Країна
Україна

Український військовий, Голова Служби безпеки України з 2 липня 2015 року, керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України. Генерал армії України, одружений та виховує одну дитину.

Біографія

Народився Василь Грицак у 1967 році в одному з селищ Рівненської області. Навчався на історичному факультеті в педагогічному держінституті Луцька. Із 1993 до 1997 року проходив підготовчі курси для роботи в СБУ. Після цього паралельно з роботою вчився ще в Національній академії СБУ.

Кар'єра

На початку кар'єри займався боротьбою з тероризмом і корупцією. У 1999 році він зайняв пост заступника начальника в Управлінні нацдержавності Департаменту ЗНГ при СБУ, де працював протягом 6 років. Із 2000-го року Грицак стає вже начальником відділу, а з 2004-го року заміщає главу Управління контррозвідки.

Із 2005 року працює на Київщині. Спочатку його ставлять головою обласного Управління СБУ, а потім довіряють керувати столичним управлінням. У 2009 році Наливайченко, який на той час очолював Службу Безпеки, зробив Грицака своєю правою рукою.

При Януковичі Василь Грицак був без посади. Повернувся в СБУ в 2014 році, після обрання Порошенка. Новоспечений президент відразу ж зробив Грицака першим заступником голови СБУ. Уже через рік В. Грицак стає в. о. начальника СБУ, а потім і офіційним начальником Служби Безпеки, ким і є до сьогодні.

Досягнення

Василь Грицак є генерал-полковником. Нагороджений орденом Ярослава Мудрого, неодноразово - орденом «За заслуги».

Чутки і скандали

У 2016 році Василь Грицак на лекції в Києво-Могилянській академії припустив причетність Росії до терактів у Брюсселі. Дмитро Медведєв незабаром опублікував на своїй сторінці пост, у якому назвав Грицака «придурком». Медведєва підтримали деякі російські політики, відзначивши «вдало вибране слово».

Статки і джерела доходів

У 2014 році річний дохід глави СБУ складав 287 тис. грн. Грицак також володіє великою квартирою в Києві, джипом Toyota Land Cruiser і легендарним мотоциклом Harley-Davidson. Його дружина має ще одну квартиру, великий приватний будинок під Києвом і ще 4 машини преміум-класу.

Особисте життя і сім'я

Василь Грицак одружений і має сина. Його дружина займається бізнесом, а син працює заступником прокурора в Києві.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=_vAle_gjQKY

https://www.youtube.com/watch?v=8_AtKov7bSo


Країна
Україна