів готівкою. Обшук було проведено під час розслідування розтрати бюджетних коштів. Рішенням суду було відмовлено Генеральній прокуратурі України в арешті зазначеної суми.

Генпрокуратура кілька місяців поспіль проводила кримінальне розслідування про розкрадання грошових коштів із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яке обчислюється мільйонами.

Виконувач обов’язків голови Фонду соціального страхування з втрати працездатності в Одеській області Олег Юрійович Руденко був затриманий при отриманні суми в 558 тисяч гривень готівкою.

До Служби безпеки України надійшли відомості про те, що Руденко мав намір приховати гроші з бюджету, спрямовані на оздоровлення дітей. У 2018 році літнім таборам та санаторіям міста Одеса через Фонд було переказано сорок шість мільйонів гривень на оздоровлення дітей, серед них – тисячі дітей, перевезених із зони АТО.

Олег Руденко причетний до розподілу грошових коштів, він призначав керівникам оздоровчих закладів суму хабара за виплату бюджетних грошей. Руденко збирався у такий спосіб привласнити більше ніж десять мільйонів гривень.

Фото й відео

Дата народження
05 лютого 1960
Країна
Україна
Соцмережі