Дата народження
15 липня 1964
Країна
Україна
Соцмережі

Віктор Коваленко

Коваленко Віктор Миколайович: перший заступник голови Харківської облради, якого підозрюють у порушенні оплати ремонтних робіт житлового будинку

Коваленко Віктор Миколайович — колишній "бппшник", щодо якого порушено кримінальну справу за статтею про зловживання службовим становищем.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Віктор Миколайович Коваленко народився 15 липня 1964 року у селі Парасковія Красноградського району Харківської області.

Освіта

У 1982 році Віктор закінчив ПТУ-5. Потім він служив у радянській армії (1983-1985). Коваленко — учасник бойових дій на території Афганістану.

Воював у десантно-штурмовому підрозділі прикордонних військ СРСР. Отримав тяжке поранення. Віктор — майстер спорту СРСР з рукопашного бою, неодноразовий переможець всесоюзних змагань.

Коваленко у 1992 році закінчив вищу школу міністерства безпеки Росії. Віктор має диплом юриста зі знанням албанської мови. Через 17 років він отримав другу вищу освіту в економічному університеті міста Харків.

Після захисту дисертації, Коваленко став кандидатом економічних наук.

Сім’я

Віктор перебуває у шлюбі. Дружину звуть Галина. Вона працює у Харківському національному медичному університеті. Подружжя Коваленків має троє дітей: син та дві доньки. Молодша, теж Галина, працює у Харківській медичній академії післядипломної освіти.

Кар'єра

З 1982 по 1987 рік (з перервою на службу в армії) Віктор працював токарем на заводі "ФЕД" у Харкові. З 1987 року Коваленко служив в органах державної безпеки (КДБ). Після здобуття Україною незалежності він був співробітником СБУ.

У 1998 році Коваленко перейшов на роботу до Харківської обласної державної адміністрації. Віктор працював на керівних посадах у міжнародному департаменті ОДА.

Протягом двох років (2010 — 2012) Коваленко був віцепрезидентом з питань зовнішньоекономічної діяльності в АТ "Інвестор", засновником якої є нинішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Потім протягом ще двох років він очолював інвестиційно-інноваційний департамент у міністерстві економрозвитку і торгівлі.

У 2014 році Віктор ненадовго повернувся у Харківську облдержадміністрацію. Протягом року Коваленко керував департаментом економіки та міжнародних відносин.

У 2006 році Віктор балотувався до Верховної Ради від виборчого блоку політичних партій "ЗА СОЮЗ". Однак, набравши всього 0,2% дана політична сила до парламенту не пройшла. У тому ж році Коваленко невдало боровся за крісло харківського міського голови.

У 2015 році він брав участь одночасно у виборах до Золочівської районної ради (№1, Блок Петра Порошенка "Солідарність") та Харківської обласної ради. Пройшов Коваленко до облради.

Через місяць після виборів Віктор був обраний першим заступником голови облради. До 2019 року він очолював фракцію БПП "Солідарність". Після саморозпуску фракції, Коваленко став головою депутатської фракції "За Харківщину". За ним закріплено Золочівський район Харківської області.

На пленарному засіданні обласної ради, яке відбудеться 27 лютого 2020 року, депутати розглянуть питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови облради Віктора Коваленка.

З травня 2018 року він очолює обласну федерацію футболу. Також Віктор входить у правління міської спілки ветеранів воїнів-інтернаціоналістів.

Компромат

У листопаді 2019 року прес-служба Нацполіції повідомила про викриття групи осіб, які "створили фіктивні підприємства для використання їх реквізитів та рахунків у злочинних схемах".

Правоохоронцями було встановлено, що група осіб протягом 2018-2019 років на території кількох областей, в тому числі й Харківської, створили ряд суб'єктів підприємницької діяльності з метою використання їх реквізитів підприємств і розрахункових рахунків у злочинних схемах.

"Також встановлено, що один із заступників керівника Харківської обласної ради причетний до лобіювання інтересів злочинної групи, яка, використовуючи комунальні підприємства все тієї ж Харківської обласної ради та різних підрозділів Харківської ОДА, перемагала у тендерах та закупівлі підконтрольними суб'єктами господарювання". Поліція заявила про обшуки у фігурантів справи.

У той же час імені Віктора Коваленка у повідомленні прес-служби не було. Голова Харківської облради Сергій Чернов крім першого заступника Віктор Коваленко має ще одного — Володимира Скоробогача. Який конкретно заступник мався на увазі, правоохоронці не уточнили.

Обидва заступники голови облради спростували інформацію про проведення обшуків та претензії з боку МВС. Коваленко заявив, що до нього "ніхто не дзвонив, не заходив, не приходив". І до нього "немає ніяких заперечень".

Але в грудні 2019 року стало відомо, що в будинку Коваленко все-таки проводилися обшуки. Правда, щодо іншої кримінальної справи.

Як повідомив сам депутат, обшук проводився у зв'язку з кримінальною справою по ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Коваленко підозрюють у порушенні оплати ремонтних робіт у його дачному будинку.

"У матеріалах кримінального провадження сказано, що будинок Віктора Коваленка у Вовчанському районі ремонтували за гроші з карти, яку підряднику передав "чорний лісник" Віктор Сиса".

За словами Коваленка, він особисто "наймав підрядника, сам платив йому з власних коштів та ніяких порушень при цьому не здійснював. І сам будинок, і грошові кошти вказані у його декларації". Тому заступник голови облради розглядає кримінальну справу, як політичний тиск.

Декларація

У березні 2019 року Віктор Коваленко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник голови облради має одну харківську квартиру (80,2 кв.м.). У селі Графське на Харківщині у його дружини є дві земельні ділянки (2039 та 924 кв.м.), а також два житлових будинки (39,6 та 182,6 кв.м.). У тому ж населеному пункті дружина політика орендує у місцевої районної адміністрації ще одну ділянку землі (1000 кв.м.).

Депутат за дорученням їздить на автомобілі дружини — Subaru Forester 2006 року випуску.

У 2018 році зарплата Віктора Коваленка у Харківській обласній раді склала 491,5 тисячі. У якості пенсії він отримав 113 тисяч. За роботу в екзаменаційній комісії Харківського університету міського господарства йому заплатили 502 гривні.

Річна зарплата дружини у медичному університеті склала 19,9 тисячі. Платня доньки Галини в медакадемії післядипломної освіти —  121 тисяча.

У банку Віктор зберігає тільки 35 доларів. Готівковими коштами він задекларував 14 тисяч доларів і 340 тисяч гривень. У дружини готівкою є 80 тисяч гривень і 2,5 тисячі євро.

Посилання

Facebook

Дата народження
15 липня 1964
Країна
Україна
Соцмережі