Дата народження
01 вересня 1972
Країна
Україна
Соцмережі

Віталій Борт

Борт Віталій Петрович: екс-регіонал і організатор сепаратистського “референдуму” в Донецьку

Борт Віталій Петрович: екс-регіонал і організатор сепаратистського “референдуму” в Донецьку

Борт Віталій Петрович – народний депутат уже чотирьох скликань, якого звинувачують в шахрайстві з держмайном. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Народився 1 вересня 1972 року в Донецьку.

  Освіта

  У 1994 році закінчив Горлівський філіал Донецького політехнічного інституту, факультет будівництва автомобільних доріг і мостів, отримав диплом інженера-будівельника.

  Сім’я

  Дружина – Людмила Борт. Дочка – Яна, 1996 р.н.

  Виталий Борт

  Кар’єра

  • Розпочав трудову діяльність після закінчення інституту в 1995 році торговим агентом ТОВ «Донецкелектроторг», де пропрацював до 2000 року.
  • З 2001 по грудень 2004 року не працював.
  • З 2005 року – менеджер, а з листопада 2005 по квітень 2006 року – комерційний директор ТОВ «Торгово-маркетинговий дім “Ясинуватський машинобудівний завод ».
  • З 2013 року Віталій Борт – президент Дитячо-юнацької футбольної ліги України, переобраний на цей пост в 2016 році.

  Політична діяльність

  У 2006 році обирається в до Верховної Ради України V скликання за списком Партії регіонів під номером 105. У парламенті очолював підкомітет з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства при Комітеті з питань транспорту і зв’язку.

  У 2007 році проходить до Верховної Ради України VI скликання знову за списком Партії регіонів під номером 168. У парламенті входить до Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

  До Верховної Ради України VII скликання обрано знову за списком Партії регіонів. 14 квітня 2014 року на позачерговій сесії Макіївської міськради підтримав проведення референдуму про самовизначення Донецької області.

  У парламентських виборах 21 липня 2019 року Борт балотувався під номером 28 в передвиборному списку партії «Опозиційна платформа – За життя» та пройшов до Верховної Ради 9 скликання.

  Виталий Борт

  Компромат

  Одним з найвідоміших компрометуючих фактів проти Віталія Борта, була його участь в організації «референдуму» на Донбасі в 2014 році. «14 квітня 2014 року на позачерговій сесії міськради депутати, серед яких був і Борт, одноголосно прийняли рішення підтримати проведення сепаратистського референдуму. Більш того, депутати створили громадську раду, яка повинна була займатися його організацією».

  Також звинувачувався в незаконному привласненні майна національної акціонерної компанії «Надра України», яке відбулося не без втручання Василя Джарти, Міністра охорони навколишнього природного середовища України, в минулому мера Макіївки. Як пише видання «Лівий берег», «ім’я політика стало відомо у зв’язку з покупкою компанією «Ярд-Шиппінг» за безцінь адміністративної будівлі НАК« Надра України »в центрі Києва площею 1 тис. 100 квадратних метрів. Також з Віталієм Бортом пов’язують фірму «Метал Трейд 2000», яка перемогла в конкурсі на «залучення інвесторів для розробки нафтогазових родовищ». Саме цій компанії «Надра України» довірили розробку відразу двох площ свого дочірнього підприємства «Чернігівнафтогазгеології» – Берестовській і Боханівської.

  У Верховній Раді 5 скликання в створенні законопроектів участі не брав. У парламенті 6 скликання після критики за неучасть у законодавчій діяльності запропонував законопроект № 8005, яким передбачалося внесення змін до Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності та скасування ПДВ для експорту паливних гранул і брикетів.

  26 липня 2014 року Борт був затриманий в Ялті співробітниками МВС Росії: його заарештували на зустрічі з декількома особами, пов’язаними з кримінальним підпіллям. Після профілактичної бесіди Борт був відпущений. Сам нардеп заперечував навіть факт затримання, а тим більше кумівство зі злодієм в законі.

  Борт був одним з тих, хто підтримав закони 16 січня, прийняті під час Євромайдану.

  У 2018 році спалахнув скандал навколо купівлі дружиною Борта за заниженою ціною нерухомості. За інформацією сайту «Цензор.нет», суд заарештував нерухомість, куплену за половину ринкової вартості. Розслідування показало, що ТОВ “ДС ПРОМ ГРУП”, пов’язане з дружиною колишнього нардепа Партії регіонів Віталія Борта, купило два приміщення, які перебували у державній власносты за ціною, вдвічі меншою за їх ринкову вартість. Вони належали дочірньому підприємству “Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”. В ході розслідування також з’ясувалося, що дружина Борта – кінцевий бенефіціарій компанії” Ю.ДІ.ДЖІ. “, яка купила ці будівлі. У біографії нардепа дружина значиться, як домогосподарка.

  Виталий Борт

  Декларація

  Свіжих декларацій Віталія Борта в електронному реєстрі немає. У декларації за 2013 рік він вказав:

  автомобілі Mercedes-Benz G63 5461 куб.см, 466.2 см, 544 к.с. 2013, його сім’я задекларувала Land Rover Range Rover 4367 куб.см, 313 к.с. 4972 см 2011, Mercedes-Benz S550 5461 куб.см, 285 кВт, 509.6 см 2008, BMW X6 297.9 куб.см, 295 кВт, 487.7 см 2009.

  Також у нардепа є чотири квартири площею 598 квадратних метрів, житловий будинок 470 квадратних метрів.

  Дата народження
  01 вересня 1972
  Країна
  Україна
  Соцмережі