Дата народження
16 січня 1966
Країна
Україна
Соцмережі

Український скрипаль, якого називають «українським Паганіні», піаніст, засновник гурту «PapaDuke», з яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, джаз. 

Біографія

Василь Попадюк з'явився на світ 16.01.1966 року у Львові. Мама працювала хореографом, батько грав народну музику на сопілці в складі ансамблю. До музики мають відношення також рідний брат Ярослав, дід і прадід.

Першу музичну освіту отримав у Києві в музичній школі імені Миколи Лисенка. Продовжив навчання в консерваторії Лисенка в Києві. Після чотирьох років навчання повернувся до Львова, де довчився на заочній формі в музичній академії імені того ж Миколи Лисенка.

Служив у військовій частині на території Києва.

Кар'єра

У 1988 році почав працювати в московському «Театрі музики народів світу». Паралельно грав у театрі Вахтангова.

Повернувся до Києва в 1993 році. Працював в ансамблі «Гопак» і з державним циганським театром «Романс».

Емігрував до Канади в 1997 році. Заснував там музичні колектив «Папа Дюк Бенд», з яким гастролює по всьому світу.

З'явився на телебаченні Канади в 2003 році, коли як скрипаль брав участь в проекті «Велика канадська музична мрія». За результатами відбіркових турів серед п'ятнадцяти тисяч музикантів посів друге місце.

Досягнення

Починаючи з 1999 року група Василя Попадюка «Papa Duke Band» випустила 4 музичні альбоми.

Василь Попадюк - Заслужений артист України. У 2016 році нагороджений української премією «Людина року».

Чутки і скандали

Переїзд до Москви був викликаний погіршенням здоров'я. Під час служби в лавах Збройних сил Радянського Союзу Василь Попадюк брав участь у виступах ансамблю пісні і танцю. Крім виступів на святкових подіях, солдатів відправляли розважати ліквідаторів аварії на ЧАЕС в зону ураження. Наслідки отриманого опромінення позначаються на музикантові до сих пір.

Сам Василь вміє грати на більш ніж п'ятнадцяти інструментах. Цю ж вимогу висуває і до інших музикантів свого ансамблю.

До чотирьох років вчився грати на піаніно, але, почувши гру на скрипці від сусідського хлопчика, захотів змінити інструмент. За сімейною легендою, на гастролях його мамі предрекли народження у неї сина-скрипаля.

Рішення про еміграцію прийняв після роботи на корпоративному святі СБУ. Після концерту співробітники служби безпеки напилися і стали погрожувати артистам. За словами самого музиканта, тоді їх з циганами з театру «Романс» дивом не вбили.

Замислюється про страхування свого життя або хоча б про страхування рук. Однак для проходження медичних тестів потрібно деякий час обходиться без нікотину, а Василь має давню залежність від сигарет.

Статки і джерело доходу

Музичний колектив працює через міжнародних промоутерів «Фельдман і партнери». Сім'я Василя Попадюка проживає в передмісті Оттави у власному будинку. Деякі інструменти, на яких грає музикант, мають більш ніж двохсотлітню історію і коштують по кілька тисяч доларів.

Особисте життя і сім'я

Своєю дружиною вибрав Соломію Хмару, дочку політв'язня і народного депутата Верховної Ради України Степана Хмари. Сімейна пара виховує трьох доньок, старша - від першого шлюбу Соломії. Батьки назвали їх Мар'яною, Софією і Катериною.

Фото і відео

Результат пошуку зображень за запитом "Попадюк Василий"

https://www.youtube.com/watch?v=njHRWmoUd4cДата народження
16 січня 1966
Країна
Україна
Соцмережі