Дата народження
18 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі
819

Віта Семеренко

Українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України,член національної збірної команди України, чемпіонка та бронзова призер Олімпійських ігор в Сочі, п'ятиразова призерка чемпіонатів світу, переможниця й призерка етапів Кубка світу, п'ятиразова чемпіонка Європи з біатлону. Учасниця Олімпійських ігор 2010 року у Ванкувері, 2014 року у Сочі та 2018 року у Пхьончхані.

Біографія

Віта Семеренко - знаменита українська біатлоністка. Має старшу сестру Валентину, також знамениту спортсменку. У дитячі роки почала займатися лижним спортом, а в підліткові роки в якості спеціалізації вибрала біатлон. Разом зі спортивною кар'єрою Віта Семеренко зуміла здобути вищу освіту і закінчила Педагогічний університет в Сумах.

Кар'єра

Віта Семеренко стає відомою спортсменкою в 2005 році, коли виграє срібло на молодіжному чемпіонаті світу з лижних видів спорту.

Успішним стає 2007 рік, коли біатлоністка виграла дві медалі на Універсіаді. Наступного року Віта Семеренко виграє срібло в естафеті на Чемпіонаті світу.

У 2009 році українська біатлоністка стає кращою на етапі Кубка світу в Німеччині. У 2010 році сестри Семеренко брали участь в Олімпіаді, проте виграти медалі не зуміли.

У 2011 році Віта Семеренко виграє бронзову медаль на Чемпіонаті світу з біатлону. Повторює своє досягнення і на наступний рік.

У 2013 році біатлоністка в складі української команди виграє естафету на етапі Кубка світу і стає другою на Чемпіонаті світу.

Вкрай успішним для українки стає Зимова Олімпіада 2014 року. Віта Семеренко виграє золоту медаль на естафеті та срібло у спринті.

Досягнення

Віта Семеренко - одна з найбільш успішних біатлоністок сучасної України. Багаторазова чемпіонка країни, Європи та світу. Призер десятків міжнародних змагань. Олімпійська чемпіонка. Є повним кавалером Ордену княгині Ольги.

Чутки і скандали

Великий скандал за участю сестер Семеренко виник у 2018 році. Так, Валентина вкрай різко розкритикувала роботу тренерського штабу Федерації біатлону України і всього Міністерства спорту в цілому. Спортсменка заявила, що провал української команди на минулому Чемпіонаті світу - вина чиновників і головного тренера Володимира Бринзака. Віта Семеренко повністю підтримала сестру, хоча і в більш стриманій манері. За словами спортсменки, тренерський штаб зробив помилки при підготовці до змагань, які привели до провалу сильних біатлоністок.

Критику в соціальних мережах викликали слова Віти Семеренко про те, що вона не бачить сенсу у бойкоті з боку України проведення Кубка світу в РФ. Чемпіонка заявила, що вона приймає рішення керівництва, але не вважає його правильним. Слова Семеренко були широко розкритиковані серед патріотичної громадськості.

Статки і джерела доходів

Віта Семеренко виграла близько 200 тисяч доларів в якості призових за перемоги на міжнародних змаганнях. Також спортсменці дарували нерухомість. Біатлоністка отримує зарплату від Міністерства спорту, оцінювану приблизно в 250 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Віта Семеренко перебуває у шлюбі з Андрієм Пацюком - колишнім футболістом. Подружжя виховує сина Марка.

Фото і відео

Дата народження
18 січня 1986
Країна
Україна
Соцмережі