Дата народження
09 липня 1950
Країна
Україна
Соцмережі
72

Віктор Янукович

Віктор Янукович: диктатор-невдаха і людина, яка розв'язала в Україні війну

Віктор Янукович - людина, яка своїм правлінням довів Україну до війни, окупації кримського півострова і загибелі десяти тисяч чоловік.

 1. Біографія
 2. Сім'я
 3. Батьки
 4. Дружина і діти
 5. Сини
 6. Освіта
 7. Кар'єра
 8. Трудова кар'єра
 9. Державна і політична кар'єра
 10. Компромат
 11. Судимості
 12. Винуватець двох революцій
 13. Казуси з дипломами і академічними званнями
 14. Курйози
 15. Декларація
 16. Відео

Біографія

Віктор Федорович Янукович народився 9 липня 1950 року на околиці міста Єнакієве в селищі Жуковка Сталінської (нині Донецької) області.

Сім'я

Батьки

Віктор Янукович з робочої сім'ї. Батько працював машиністом поїзда, мати - була медсестрою. Віктор Янукович - житель Донбасу в першому поколінні. Обож його батьків прибули сюди в молодості. Федір Володимирович родом з Білорусі, Ольга Семенівна - з Росії.

У деяких інтерв'ю Віктор Янукович згадував, що його предки по батьківській лінії проживали на території сучасних Польщі та Литви. Також він розповідав, що свою матір зовсім не пам'ятає. Вона померла, коли Віті було всього два роки. Батько вдруге одружився і хлопчиком в основному займалась одна з бабусь.

Дружина і діти

Дружина - Людмила Янукович (в дівоцтві Настенко) на рік старша за Віктора Януковича. Уродженка Єнакієвого. Працювала на місцевих заводах. За освітою інженер-будівельник.

У шлюбі з 1971 року, в 1997 році повінчалися. З чуток, подружжя Януковичів розлучилося на початку 2017 року і зараз Віктор Янукович живе з Любов'ю Полежай, яка є родичкою його кухаря. Однак прес-служба президента-утікача спростувала цю інформацію.

Людмила Янукович прославилася курйозною фразою про наколоті апельсини під час Помаранчевої революції.

Сини

Олександр народився в 1973 році. За першою освітою - стоматолог, за другою - економіст. Займався бізнесом. Одружений, двоє дітей.

Віктор-молодший, 1981 року народження. За освітою економіст. Народний депутат 5-7 скликань. Загинув у 2015 році в Іркутській області.

Освіта

Вищу освіту Віктор Янукович отримав досить пізно. У тридцять років він став інженером-механіком.

Потім через двадцять років, коли Янукович був уже головою Донецької області, він став дипломованим фахівцем у галузі міжнародного права.

Віктор Янукович має ступінь доктора економічних наук і має професорське звання.

Кар'єра

Трудова кар'єра

Працювати молодий Віктор почав в дев'ятнадцять років. Першим місцем роботи став металургійний завод в його рідному Єнакієвому. Пізніше Янукович працював слюсарем та механіком.

Важливим для кар'єри кроком став вступ до комсомолу. Не в останню чергу, завдяки цьому кар'єра хлопця з околиць Єнакієвого стрімко пішла вгору. Протягом двох десятиліть він займав керівні посади на кількох донецьких підприємствах.

З 1980 року "червоний директор" Янукович став членом комуністичної партії. В її лавах він був до розвалу Радянського Союзу. Потім, як і багато нинішніх можновладців раптово розчарувався в політиці партії і вийшов з неї.

Державна і політична кар'єра

Влітку 1996 року Віктора Януковича призначено заступником губернатора, а на наступний рік він очолив Донецьку область. У 1998 році він успішно балотувався до обласної ради Донецька.

На цій посаді він пробув до свого першого призначення на посаду прем'єр-міністра України в 2002 році. Ще через півроку він став головою Партії регіонів.

У 2004 році Віктор Янукович, якого Леонід Кучма зробив своїм наступником, брав участь у виборах Президента. У першому турі голосування він набрав майже рівну кількість голосів зі своїм основним опонентом - кандидатом від опозиції Віктором Ющенком. У другому турі Віктор Федорович набрав 49% голосів і був оголошений Центральною виборчою комісією Президентом.

Це викликало бурю невдоволення в суспільстві, що призвело до Помаранчевої революції і повторного голосування другого туру. Янукович набрав 44%. За Ющенка проголосувало на вісім відсотків більше виборців.

На початку 2005 року Янукович позбувся посади голови уряду. Вже через півтора року, після успішних парламентських виборів, Віктор Янукович повернув собі крісло прем'єр-міністра. Але через затяжну політичну кризу в грудні 2007 року Президент Ющенко відправив Януковича у відставку. Після цього двічі прем'єр пішов у тінь і здавалося перестав бути топ-політиком.

Однак завдяки постійним сваркам усередині "помаранчевих" сил в 2010 році він переміг на президентських виборах і став Четвертим Президентом України. Однак бути головою України протягом усього п'ятирічного президентського строку йому не довелося.

У листопаді 2013 року припинення процесу підписання договору про Асоціацію з Європейським союзом знову спровокувало вихід тисяч людей, супротивників політики президента.

У лютому 2014 року після розстрілу мітингувальників на Майдані Віктор Янукович подав у відставку і втік з країни. На даний момент він проживає в Ростові-на-Дону.

Віктор Янукович на чолі Партії регіонів двічі - в 2006 і 2007 роках - перемагав на парламентських виборах.

Компромат

Судимості

У молодості Віктор Янукович двічі притягувався до кримінальної відповідальності. Перший раз він був засуджений в 1967 році на три роки за звинуваченням у грабежі, але провів у в'язниці всього півроку.

За словами інших ув'язнених, Віктор Янукович отримав дострокове звільнення не за добру поведінку, а за те, що співпрацював з адміністрацією в'язниці, "здаючи" інших ув'язнених.

Другий раз Віктор Федорович потрапив за ґрати на два роки за нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Згодом прихильники Януковича ситуацію з другою кримінальною справою пояснювали тим, що він просто захищав дівчину від домагань п'яного чоловіка.

Навесні 2017 року Генеральна прокуратура висунула проти президента-втікача звинувачення в державній зраді.

За пособництво російським військам і розв'язання війни держобвинувачення спочатку вимагало для Януковича довічного покарання, а потім п'ятнадцятирічного ув'язнення.

Двадцять місяців суд розбирав справу Януковича. У січні 2019 року українська Феміда заочно засудила його на тринадцять років в'язниці.

Винуватець двох революцій

У 2004 році підходив до завершення термін президентства Леоніда Кучми. "Донецькому" клану українських "підприємців" була необхідна своя людина на президентському кріслі. На цю роль вже протягом двох років готували Віктора Януковича.

І хоча сам прем'єр в 2002 році заявляв, що не збирається у президенти, але, як то кажуть, труба покликала і Янукович став кандидатом від провладних сил.

Для того, щоб він переміг, був включений потужний адміністративний ресурс. Всі телеканали, газети, білборди сурмили про кандидата з народу Віктора Януковича.

Під час виборів влаштовувалися виборчі каруселі, підкупи виборців, залякування опонентів. На виборчих дільницях були зафіксовані масові вкидання у виборчі урни бюлетенів, на яких стояв "хрестик" або "галочка" навпроти прізвища провладного кандидата. В результаті в другому турі Янукович переміг.

Український народ не прийняв підсумків голосування і вийшов з мирним протестом. Зрештою, влада зрозумівши безперспективність залякування протестуючих, пішла на поступки і провела "третій" тур виборів. У 2004 році все закінчилося без кровопролиття.

Через десять років протести проти Януковича повторилися. Постійне лавірування між Росією і Євросоюзом призвело Януковича в глухий кут. Народ вимагав підписати Асоціацію з Європейським союзом і вибрати західний вектор розвитку країни. Росія так просто не могла відпустити сусідку зі свого впливу.

В результаті процес підписання Асоціації загальмувався. Українці знову вийшли на Майдан. Але мирного вирішення цього разу не вийшло.

Розстріл Небесної сотні спровокував жорстокість протестуючих. Янукович склав з себе президентські повноваження і покинув країну.

Україна опинилася у вогні війни проти Росії, яка окупувала кримський півострів і ввела війська в Донецьку та Луганську області, де були створені маріонеткові "народні республіки".

Сам же Віктор Федорович осів в Російській Федерації та намагався довести, що тільки він є легітимним президентом України.

Казуси з дипломами і академічними званнями

Неграмотність політика, викликала інтерес до його освіти. В Українській академії зовнішньої торгівлі, де нібито Янукович здобув другу вищу освіту, заявили, що такого студента не пам'ятають.

Викликали сумніви і його наукові звання. Так, Янукович був академіком якоїсь Каліфорнійської міжнародної академії науки, освіти, індустрії та мистецтв. Однак цього наукового закладу ніколи не існувало.

Курйози

Віктор Федорович досить часто потрапляв в курйозні ситуації. Так, класикою неписьменності президента стала його анкета, яку він заповнював перед президентськими виборами 2004 року.

Плутав він і імена відомих особистостей на кшталт Ахматової, яку  він назвав Ахметовою. Не міг вимовити слово "увімкни" і згадати, як українською мовою буде слово "ялинка".

Під час церемонії покладання квітів Невідомому солдату на Януковича падав вінок. Нестійким був і сам політик. Ще бувши перший раз кандидатом в президенти, Віктор Янукович як підкошений впав, коли в нього кинули курячим яйцем.

Декларація

Про статуї Віктора Януковича ходили справжні легенди. І золотий батон, який був виявлений в його резиденції Межигір'я тому підтвердження.

В останній раз президент-утікач подавав декларацію у 2012 році. Звичайно ж вона не відповідала реальному фінансовому становищу Віктора Януковича.

В той рік він заробив двадцять мільйонів гривень, з яких тільки сімсот сімдесят тисяч були зарплатою. Більшу частину, п'ятнадцять мільйонів йому принесли гонорари за його бестселери. Ще чотири мільйони - це банківські дивіденди і відсотки.

Скромно в декларації Янукович згадав, що володіє одним житловим будинком, земельною ділянкою та квартирою. Зате гаража у нього було цілих два. По одному житловому будинку і ділянці землі володіла і його дружина.

Власних автомобілів у Віктора Федоровича, згідно з декларацією, у нього не було. Зате Людмила мала Toyota Sienna і Honda Odyssey.

На той момент в банку президент зберігав майже двадцять чотири мільйони гривень. А ось "готівки" у нього, мабуть, не було.

Відео

Дата народження
09 липня 1950
Країна
Україна
Соцмережі