Дата народження
02 липня 1967
Країна
Україна

Віталій Панов

Панов Віталій Володимирович: депутат-мільйонер Харківської обласної ради та директор збиткового КП "Харківводоканал"

Панов Віталій Володимирович — незважаючи на те, що підприємство, яким він керує, збиткове, воно часто робить закупівлі за завищеними цінами.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Віталій Володимирович Панов народився 2 липня 1967 року у місті Харків.

Освіта

У Віталія дві вищі освіти. Він має диплом Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (економічний факультет) та Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2015).

Сім’я

Віталій одружений. Дружину звуть Анжела. До 2017 року вона працювала головним спеціалістом відділу по загальних юридичних питань Управління правового забезпечення, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату Харківської обласної ради.

Потім зайнялася підприємництвом. Здає разом зі своїми партнерами в оренду нерухомість і заробляє відсотки як брокер.

У шлюбі у Панових народилися дві дочки. У Анжели від попереднього шлюбу є ще син.

Кар'єра

Панов був старшим піонервожатим, інструктором Дзержинського районного виконавчого комітету. З 1990 по 2003 рік Віталій займав керівні посади у великих компаніях.

У 2006 році він став депутатом і головою Вовчанської районної ради (Харківська область). Через чотири роки Віталій очолив Вовчанську районну держадміністрацію. На чолі району він пробув два роки.

Потім з 2012 по 2015 рік Панов по одному року очолював агропромисловий департамент Харківської обласної державної адміністрації, сільськогосподарську Держінспекцію в Харківській області, був заступником гендиректора комунального підприємства "Харківводоканал". Паралельно з цим, Віталій був головою Басейнової ради річки Сіверський Донець.

У жовтні 2015 року він став генеральним директором КП "Харківводоканал".

Панов двічі обирався до Харківської обласної ради. У 2010 році у якості кандидата від Партії регіонів, 2015 — від партії "Відродження".

В обласній раді VII скликання (з 2015 року) депутат входить до складу постійної комісії з питань бюджету. За Пановим закріплений Вовчанський район.

У 2014 році Віталій намагався стати народним депутатом. Тоді він балотувався під 23-м номером від Всеукраїнського аграрного об'єднання "Заступ". Однак дана політична сила не змогла на виборах подолати п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.

На парламентських виборах 2019 року Панов був довіреною особою кандидата в народні депутати по 176-му мажоритарному округу Дмитра Шенцева.

Віталій Панов — голова громадської організації "Федерація футболу міста Харків".

Компромат

У 2016 році "Харківводоканал", керівником якого є Панов, придбав три автомобілі заплативши за них майже два мільйони гривень. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр. При цьому міськводоканал має мільйонні борги за електрику.

"Варто зауважити, що КП" Харківводоканал "вже багато років скаржиться на економічно необґрунтовані тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, які не дають підприємству вести беззбиткову господарську діяльність. У середині листопада 2016 року заборгованість водоканалу за електроенергію перед КП "Харківводоканал" становила 741 мільйоні гривень".

За завищеними цінами, як відзначають харківські антикорупціонери, КП "Вода" проводить закупівлі. Так, у березні 2017 року комунальне підприємство уклало угоду з ФОП "Коноз Тетяна Альбертівна" на постачання двох мультиметрів HQ30D з датчиком LDO, кейсом і тримачем на 144 000 гривень.

За один мультиметр HQ30D з датчиком LDO, кейсом і тримачем водоканал заплатив 72048 гривні без ПДВ. "Такий же мультиметр HQ30D з тим же комплектом можна придбати за 58600 гривень з ПДВ". За підрахунками ХАЦ, підприємство переплатило 26,9 тисячі.

У тому ж 2017 році вибухнув скандал з ще однією закупівлею "Харківводоканалу". Комунальне підприємство уклало договір на постачання 55 кілограмів червоної лососевої ікри загальною вартістю у 49,5 тисяч гривень. Місцем, куди поставлялась червона ікра, стали дитячі оздоровчі табори "Факел" та "Ромашка", а також база відпочинку "Аква".

За інформацією ЗМІ, Панов "впровадив нехитру схему, що дозволяє "оприходувати" харків'ян через своїх співробітників". Працівники комунального підприємства "заробляют на підприємцях і звичайних громадян, не тільки завищуючи вартість за послуги установки лічильників і продажу устаткування, але й штучно створюють проблеми клієнтам водоканалу, щоб потім за гроші усунути їх".

Журналісти стверджують, що співробітники КП навмисне "пошкоджують пломби пристрою, щоб потім вимагати від споживачів сплатити величезні штрафи в розмірі 10-20 тисяч гривень нібито за безконтрольне використання води".

Декларація

У березні 2019 року Віталій Панов опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Власного майна у депутата облради немає. Місцем фактичного проживання Панова та його сім'ї є харківська квартира (173 кв.м.), оформлена на Олену Володимирівну Грубіян.

Анжела Панова володіє половиною ще однієї квартири (45,8 кв.м.) у Харкові. Друга частина нерухомості записана на Ганну Миколаївну Адаменко. На неї ж оформлена земельна ділянка (7997 кв.м.) та котедж з лазнею та навісом (246,2 кв.м.) в селі Бугаївка на Харківщині.

Директор "Харківводоканалу" та його дружина — колекціонери наручних годинників. На двох у них цілих сім штук. Також з цінного рухомого майна Віталій задекларував коштовності (сережки і каблучки) та соболину шубу своєї дружини.

Не має Панов також автомобіля. Зате у дружини є машина — Mercedes-Benz GLE 400 4MATIC 2016 року випуску. Автомобіль обійшовся їй у 2,1 мільйона гривень.

Річна зарплата в 2018 році в "Харківводоканал" склала 431 тисячу гривень. Анжела Панова поповнила сімейний бюджет на мільйон гривень.

У банках Віталій зберігає 62,5 тисячі гривень 8 тисяч доларів, 1,7 тисячі євро. Його дружина — 5 тисяч гривень, 2,8 тисячі доларів і 2,8 тисячі євро. Готівковими коштами він задекларував 190,5 тисяч доларів і 210 тисяч гривень. Готівкою у Анжели Панової - 3465 доларів.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=cMzG9WaS9W8 

Дата народження
02 липня 1967
Країна
Україна