Дата народження
14 травня 1967
Країна
Україна
Соцмережі
119

Віталій Портников

Віталій Портников: один з найбільш шанованих публіцистів передрік Україні бідність на найближчі 20 років

Віталій Портников все життя працює в сфері журналістики, а також публікується в інформаційно-аналітичних друкованих та інтернет-виданнях. За весь цей час заслужив славу шанованого експерта в політичних питаннях. З початком Євромайдану став жертвою скандалу, пов'язаного з гей-порно-відео. Не вірить в соціальне зростання країни в найближчі кілька десятків років.

Біографія

Портников Віталій Едуардович народився 14 травня 1967 року в Києві. Відомий як український журналіст, письменник і публіцист. Виступає в якості експерта на різних теле- і радіопрограмах, регулярно пише для українських і російських аналітичних видань, висвітлюючи політичні події в країні. Ведучий на Радіо Свобода і телеканалі Еспресо TV. Має профілі в соціальних мережах: Фейсбук, Інстаграм і Твіттер.

Сім'я

Батько - економіст за фахом - працював директором магазину тканин в Києві, мати була адвокатом. Сам же Віталій колись був одружений. Як складається його особисте життя сьогодні - невідомо.

Освіта

Ще восьмикласником Портников почав писати для латвійської газети. Після школи переїхав до Дніпропетровська, оскільки не зміг вступити до київського інституту через приналежність до єврейської національності. Там став студентом Дніпропетровського університету (вивчав філологію), а через 3 роки перевівся до Московського ВНЗ, де вивчав журналістику. Потім отримав ступінь аспіранта.

Кар'єра

Перші кілька років своєї трудової діяльності Віталій Портников писав для газети "Молодь України". У радянські часи був одним з небагатьох парламентських журналістів.

Потім з 1989 по 1995 рік публікувався в новоствореній "Незалежній газеті". Разом з іншими кореспондентами припинив співпрацю з виданням через його передачу у власність людей, близьких до російського політика і бізнесмена Бориса Березовського.

З 1990 року працює на радіо "Свобода" ведучим, а також виступає в якості експерта і оглядача політичних та історичних подій.

Крім того, Віталій Портников за час своєї журналістської діяльності публікувався в багатьох українських і закордонних виданнях: "Дзеркало тижня", "День", "Кореспондент", "Деловая неделя" (Київ), "Русский телеграф", "Ведомости", "Час MN" (Москва), "Polityka", "Gazeta Wyborcza" (Варшава), "Бізнес та Балтія", "Телеграф" (Рига), "Postimees" (Таллінн), "Білоруська газета" (Мінськ).

Ще він активно висвітлює проблеми та події, пов'язані з єврейським народом і Близьким Сходом. Колись писав для видань "Советіш геймланд" і "Біробіджанер штерн", які виходили на ідиші. У нинішній час регулярно публікується в єврейській газеті "Вісті".

З 2006 по 2007 рік очолював редакцію українського щоденного видання "Газета 24". З 2005 по 2010 рік в різний час працював на українських телеканалах, був ведучим інформаційно-аналітичних програм (наприклад, "ВІП" на К1, "Правда Віталія Портникова" на ТВі). У 2010-му отримав посаду головного редактора ТВі, а через 2 роки став керівником цього телеканалу.

З 2013 року Віталій Портников - ведучий на каналі Еспресо ТВ.

З початком революційних подій в Україні (2013 рік) активно брав участь в Євромайдані. Був членом ради Всеукраїнського руху "Майдан". На початку 2014 року заявив, що проти нього і багатьох інших опозиційних журналістів агенти російських спецслужб готують провокацію, тому вимушено виїхав на час протестних подій в Польщу. Повернувся вже після зміни влади.

У 2015 році увійшов до наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України від партії "Народний фронт".

У нинішній час продовжує займатися публіцистикою. Працює оглядачем на радіо "Свобода", а також регулярно пише аналітичні статті для українських і російських видань.

Автор кількох книг ("Чому Медведєв?" та інших). Відзначений декількома преміями в галузі журналістики. Шанований багатьма вітчизняними та закордонними експертами.

Чутки і компромат

Скандальне відео

Через місяць після початку протестної акції Євромайдан (в кінці 2013 року) на просторах інтернету з'явилося компрометуюче відео порнографічного змісту, на якому чоловік, дуже схожий на Віталія Портникова, бере участь у статевому акті з іншою особою чоловічої статі. Про скандальну новину повідомила також на своєму сайті прес-служба НАБУ.

Як тільки журналіст дізнався про те, що йому приписують участь в гей-порно-відео, він тут же зажадав від авторів скандального матеріалу видалити його. Електронний лист з вимогою прибрати з сайту компрометуючу його інформацію 19 грудня 2013 року одержали редактори інтернет-видання "Новини без кордонів".

У листі Портников назвав авторів матеріалу "нешанованими ублюдками" і звинуватив в тому, що цим порно-відео за участю найнятих акторів вони виклали "брудну" провокацію проти Миколи Княжицького.

Відомий публіцист також заявив, що безкарним це не залишиться, і якщо журналісти не видалять "брехливу публікацію", їм довго доведеться ховатися від нової влади.

У редакції видання "Новини без кордонів" вимогу Портникова відхилили, назвавши його загрози посяганням на свободу слова і незалежність ЗМІ.

Сам же нардеп від фракції "Батьківщина" Микола Княжицький заявив на своїй сторінці в Фейсбук про те, що з Портниковим він знаходиться в дружніх відносинах, чим пишатися. А всі ці огидні дії робляться оточенням Януковича з метою скомпрометувати Віталія, Майдан і Опозицію. З огляду на те, що скандальне відео з'явилося незабаром після початку протестної акції проти режиму Януковича, цілком можливо, що матеріал був замовним.

Про сумне майбутнє України

В одному з недавніх інтерв'ю відомий журналіст і громадський діяч Віталій Портников заявив, що в найближчі 20 років соціального розвитку в Україні не буде. За його словами, у зв'язку з вибором президентом країни Володимира Зеленського соціального зростання, яке в останній раз спостерігалося у 2010 році, нам не бачити ще кілька десятків років.

Своє твердження Портников обґрунтував тим, що якщо раніше ми отримували "халявний російський газ", роблячи це основою своєї економіки, то тепер дешевого газу більше не буде, "навіть якщо ми будемо повзати перед Росією на колінах". При цьому журналіст побіжно зазначив, що у нас немає президента, який був би здатний на такі вчинки.

Крім того, на думку публіциста, українська держава потребує створення конкурентоспроможних економічних ресурсів, оскільки наша важка, хімічна і металургійна промисловість, а також сільське господарство відходять у минуле, поступаючись більш сучасній високотехнологічній економіці.

Україна все одно буде бідною країною у порівнянні з іншими, більш розвинутими державами Європи, - впевнений Портников, - але потрібно створити умови, в яких у людей хоча б будуть рівні можливості виживати.

Дата народження
14 травня 1967
Країна
Україна
Соцмережі