Дата народження
11 січня 1972
Країна
Україна
Соцмережі
441

Віталій Кошеленко

Кошеленко Віталій Анатолійович: депутат Харківської обласної ради та голова Зміївської РДА, помічений у незаконних операціях із землею

Кошеленко Віталій Анатолійович — голова Зміївського району і за сумісництвом депутат обласної ради, який намагався роздати три гектари землі біля національного парку родичам і друзям.

 1. Біографія
 2. Освіта 
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Декларація
 7. Посилання
 8. Відео

Біографія

Віталій Анатолійович Кошеленко народився 11 січня 1972 року у селі Чемужівка Зміївського району Харківської області.

Освіта

Віталій має два дипломи про вищу освіту. Диплом за спеціальністю "Еколог" він отримав у Харківському національному автомобільному університеті. Держуправлінцем Кошеленко став після закінчення Національної академії державного управління при Президентові України (Харківський регіональний інститут).

Сім’я

Віталій одружений з листопада 1992 року. Дружину звуть Людмила. У подружжя є донька Карина та син Артур. Він працює у відділі освіти Зміївської РДА.

Кар'єра

Протягом декількох років Кошеленко працював водієм, столяром. Потім у 1992 році він влаштувався на службу в міліцію. У внутрішніх органах Віталій пропрацював три роки.

З кінця 1990-х років він був співробітником приватних компаній. Працював менеджером у ТОВ "Діловий і культурний центр", заступником начальника виробництва. Кошеленко очолював ВАТ "Зміївське АТП-16343". У 2010 році Віталій обійняв посаду виконавчого директора у ТОВ "Автотранс-2005".

Через п'ять років він був призначений на посаду голови Зміївської райдержадміністрації. У тому ж 2015 році Віталій також був обраний депутатом Харківської обласної ради від БПП "Солідарність". В обласній раді Віталій обіймає посаду заступника голови постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.

З 2019 року Кошеленко позафракційний депутат. Він входить у депутатські групи "Єдність та розвиток Харківщини" та "За Харківщину". За депутатом закріплений Зміївський район.

Віталій був помічником народного депутата VII скликання (2012 — 2014) Ростислава Павленка (УДАР). Свої обов'язки Кошеленко виконував на громадських засадах.

У 2019 році Кошеленко боровся за крісло народного депутата. На вибори Віталій пішов як самовисуванець по 181-му мажоритарному округу (Зміївський та частина Харківського району). Однак стати парламентарем йому не вдалося. За Віталія проголосувало 8,94% виборців. З цим результатом він виявився лише на четвертому місці.

Компромат

Як повідомляють ЗМІ, у грудні 2015 року Кошеленко розпорядженням дозволив розробити проєкти землеустрою про передачу у власність громадянам 28-ми земельних ділянок. Ця інформація з'явилася на сайті Зміївської РДА.

Площа кожної ділянки 0,1 га, призначення — індивідуальне дачне будівництво. У 2016 році нардеп VIII скликання Верховної Ради від "Опозиційного блоку" Євген Мураєв повідомив, що Віталій Кошеленко "вирішив стати власником березового гаю в Коробових Хуторах". Це місце знаходиться у селі Коропове Зміївського району, біля нацпарку Гомільшанські ліси, річки Сіверського Дінця.

За інформацією парламентарія, який раніше сам очолював Зміївську РДА (2010 — 2012), "нове керівництво району вирішило зробити своєю власністю". На розробку технічної документації по виділенню земельних ділянок в березовому гаю отримали дозволу близькі до Кошеленко люди:

 • сім'я Межерицький - це родичі дружини Кошеленко (четверо людей)
 • сім'я Калтахчян - прибиральники в будинку Кошеленко (двоє людей)
 • сім'я Немченко - друг Кошеленко (троє людей)
 • сім'я Назаренко - родичі тещі Кошеленко (двоє людей), а також сама теща і її новий чоловік
 • гр. Товстокорая - дружина одного Кошеленко
 • Ірина Єфремова - нардеп від “Народного фронту”
 • шкільний учитель Кошеленко.

Народний депутат звернувся до тодішнього губернатора Ігоря Райніна з проханням розібратися з незаконними земельними операціями. Очільник Харківської ОДА своїм розпорядженнями у лютому 2016 року скасував розпорядження Кошеленко.

За даними Харківського антикорупційного центру, у 2019 році відділ освіти Зміївської РДА уклав угоду з ФОП Валентьєв Максим Юрійович про придбання спортивного інвентарю вартістю 62820 грн.

Серед товарів були м'ячі, килими, футболки, капи, рукавички та інше. У ХАЦ відзначають, що футбольні м'ячі планувалося придбати по 2500 грн за штуку. "Для порівняння у фірмовому магазині донецького "Шахтаря" найдорожчий м'яч коштує 999 гривень, а середня вартість — 700-800 гривень за один м'яч.

Фактично вартість м'ячів завищена у 2,5-3 рази. Крім того, закупівлю провели без відкритих торгів, порушуючи розпорядження голови ОДА.

Після публікації харківських антикорупціонерів у відділі освіти знизили ціну за футбольні м'ячі у два рази. Але на весь інший інвентар ціни не змінилися.

Декларація

У березні (з уточненнями у квітні) 2019 року Віталій Кошеленко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат облради та голова РДА володіє квартирою (106,9 кв.м.) у місті Харків, офісом (35,3 кв.м.) у місті Зміїв та земельною ділянкою (1200 кв.м.) у селі Борова Харківської області.

Його дружині належить ще одна ділянка землі (1200 кв.м.) у селі Борова та житловий будинок в селі Чемужівка (213,4 кв.м.). У Харкові вона має недобудовану квартиру (91 кв.м.).

Пересувається голова Зміївського району та депутат облради на автомобілі Toyota Camry 2014 року випуску.

Зарплата Кошеленко на посаді глави району у 2018 році склала 199,8 тисячі гривень. Артур у якості зарплати у відділі освіти отримав 3750 гривень. У банку Віталій заощаджень не має. Готівковими коштами він задекларував 850 тисяч гривень та 77 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=zGILdWvzR4M 

Дата народження
11 січня 1972
Країна
Україна
Соцмережі