Дата народження
05 червня 1958
Країна
Україна
Соцмережі
311

Віктор Чумак

Віктор Чумак: генерал, юрист і противник корупції

Віктор Чумак: генерал, юрист і противник корупції

Залишивши державну службу, правознавець і військовий займається політичними дослідженнями. Ставши депутатом парламенту, Віктор Чумак ініціює ухвалення антикорупційних законів, чим викликає невдоволення своїх колег. Про це повідомляє Політека.

Біографія

Майбутній нардеп Віктор Васильович Чумак з’явився на світ 5 червня 1958 року в м. Хмельницький.

Сім’я

Його батько – Василь Макарович Чумак, учасник 2-ї світової війни. Він був чотири рази поранений. Повернувшись з фронту, пішов працювати в міліцію. Служив дільничним. Під контролем капітана Чумака знаходилися два найбільш кримінальних райони Хмельницького. Колишній фронтовик пішов з життя, коли синові було 15 років.

Мати – Калина Петрівна була свідком сталінського розкуркулення і Голодомору. Після смерті батька у сім’ї для потреб колгоспу відібрали будинок і все господарство. Декілька років дівчинка з мамою вимушені були жити в землянці і шукати собі прожиток.

Під час війни Калина поїхала в евакуацію в Саратовську область РРФСР в м. Енгельс. Там вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Василем Чумаком, який проходив лікування в місцевому госпіталі. Після одруження вони переїхали жити в м. Хмельницький, де Калина Петрівна влаштувалася на роботу кухарем.

Віктор Чумак одружений на Ірині Юріївні. У них дочка, син і троє онуків.

Освіта

Віктор Васильович має дві вищі освіти. Першу він отримав у Хмельницькому артилерійському командному училищі. Другу на юрфаку КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

У політика вчений ступінь «кандидат юридичних наук». Його перу належить 37 наукових статей.Кар’єра

З 1992 року офіцер Віктор Чумак бере участь у створенні прикордонної служби незалежної України. Він готує захисників рубежів країни, керуючи кафедрою Національної академії Держприкордонслужби.

З 2000 року майбутній політик трудиться в Держкомітеті у справах охорони державного кордону України. Тут, застосовуючи свою юридичну освіту, він бере участь у розробці законодавства пов’язаного з прикордонною службою.

У 2004 році в званні генерал-майора Віктор Васильович залишає державний сектор.

Свій крок він пояснив тим, що політичне керівництво країни загальмувало переговори щодо євроінтеграції, а даремно «протирати штани» в теплому кабінеті він не хоче.

З 2004 по 2009 рік Чумак працює експертом, аналітиком і директором Міжнародного центру перспективних досліджень.

У 2010 році генерал реєструє громадську організацію «Український інститут публічної політики». Ця структура позиціонує себе як незалежний ні від однієї політсили аналітичний центр, який фінансується за рахунок добровільних пожертвувань громадян і міжнародних грантів.

У 2012 році Віктор Чумак вирішив застосувати свої знання і життєвий досвід у політиці. У 2012 році він балотується у Верховну Раду від партії «УДАР» Віталія Кличка. Аналітик пішов по одномандатному київському округу № 214 на якому висунувся скандальний екс-голова Київської міськради Олесь Довгий. Хмельниччанину вдалося здобути перемогу.

Ударівець очолив комітет з протидії корупції, ініціював створення НАБУ і НАЗК і баз електронного декларування доходів.

У парламент 8-го скликання в 2014 році Чумак пройшов як мажоритарник від тієї ж території. Тепер він стояв в списку Блоку Петра Порошенка. У Раді політик знову увійшов в антикорупційний комітет.

У грудні 2015 року Кабмін вирішив призначити юриста членом Національного комітету по запобіганню корупції. У зв’язку з цим Чумак пише заяву про складання депутатських повноважень. Однак, відчувши, що створення НАЗК гальмується, він відкликає заяву.

Незважаючи на це, колеги по парламенту виступають з ініціативою позбавити антикорупціонера мандата, що призвело до скандалу в лавах депутатів. Сам Віктор Чумак заявив, що його хочуть позбавити повноважень через непримиренну позицію по ряду питань.

Підтримав Віктора Васильовича і нардеп Мустафа Найєм, який підтвердив, що Чумак заважає «пиляти бабло». У фракції БПП почали інформаційну боротьбу зі своїм колегою і на знак протесту 4 лютого 2015 року Чумак залишає політсилу.

Після цих подій юрист стає жорстким опонентом чинної влади.

У 2017 році нардепа обирають головою Громадянського руху «Хвиля». Хоча партією він і не називається, але організація бере активну участь у політиці.

1 листопада 2018 року Віктор Чумак опинився в числі українських політиків, включених в санкційний список Путіна.

10 грудня 2018 року «Хвиля» заявила про підтримку Анатолія Гриценка, кандидата в президенти. Політики вирішили йти однією командою і на майбутні парламентські вибори.

Декларація

З декларації, опублікованої в 2017 році випливає, що парламентарій одноосібно володіє житловим будинком у 189 кв. м в с. Хлепча Київської області. Столична квартира площею 102 кв. м розділена між членами родини Чумаків на 4 частки.

На главу сім’ї зареєстровано дві земельні ділянки та господарські споруди в с. Хлепча. Ще в двох дільницях у цьому ж селі йому належать частки по 50%.

У лідера «Хвилі» два автомобіля: “Тойота Камрі” (2016 р. в.) і раритетний ВАЗ 2102 (1979 р. в).

У декларації нардеп зазначив річну зарплату в сумі 258 210 грн і генеральську пенсію в 101 185 грн. Ще 252 825 грн Чумак отримав на виконання депутатських повноважень та 38 170 в якості витрат на відрядження.

Дружина політика Ірина Юріївна заробила в 2017 році 59 327 грн і отримала скромну пенсію в сумі 16 587 грн.

Депутат з дружиною воліють зберігати готівку в американській валюті. При цьому у Віктора Васильовича зазначено 21 500 доларів, у його дружини 32 000 доларів. Банківських вкладів у родини немає.

Дата народження
05 червня 1958
Країна
Україна
Соцмережі