Дата народження
05 червня 1958
Країна
Україна
Соцмережі
323

Віктор Чумак

Віктор Чумак: генерал, юрист і противник корупції

Залишивши державну службу, правознавець і військовий займається політичними дослідженнями. Ставши депутатом парламенту, Віктор Чумак ініціює ухвалення антикорупційних законів, чим викликає невдоволення своїх колег. Про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Депутатська діяльність
  6. Декларація

Біографія

Майбутній нардеп Віктор Васильович Чумак з’явився на світ 5 червня 1958 року в м. Хмельницький.

Сім’я

Його батько – Василь Макарович Чумак, учасник 2-ї світової війни. Він був чотири рази поранений. Повернувшись з фронту, пішов працювати в міліцію. Служив дільничним. Під контролем капітана Чумака знаходилися два найбільш кримінальних райони Хмельницького. Колишній фронтовик пішов з життя, коли синові було 15 років.

Мати – Калина Петрівна була свідком сталінського розкуркулення і Голодомору. Після смерті батька у сім’ї для потреб колгоспу відібрали будинок і все господарство. Декілька років дівчинка з мамою вимушені були жити в землянці і шукати собі прожиток.

Під час війни Калина поїхала в евакуацію в Саратовську область РРФСР в м. Енгельс. Там вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Василем Чумаком, який проходив лікування в місцевому госпіталі. Після одруження вони переїхали жити в м. Хмельницький, де Калина Петрівна влаштувалася на роботу кухарем.

Віктор Чумак одружений на Ірині Юріївні. У них дочка, син і троє онуків.

Освіта

Віктор Васильович має дві вищі освіти. Першу він отримав у Хмельницькому артилерійському командному училищі. Другу на юрфаку КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

У політика вчений ступінь «кандидат юридичних наук». Його перу належить 37 наукових статей.

Кар’єра

З 1992 року офіцер Віктор Чумак бере участь у створенні прикордонної служби незалежної України. Він готує захисників рубежів країни, керуючи кафедрою Національної академії Держприкордонслужби.

З 2000 року майбутній політик трудиться в Держкомітеті у справах охорони державного кордону України. Тут, застосовуючи свою юридичну освіту, він бере участь у розробці законодавства пов’язаного з прикордонною службою.

У 2004 році в званні генерал-майора Віктор Васильович залишає державний сектор.

Свій крок він пояснив тим, що політичне керівництво країни загальмувало переговори щодо євроінтеграції, а даремно «протирати штани» в теплому кабінеті він не хоче.

З 2004 по 2009 рік Чумак працює експертом, аналітиком і директором Міжнародного центру перспективних досліджень.

У 2010 році генерал реєструє громадську організацію «Український інститут публічної політики». Ця структура позиціонує себе як незалежний ні від однієї політсили аналітичний центр, який фінансується за рахунок добровільних пожертвувань громадян і міжнародних грантів.

Дата народження
05 червня 1958
Країна
Україна
Соцмережі