Дата народження
11 вересня 1962
Країна
Україна
Соцмережі

Вікторія Польова

Український композитор і піаністка. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018). Її твори публікуються швейцарським видавництвом «Sordino Ediziuns Musicalas».

Дата народження:
11.09.1962 р.
Рідне місто:
Київ

Вікторія Польова з ранніх років була долучена до музики. Вона росла, оповита звуками мелодій. Це було неминуче, оскільки батько дівчинки був композитором. Втім, вибір професії Вікторії не був продиктованим. Успадкувавши батьківську пристрасть до музики, дівчинка вирішила стати композитором.

Здобувши середню освіту, Вікторія Польова вступила до музичного училища ім. Р. Глієра. Там вона вивчала історію і теорію музики.

Свою музичну освіту дівчина продовжила в Київській національній музичній академії ім. П. І. Чайковського (консерваторії). Вона навчалася по класу композиції.
У 1995-му році Вікторія Польова почала проходити стажування як асистент на цій же кафедрі музичної академії. Цю роботу вона поєднувала з педагогічною діяльністю, яку почала ще в 1990-му році.

До 1998-го року Вікторія Польова викладала на кафедрі композиції в консерваторії.
У 2000-му році вона відновила роботу в музичній академії. Там до 2005-го року Вікторія Польова викладала на кафедрі музичних інформаційних технологій.
Покинувши консерваторію, вона повністю заглибилася у творчість.

У період 2009-2010-го рр. Вікторія Польова займала пост куратора програм академічної музики в рамках «Гогольfest».

У 2014-му році вона увійшла до складу журі міжнародного конкурсу композиторів «Sacrarium», який проходить щорічно в Італії. На цій посаді Вікторія виступала до 2016-го року.

Роботу експерта Вікторія поєднувала з композиторською діяльністю. Польова створює твори для інструментальних колективів, хорів і вокально-інструментального виконання. Вона працює в хоровому, симфонічному і камерно-інструментальному жанрах.

Як відзначають музичні критики ранній період творчості цього композитора відсилає до естетики авангарду і полістилістики. У кінці 90-х рр. характер творів Вікторії Польової почав змінюватися. Її музика стала тяжіти до сакрального мінімалізму.
Значна кількість робіт Польової є духовною музикою, написаною для богослужінь.
У 1994-му році у світ вийшла перша професійна робота Вікторії Польової. Нею став сценічний твір «Ґаґаку».

У 2004-му році прозвучала перша електроакустична композиція цього автора. Нею стала «Кімнати будинку Турбіних».

Вікторія Польова є володаркою багатьох престижних нагород України та зарубіжжя. Зокрема, їй належить премія ім. Т. Г. Шевченка.

Твори цього автора звучать не тільки в Україні і Росії, але також у кращих театрах Європи, Азії, США і Латинської Америки.

Партитури творів Вікторії Польової публікує швейцарське видавництво «Sordino Ediziuns Musicalas».

Особисте життя

Вікторія Польова не поширюється про особисте.

Статок

Про доходи композитора не повідомляється в ЗМІ.

Дата народження
11 вересня 1962
Країна
Україна
Соцмережі