Дата народження
14 квітня 1954
Країна
Україна

Віктор Пинзеник

Політик, економіст, народний депутат України, член депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка". Одружений, 4 дітей.

  1. Біографія
  2. Кар'єра
  3. Досягнення
  4. Чутки і скандали
  5. Статки і джерела доходів
  6. Особисте життя та сім'я
  7. Фото і відео

Біографія

Народжений на Закарпатті (с. Смологовиця, Іршавський р-н) в 1954 році. У віці 21 року (1975) закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка у напрямку економіки. Потім вступив до аспірантури цього ж університету, а в 1989-му (через 10 років після першого випуску) захистив докторську ступінь в державному університеті ім. Ломоносова в Москві.

Кар'єра

З 1975 по 1992 роки активно просувався по кар'єрній драбині: за кілька років пройшов шлях від асистента до професора і завідувача кафедрою економіки та управління народним господарством у Львівському університеті. В останні роки роботи заснував у своєму вузі інститут менеджменту і трохи побув його директором.

У 1991 році його обирають депутатом ВРУ. До 1995-го Пинзеник стає вже віце-прем'єром країни.

У 1994 році політик балотувався на пост президента України. За нього було близько 200 тис. чоловік, але політик зняв свою кандидатуру незадовго до реєстрації.

З осені 1997 року був головою партії «Реформи і порядок» (ПРП). Представники цієї партії ініціювали рух «За правду!», виступивши проти президента Леоніда Кучми. Символом організації партійці обрали працьовитих бджіл.

На виборах до парламенту (2002 р.) Віктор Пинзеник пройшов до ВРУ в блоці «Наша Україна». З 2005-го керував державними фінансами. На посаді міністра фінансів пробув всього рік, потім втратив посаду через відставку Ю. Єханурова.

Увійшов до списку найвпливовіших людей країни 2006 року за версією журналу «Кореспондент», зайнявши в рейтингу 23-е місце зі 100. Втім, в наступному році Віктор Пинзеник теж потрапив в топ-100 найбільш авторитетних особистостей України, проте був уже на 74 місці. Політика ще не раз відзначали в подібних рейтингах як одного з найбільш впливових українців.

У 2007 році партія Пинзеника долучилася до БЮТ, а сам Віктор знову став міністром фінансів. Через 2 роки політик офіційно пішов у відставку.

У нинішній час є народним депутатом від Блоку Петра Порошенка.

Досягнення

Кілька разів обирався депутатом, неодноразово був віце-прем'єр-міністром, віце-прем'єром і міністром фінансів України. Керував партією «Реформи і порядок».

Носить звання почесного доктора «Києво-Могилянської академії». Є заслуженим економістом України, а також автором близько 400 публікацій (в тому числі і книг).

Чутки і скандали

На зорі 90-х Віктор Пинзеник був на устах багатьох українців, так як ініціював дії для економічного піднесення України, що можна порівняти з шоковою терапією. В результаті такої політики багато людей опинилися на межі бідності. Сам політик згадує про цей "експеримент" з жалем, але відзначає його позитивний вплив на економіку країни.

12 липня 2018 року прогриміла скандальна новина про те, що автомобіль Пинзеника збив одного з учасників протесту, які намагалися змусити депутатів повернутися в ВР і прийняти необхідний на їх думку закон. Сам же депутат заявляє, що чоловік сам кинувся на капот, щоб зупинити машину. Ніхто не постраждав.

Статки і джерела доходів

Відомо, що на 2006 рік статки Віктора Пинзеника становили близько 265 тис. гривень, а стан членів його сім'ї - близько 3 млн гривень. Політик володіє невеликим шматком землі, приватним будинком і квартирою. Його родині належить трохи більше майна: земля (37 соток), досить великий приватний будинок (674,4 кв.м), квартира на 183,1 кв.м та гараж площею 35,2 кв.м. Їздить Віктор на автомобілях марки Toyota.

Особисте життя та сім'я

Політик двічі одружений. Другу дружину Марію Віктор зустрів в університеті, де викладав (вона була його студенткою). У них є дві дочки (37 і 29 років) і два сини (25 і 11 років).

Фото і відео

Дата народження
14 квітня 1954
Країна
Україна