Дата народження
26 листопада 1984
Країна
Україна
Соц.мережі

Український громадський і державний діяч. Голова громадської організації «Центр протидії корупції».

Біографія

З'явився на світ у місті Рівне 26.11.1984 року. Закінчив у 2005 році Рівненський інститут слов'янознавства Київського славістичного університету.

Кар'єра

У 2005 році пройшов до міської ради Рівного. Паралельно зареєстрував громадську організацію «Опора» в Рівненській області. Через 3 роки переїхав до Києва.

З 2008 по 2012 рік працював помічником народного депутата від партії «Блок Наша Україна» Лесі Оробець. Пізніше працював помічником на громадських засадах у народних депутатів Єгора Соболєва та Віктора Чумака (партія «УДАР Віталія Кличка»).

У 2012 році зареєстрував громадську організацію «Центр протидії корупції».

Безуспішно брав участь у виборах до Верховної Ради в 2014 році від партії «Громадська позиція.

Досягнення

За інформацією на персональній сторінці Віталія Шабуніна в соціальній мережі Facebook стежить більше 87 тисяч користувачів.

Чутки і скандали

У 2009 році, називаючи себе лобістом у Верховній Раді, закликав жителів країни підтримати питання до Президента щодо законів про гомосексуалістів. 

Питання було опубліковане в інтернет-виданні «Українська правда» і було сформульоване трохи дивно. У ньому вказувалися такі країни, як Канада, Німеччина, Англія, де за критику гомосексуалізму введена адміністративна відповідальність. Далі був загальний коментар про те, що «у багатьох країнах дітей насильно переодягають в одяг протилежної статі, а в школах проводять пропаганду содомії». 

І відразу ж ставилося запитання, як Президент буде захищати демократію в Україні. З тих «десятків мільйонів українців», від імені яких задавалося гомофобне питання, його підтримали трохи більше ніж півтори тисячі.

У 2017 році Віталій Шабунін привернув до себе увагу, опублікувавши відео з вручення йому повістки з військкомату. За цим документом його запрошували для уточнення даних - сам активіст оприлюднив тимчасову довідку, яка давала йому відстрочку за медичними показаннями з 2000 по 2005 рік. Однак, судячи з того, що цей документ на 2017 рік перебував у нього на руках, на повторний огляд антикорупціонер не з'явився. 

На відео можна побачити, як активіст ставить питання працівникові військкомату і відразу перебиває його, не давши відповісти, бере у нього з рук посвідчення і бруднить його в пилу. У ході розмови Шабунін вимагає, щоб його називали на «Ви», проте сам співробітника військкомату називає на «ти».

Відповідаючи на питання журналіста Філімоненка, Віталій Шабунін вдарив його, в результаті чого журналіст упав. Через деякий час журналіст Філімоненко прийшов на зустріч Шабуніна з журналістами, щоб з'ясувати причини нападу. Побачивши того в натовпі, антикорупціонер кинув сумку і став переслідувати журналіста, намагаючись дотягтися до нього кулаком. Філімоненко був змушений скористатися газовим балончиком з метою самозахисту.

Влітку 2018 року Віталія Шабуніна облили зеленкою, що призвело до хімічних опіків очей. Сталося це біля будівлі Спеціальної антикорупційної прокуратури. Активіст із радикальної організації «Братство», що скоїв це і далі живе в Києві, хоча його оголосили в розшук поліція й прокуратура.

Під час мітингу, ініційованого Іллею Ківою під стінами НАБУ, Віталій Шабунін намагався заважати протестувальникам, викрикував незв'язні слова і під кінець облив Ківу зеленкою. Потерпілий подав скаргу до Шевченківського управління поліції Києва.

Статки і джерело доходу

У 2017 році «Центр», яким керує Віталій Шабунін був звинувачений у привласненні грошей міжнародного гранту. Особисто активіст присвоїв, за повідомленням депутата П. Пинзеника, близько 1,7 мільйона гривень, не рахуючи досить високої заробітної плати. Суд, що відбувся в 2018 році, відмовив у спростуванні цієї інформації.

Особисте життя і сім'я

Одружений на Олені Шабуніній. Пара виховує доньку.

За віросповіданням - християнин.

Фото і відео

Результат пошуку зображень за запитом "Виталий Шабунин"

https://www.youtube.com/watch?v=cu6Hl4v4XO4


Дата народження
26 листопада 1984
Країна
Україна
Соц.мережі