Дата народження
14 січня 1973
Країна
Україна
Соцмережі

Василь Яницький

Василь Яніцький: опікун північних районів Рівненщини та рекордсмен за депутатськими запитами

Василь Яницький — підприємець і юрист, який з третьої спроби став народним депутатом. У Верховній Раді він відзначився рекордною кількістю депутатських запитів. Яницького підозрювали у сексуальних домаганнях.

Біографія

Василь Петрович Яницький народився 14 січня 1973 року в селищі Зарічне на Рівненщині.

Освіта

Василь Яніцький закінчив першу гімназію в рідному Зарічному. Вищу освіту він відправився отримувати до Києва. Політик має два дипломи: юриста і економіста. Обидві спеціальності він отримав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У 2007 році став кандидатом юридичних наук.

Сім'я

Народний депутат одружений. Дружину звуть Олена. У шлюбі у Яницьких народилося двоє синів — Олексій і Вадим.

Кар'єра

У 1995 році відразу після закінчення юридичного факультету Яницький влаштувався на роботу в юридичну фірму. Всього через рік він став керівником юридичної компанії "Юр-Агро-Веста".

З 1998 року Василь Яніцький займається адвокатською діяльністю. Він очолював юридичну компанію "Євротек". У 2000 році майбутній політик став головою правління "Євротек-Холдинг".

У четвертому скликанні Верховної Ради Яницький був помічником народного депутата Олександра Біловола з фракції "Народної партії". Свої обов'язки він виконував на громадських засадах. У період з 2006 по 2014 рік Василь Яніцький кілька разів обирався депутатом Солом'янського району столиці.

У тому ж 2006 році він пробував потрапити і в український парламент. Але партія "Віче", у якій Яницький перебував, не змогла подолати тривідсотковий бар'єр.

Наступного разу у Верховну Раду Василь балотувався, як самовисуванець через шість років. У 2012 році він пробував свої сили по сто п'ятдесят п'ятому одномандатному виборчому округу (Рівненська область). Однак тільки п'ятнадцять відсотків виборців віддали йому свої голоси. З цим результатом Яницький на своєму окрузі став лише третім.

Через два роки рівненський юрист втретє пішов у парламент. Яницький балотувався від "Блоку Петра Порошенка" у тому ж сто п’ятдесят п’ятому виборчому окрузі. У 2014 році за нього проголосувало двадцять вісім з половиною відсотків виборців. За його основного конкурента, представника Народного фронту Миколу Ляховича — майже двадцять відсотків.

Ставши народним депутатом Василь Яніцький увійшов до складу комітету з питань правової політики і правосуддя. Також парламентарій є членом Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Політик входить до складу Виконавчого комітету Національної парламентської групи у Міжпарламентському Союзі. Народний обранець відвідав дев'яносто і дев'яносто три відсотки засідань в парламенті і в комітеті відповідно.

За час своєї роботи у Верховній Раді Василь Яніцький зробив чотириста сімдесят шість депутатських запитів і взяв участь у створенні ста сорока п'яти законопроектів. Народний депутат шістнадцять разів виступав в стінах парламенту.

У 2007 році Яницькому було надано звання "Заслужений юрист України". З 2009 року він є віце-президентом Міжнародного громадського об'єднання "Рівненське земляцтво". В організації взяв під опіку північними районами рідної області.

Через рік Василь заснував благодійну організацію "Наш край". Організація займається підтримкою творчої молоді, пропагандою здорового способу життя і допомогою землякам у вирішенні поточних проблем.

Компромат

У травні 2018 року дівчина на ім'я Дар'я, дочка співробітниці федерації футболу України Наілі Лавровской звернулася до Василя Яницького за допомогою.

Її матір змушував брати участь в злочинних схемах президент федерації і народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Андрій Павелко. Лавровська відмовилася і повідомила, що оприлюднить всю відому їй інформацію про корупцію в ФФУ. Після цього їй почали погрожувати фізичною розправою. Тоді Дар'я і звернулася до однопартійця Андрія Павелка.

У відповідь на прохання про допомогу Яницький віджартувався анекдотом, натякнувши їй, що вирішить питання, якщо Дар'я "прийде до нього додому в шкільній формі і залишиться ночувати". Повідомлення від парламентарія дівчина розмістила в соціальних мережах.

Пізніше сам народний обранець надіслав офіційного листа в засоби масової інформації. У ньому Яницький вказував, що він не писав Дарині ніяких повідомлень.

Декларація

У березні 2019 року народний депутат подав електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік. У подружжя Яницьких є чотири квартири в Києві. Стільки ж у них і машиномісць.

У Київській області у народного обранця і його дружини є сім земельних ділянок загальною площею у вісім з половиною тисяч квадратних метрів.

Крім того, у Василя та Олени Яницьких є житловий та дачний будинок в Київській області, а також котедж в Яремчі Івано-Франківської області.

У політика задекларовано дві пари швейцарських годинників, дві колекції марок, вогнепальна зброя, бібліотека у тисячі книг. Його дружині належить чотирнадцять картин, шуба з натурального хутра і ювелірні прикраси.

У подружжя Яницьких по одному автомобілю. Василь пересувається на Toyota Land Cruiser 200 VX 4.7 L 2008 року випуску, Олена на Lexus RX 350 2007 року випуску. Також у політика є причіп і моторний катер.

Народний депутат володіє акціями фірми, в якій працював до свого обрання — юридичної компанії "Євротек". Йому належить половина компанії "Агро-інвест". Половиною фірми "Елевейтор сервіс" володіє дружина парламентарія. Вони ж є кінцевими бенефіціарами цих компаній.

У Верховній Раді Василь Яніцький одержав у якості зарплати п'ятсот двадцять одну тисячу гривень. Відсотки з банку принесли йому десять тисяч гривень. Олена Яніцька заробила за 2018 рік п'ятсот п'ятдесят шість тисяч. Дохід від відчуження нерухомого майна — чотири мільйони гривень.

У народного обранця на рахунку є сто сорок п'ять тисяч гривень, три  з половиною тисячі доларів і майже дві тисячі євро. У його дружини є вісімсот п'ятдесят доларів і триста вісімдесят тисяч гривень.

Готівкою політик задекларував три мільйони шістсот тисяч гривень, двісті тисяч євро. Двісті п'ятдесят п'ять тисяч доларів є "готівкою" у Олени Яницької

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=y46bXnRamfs

Дата народження
14 січня 1973
Країна
Україна
Соцмережі