Дата народження
16 лютого 1988
Країна
Україна
Соцмережі
66

Василь Ломаченко

Василь Ломаченко - професійний боксер, відомий під прізвиськом Hi-tech завдяки своїй видатній техніці. Чемпіон світу за версіями WBO і The Ring. Будучи любителем, двічі став олімпійським чемпіоном (Пекін 2008 і Лондон 2012). 

Біографія

Василь Ломаченко - уродженець невеликого міста Білгород-Дністровський. З ранніх років почав займатися спортом, зокрема боксом. Має вищу освіту. Отримав диплом Південноукраїнського національного університету.

Кар'єра

Вперше на боксерський ринг майбутній спортсмен вийшов на початку 90-х у віці 6 років. Василь Ломаченко брав участь в турнірі «Надія». Тоді ж відбулася і перша перемога молодого спортсмена.

Перше серйозне спортивне досягнення в кар'єрі Василя Ломаченка відбулося в 16 років, коли він завоював звання чемпіона України. В цей же період боксер отримує золоту медаль на юнацькому чемпіонаті Європи. Також отримує свій перший кубок кращого боксера «Старого Світу».

У 2005 році Василь Ломаченко стає найкращим на своєму першому дорослому Чемпіонаті. У 2006 році боксер досягає успіху на Юнацькому чемпіонаті світу 2006 року. У наступному році Ломаченко виграє турнір пам'яті Семена Трестіна.

Стає віце-чемпіоном за результатами світової першості з боксу в 2007 році. У наступному році стає кращим за результатами Чемпіонату Європи.

У перший раз Василь Ломаченко бере участь в Олімпіаді в 2008 році. У Пекіні він виграє золоту медаль і кубок кращого бійця.

Стає чемпіоном світу у своїй вазі в 2009 році. Однак, весь 2010 рік Василь Ломаченко відновлюється після травми і не бере участі в спортивних заходах.

Повертається на ринг у 2011 році і стає кращим бійцем Чемпіонату світу в Баку. Їде на Олімпіаду в 2012 році, на якій знову стає володарем золотої медалі.

У 2012 році Василь Ломаченко припиняє аматорську кар'єру і починає змагатися в напівпрофесійний лізі. Приєднується до клубу «Українські отамани» і укладає договір з клубом WSB. У 2013 році Ломаченко йде в професійний спорт.

Досягнення

Василь Ломаченко приїжджає до США в 2013 році. Тоді перший бій українця транслюється кабельною мережею HBO. Ломаченко перемагає мексиканського бійця Хосе Раміреса і стає інтерконтинентальним чемпіоном за версією WBO. Стає абсолютним чемпіоном у своїй категорії в 2014 році за підсумками бою з Гері Расселом.

Василь Ломаченко - один з найбільш знаменитих українських боксерів. Активно продовжує кар'єру в наші дні. У період з 2014 по 2016 рік - чемпіон світу в напівлегкій вазі за версією WBO.

На даний момент є чемпіоном у другій напівлегкій вазі за версією цієї ж боксерської організації.

Є другим боксером в історії, який отримав чемпіонське звання в за підсумками третього поєдинку.

У 2016 році Василь Ломаченко був визнаний кращим боксером світу за версією американської кабельної мережі HBO. Володар титулу «Боксер року» від фахового видання «The Ring». На даний момент Василь Ломаченко є другим кращим боксером світу незалежно від категорії від журналу «Ринг» і кращим бійцем планети за версією спортивного каналу ESPN.

Чутки і скандали

З'являлася інформація, що Василь Ломаченко планує змінити громадянство України на американське. Сам спортсмен цю інформацію категорично заперечує.

Ломаченка також звинувачували в проросійських поглядах. Боксер піддався критиці за свій заклик в соціальних мережах приєднатися до хресної ходи церкви Московського патріархату.

Статки і джерела доходів

Василь Ломаченко є одним з найбільш оплачуваних боксерів світу. Гонорар за один бій українця перевищує один мільйон доларів. Боксер також має безліч рекламних контрактів, сума винагороди за якими не розголошується.

Особисте життя і сім'я

Знаменитий боксер перебуває у шлюбі з Оленою Ломаченко. Подружжя виховує сина Анатолія та доньку Вікторію. Василь Ломаченко є кумом іншому знаменитому спортсменові - Олександру Усику.

Фото і відео

Дата народження
16 лютого 1988
Країна
Україна
Соцмережі