Дата народження
02 березня 1972
Країна
Україна
Соцмережі

Василь Поляков

Василь Поляков: торговець машинами, екс-регіонал, підозрюваний в жорстоких вбивствах і шахрайстві в особливо великих розмірах

Василь Леонідович Поляков є одним з найбільш багатих українців. Піонер вітчизняного автомобільного ритейлу, народний депутат, «кнопкодав» і ймовірний замовник серії жорстоких злочинів і організатор багатомільйонних шахрайських схем.

Біографія

Засновник і керівник групи компаній «АІС». Василь Леонідович Поляков контролює більше ніж 10% автомобільного ринку України.

Один з найбагатших людей країни і найдосвідченіший менеджер. Політик і народний депутат, який зіпсував свою репутацію роботою на «Партію регіонів». Скандальний бізнесмен, який прославився звинуваченнями в замовних вбивствах і шахрайстві з кредитами.

Поляков Василь Леонідович народився 2 березня 1972 року в Краматорську (Донецька область).

Сім'я

Поляков виріс у простій родині, яка незабаром після його народження переїхала до Харкова. Майбутній мільйонер з юних років відрізнявся хваткою, амбіціями і аналітичним складом розуму.

Василь Леонідович Поляков, дружина якого є професійним медиком, є батьком. Має доньку Єву та сина Адама.

Мільйонер і «король» автомобільного ритейлу захоплюється красивими машинами. Являється шанувальником «Формули-1».

Василь Поляков називає себе трудоголіком і заявляє, що працює по 14 годин на добу.

Освіта

Впливовий бізнесмен і політик є освіченою людиною. У 1992 році Василь Леонідович Поляков став випускником економічного факультету Державного університету в Харкові. Здобув науковий ступінь. У 1997 році став кандидатом наук.

Поляков має другу вищу освіту. У 2001 році отримав диплом Харківської юридичної академії. Вільно володіє англійською мовою.

Кар'єра і бізнес

Поляков Василь Іванович, «АІС» якого є однією з найбільших компаній країни, побудував свою «імперію» не один. Його ім'я часто фігурує в заголовках численних ЗМІ з Дмитром Святошем - його партнером і давнім другом. Чоловіки кілька десятиліть співпрацюють і спільними силами побудували багатомільярдні підприємства.

Згідно з офіційними даними, кар'єру Василь Поляков почав в 1994 році. Молодий кандидат наук отримав місце завідувача планування в страховій компанії «Автоінвестстрой» - спільному українсько-литовському підприємстві.

Уже в 1997 році Поляков Василь Леонідович значився консультантом по збуту товарів і генеральним директором «Автоівестстроя». У 1999 - 2000 роках стає генеральним директором «АІС», а пізніше очолює «АІС-Імпорт».

У 2000 році Василь Поляков офіційно стає директором корпорації «Автоінвестстрой». Наступна кар'єрна сходинка «скорилася» харків'янину в 2003 році, коли він зайняв крісло голови ради директорів «АІС».

На даний момент все ще значиться головою наглядової ради власного дітища, хоча за офіційною версією, не приймає активної участі в діяльності компанії.

Василь Леонідович Поляков, «АІС» якого приносить мільярди гривень на рік, активно будує кар'єру в політиці. Однак, його діяльність в парламенті, по всій видимості, була спрямована на захист його бізнес-інтересів.

Сьогодні «АІС» контролює понад 10% національного ринку автомобілів. Полякова і Святоша називають ексклюзивними продавцями автомобілів марок «Джиллі» та «МГ».

«Левова» частка прибутків компанії припадала на продаж російських авто марок УАЗ, ГАЗ, ГолАЗ, ПАЗ і ряду інших. У салонах «АІС» по всій Україні також можна купити авто подорожче - Рено, Сітроен, Шевроле, Ауді і Сітроен.

У 2006-2007 роках Поляков вперше потрапляє до Верховної Ради в якості депутата від Соціалістичної партії.

У 2012 році «король автоторгівлі» стає членом скандальної «Партії регіонів». Після ліквідації політичної сили вирішив піти з парламенту і передати повноваження щодо захисту інтересів «АІС» у Верховній Раді своєму партнеру - Дмитру Святошу. Друг колишнього «регіонала» також вибрав спірну політсилу - депутатську групу «Відродження», яку впродовж усієї каденції називають корупційною.

Також Василь Леонідович Поляков є заступником директора правозахисного центру «Бізнес-центр« Правозахист».

Компромат і чутки

Василь Поляков є одним з найбільш скандальних сучасних бізнесменів. У перший раз його репутація значно постраждала в 2013 році, коли він до останнього захищав інтереси «агонізуючої» «Партії регіонів» та колишнього президента Януковича.

Під час «Революції Гідності» Поляков був змушений спростовувати інформацію про те, що посварився з другом-партнером Святошем через «Євромайдан». Злякавшись реакції своїх «босів» на статті на цю тему, Василь Леонідович погрожував виданням, вимагаючи опублікувати спростування даної інформації.

Крім того, Поляков значився одним з злісних порушників регламенту і зокрема, регулярно займався «кнопкодавством». Так, Василь Леонідович натискав кнопку для голосування за скандальну радницю Януковича Ганну Герман.

Василь Леонідович Поляков називається причетним до серії жорстоких вбивств. Раніше в відкритих джерелах з'явилася інформація, що «АІС» працює на основі підставних фірм, на які оформлялися кредити і отримувалися інвестиції.

Відомо, що в період з 2009 по 2012 року Поляков і Святош вирішили «кинути» на гроші своїх партнерів з Росії.

Так, друзі-депутати вели справи за допомогою фіктивних фірм з підставними директорами, на рахунку яких і переводилися гроші, після чого вони повинні були «щезнути».

Однак, російським «друзям» українських бізнесменів не сподобалися їхні наміри розорити фірми-прокладки, що призвело до низки злочинів.

У 2012 році двох директорів фірм, пов'язаних з «АІС» Климова і Сизранцева вбили в Росії. Тоді повідомлялося, що «бізнесмени» поїхали в країну заради ділових переговорів, які закінчилися жорстокими злочинами. Після показової «страти» Поляков і Святош повернули борги і «згорнули» справи з небезпечними партнерами.

Василь Поляков також називається організатором шахрайських схем з кредитними коштами. Так, нині бізнесмен, який мешкає в Лондоні прославився своєю любов'ю до обману банків.

Поляков часто використовував схему з переведення активів підприємств, на які було оформлено кредит, на інші рахунки.

Також Василь Леонідович нібито займався умисним доведенням до банкрутства компаній, на які були взяті кредитні кошти. Прості, але дієві схеми дозволили «кинути» банки на сотні мільйонів гривень. У числі «постраждалих» називають "Райффайзен Банк Аваль", "УкрСиббанк", "Альфа-Банк" і "ВТБ Банк".

Для легалізації банкрутства компаній, на які були оформлені мільйонні позики, Поляков і Святош використовували продажних українських суддів, які приймали потрібні їм рішення.

Однак, після зміни режиму про сумнівну діяльність «АІС» влада нарешті таки згадали. Так, в рамках слідства з розслідування шахрайських дій компанії в Дніпрі і ряді інших міст були заарештовані салони компанії і ряд СТО, що викликало захват і зловтіху багатьох користувачів Мережі.

Василь Леонідович Поляков, «АІС» якого переживає не найкращі часи, також звинувачується в контрабанді.

Так, в 2018 році з'явилася інформація, вітчизняні бюджетні організації за бюджетні кошти купили шкільні автобуси «ПАЗ», створені на Павлівському заводі в Росії, який раніше був внесений в українські санкційні списки.

Коли скандальна інформація про закупівлю шкільних автобусів в країні-окупантів з'явилася в ЗМІ, в уряді намагалися виправдатися, однак, не вжили заходів для покарання порушників.

На даний момент Поляков і Святош намагаються перешкодити арешту майна АІС і його передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінальної справи про шахрайство.

Партнери «штурмують» суди і активно залучили свої зв'язки у вищих ешелонах влади.

Декларація

Згідно з даними експертів, Василь Леонідович Поляков є одним з найбагатших українців. Його статки становлять не менше 60 мільйонів доларів, проте згідно з деякими джерелами, на його рахунках зберігається не менше 200 мільйонів.

У 2013 році Поляков опублікував декларацію про доходи, яка виглядала дещо «скромніше». Так, тодішній депутат мав трохи більше ніж 10 мільйонів гривень, квартиру, гараж і кілька авто.

Василь Леонідович вказував активи в 25 мільйонів гривень, а також цінні папери, вартістю понад 35 мільйонів гривень.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=3Fl0nHcsFd0
Дата народження
02 березня 1972
Країна
Україна
Соцмережі