Дата народження
05 грудня 1968
Країна
Україна
Соцмережі

Владислав Атрошенко

Атрошенко Владислав Анатолійович: “творець” золотого батона Януковича і мер Чернігова, звинувачений в потрійному вбивстві

Атрошенко Владислав Анатолійович: “творець” золотого батона Януковича і мер Чернігова, звинувачений в потрійному вбивстві

Владислав Анатолійович Атрошенко – мер міста Чернігів, якого змістили з посади після скандалу навколо серії резонансних убивств. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Народився 5 грудня 1968 року в Чернігові

  Сім’я

  Дружина – Ірина Атрошенко, викладач Чернігівського національного технологічного університету. Дочки – Анастасія (1997 р.н..) І Поліна (2005 р.н..).

  Освіта

  Закінчив середню школу № 16 Чернігова із золотою медаллю.

  У 1994 році закінчив з червоним дипломом Харківський авіаційний інститут (навчався з 1986, з перервою на службу в армії в 1988-1990) за фахом «системи автоматичного управління літальними апаратами», отримав кваліфікацію інженера-електромеханіка.

  У 2005 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, факультет вищих керівних кадрів, отримавши кваліфікацію магістра державного управління.

  Кар’єра

  Після навчання Владислав Атрошенко в 1993 році влаштувався працювати економістом у відділі валютних операцій чернігівської філії банку «ІНКО» в Чернігові. Тоді ж він організував власну багатопрофільне підприємство, яке входило до складу корпорації «Укрсибінкор». У 1994 році бізнесмен став фінансовим директором ЗАТ Селянський торговий дім «АГРО». З 1995 – фінансовий директор, перший заступник генерального директора ЗАТ «Фалкон». У 1996 році став головою правління ЗАТ «АГРОЕНЕРГОПОСТАЧ».

  У 2007 році Володимир Атрошенко взяли радником до голови правління ВАТ «Кредобанк». У лютому 2009 року він очолив наглядової ради ВАТ «Хліб Києва». З 2012 року – голова благодійного фонду «Поліський оберіг».

  У квітні 2002 року Владислав Атрошенко вибрали народним депутатом України IV скликання по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 207 в Чернігові. У травні новоспечений безпартійний парламентарій приєднався до фракції «Наша Україна». Став членом Комітету з питань бюджету.

  Владислав Атрошенко брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року. А після, з 4 лютого до 12 грудня 2005 року, був головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Під кінець року партія “Пора” і народний депутат Володимир Стретович, який очолює парламентський комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією висунули проти губернатора звинувачення у вбивстві. Після цього Владислав Атрошенко пішов у відставку.

  У 2006 році екс-глава ОДА не пройшов до Верховної Ради за виборчими списками блоку “Наша Україна”. У грудні 2012 знову пішов на вибори по мажоритарному округу № 206 і став народним депутатом України VII скликання. Владислав Атрошенко залишився безпартійним, але увійшов до фракції «Партія Регіонів». 19 лютого 2014 року він заявив про вихід з фракції, але встиг проголосувати за “диктаторські закони. Був головою підкомітету з питань уточнення положень Бюджетного кодексу Комітету з питань бюджету. 18 червня 2014 Владислав Атрошенко заявив про здачу депутатського мандата “у відповідь на дискусії про перезавантаження Верховної ради”. Але потім продовжив працювати в парламенті.

  У листопаді 2014 року його переобрали народним депутатом України На цей раз Владислав Атрошенко балотувався від Блоку Петра Порошенка, хоча і не потрапив до фракції. Працював у Комітеті з питань транспорту.

  У 2015 році на місцевих виборах в Чернігові Владислава Атрошенка вибрали мером. У другому турі він набрав 51,52% голосів і обійшов чинного градоначальника Олександра Соколова.

  Компромат

  Партія «Пора» звинуватила голову Чернігівської обласної державної адміністрації Владислава Атрошенка, якого в парламенті називають креатурою Петра Порошенка, в кримінальних злочинах і вимагає у президента відправити його у відставку. Про це пише видання “Дело“.

  За його словами, Атрошенко має відношення до організації вбивства трьох засновників ринку «Нива» в Чернігові. Роман Бучковський був застрелений в березні 2005 року, Валерій Марченко загинув у квітні при загадкових обставинах, Руслан Литовченко був убитий 15 травня. Ринок «Нива», стверджує Боровик, – перше підприємство, яке присвоїли структури, підконтрольні Атрошенко.

  Глава комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю Володимир Стретович розповів «Делу», що Литовченко незадовго до смерті звертався до нього. Парламентський комітет направив відповідний запит до Генеральної прокуратури. А та, в свою чергу, переслала документи в Чернігівську прокуратуру. Через два дні Литовченко вбили. Стретович вважає, що в прокуратурі у замовників вбивства був інформатор, оскільки матеріали пересилалися фельд’єгерською поштою. «Члени нашого комітету, які займалися цією справою, вже можуть назвати замовників вбивств, але матеріали в суд не передаються», – сказав Стретович.

  Під час прес-конференції «Пори» також виступили підприємці з Чернігова, які розповіли про тиск з боку Атрошенко. Інший підприємець Ігор Федосеенко розповів, що його незаконно змістили з посади президента Чернігівської регіональної торгово-промислової палати. За його словами, Атрошенко повідомив йому, що цю посаду він пообіцяв родичу свого заступника.

  Мер Чернігова Владислав Атрошенко у себе на сторінці в Facebook написав про складну демографічну ситуацію в Україні. При цьому міський голова допустив образливі висловлювання на адресу тих українців, кооторие мають менше трьох дітей, що викликало обурення аудиторії.

  Атрошенко, зокрема, написав, що українців в кращому випадку залишилося 42-43 млн. «Яке населення у нас в місті Чернігові? 290 тис офіційно, але у мене є великі сумніви з цього приводу», – пише він.

  При цьому Атрошенко хоче знайти рішення демографічної кризи через релігійні установи і релігійних діячів міста, вчителів, лікарів і будь-яких людей, який мають авторитет для суспільства. При цьому мер вважає, що кожна сім’я повинна мати мінімум 3 дитини. Атрошенко впевнений, що дівчина і хлопець повинні знати «якщо у них не буде 3 дітей, значить вони хворі, якісь не такі, вони взагалі не українці». Останні слова викликали шквал емоцій аудиторії соцмережі. Атрошенко звинуватили в хамстві.

  Як повідомляє “ Корреспонтент “, головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ направило до Верховної Ради подання на притягнення депутата фракції” Наша Україна “Владислава Атрошенка до кримінальної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, яке призвело до смерті потерпілого в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Про це повідомили в п’ятницю, 19 листопада, в прес-службі Генеральної прокуратури.

  Як зазначається в поданні, 18 вересня слідчий відділ Чернігівського міськвідділу УМВС України в області порушив кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил дорожнього руху, яке призвело до смерті потерпілого), за фактом дорожньо-транспортної пригоди за участю автомобіля народного депутата, внаслідок якого загинув пішохід П. Леоненко.

  Досудове слідство встановило, що причиною ДТП, що призвело до смерті пішохода, стало перевищення швидкості Владиславом Атрошенко, який перебував за кермом автомобіля.

  Слідчими було зібрано достатні докази для притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності, заявили в Генпрокуратурі. Крім того, за інформацією відомства, Владислав Атрошенко без поважних причин ухиляється від участі в проведенні необхідних слідчих дій у кримінальній справі.

  За даними прес-служби, подання до парламенту про надання згоди на притягнення депутата до кримінальної відповідальності підтримав генеральний прокурор Геннадій Васильєв.

  Апостроф” звернув увагу, що журналіст Андрій Шевченко повідомив про лист від 2005 року голови парламентського комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича до тодішнього прем’єра Юрія Єханурова з приводу тодішнього голови Чернігівської обласної державної адміністрації Владислава Атрошенка , який нині балотується в мери Чернігова. Шевченко опублікував лист в своєму блозі на “Кореспонденті”.

  За його словами, документ свідчить про злочинне минуле Атрошенко.

  “Першим вийшло на світло лист президенту Ющенко (16.12.05 р) за підписом Уповноваженого з питань захисту прав підприємців у Чернігові і області Бориса Бойправа. Той поставив президенту ряд риторичних запитань. Серед них: хто є замовником і виконавцем резонансних вбивств колишніх власників чернігівського ринку “Нива”? Ще більш резонансним стало опубліковане звернення голови парламентського комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича до тодішнього прем’єра Єханурова (20.10.2005 м) з грифом “конфіденційно”. Депутат, володіючи доступом до оперативних матеріалів МВС і Генпрокуратури, виклав в листі окремі нюанси біографії Атрошенко”, – зазначає Шевченко.

  За інформацією Стретовича, Атрошенко використовував посаду губернатора Чернігівської області для особистого збагачення.

  “У документі Стретовича перераховуються об’єкти, які відчули рейдерські атаки і згодом перейшли під контроль структур Атрошенко. Це: ВАТ “Старий Чернігів”, ВАТ “Лакомка”, “Дитячий світ”, розважальний центр “Брюссель” , ВАТ “Полісся”, магазин “Відень”, ДП “Чернігівторф”, державний готель “Новгород-Сіверський” та інші “, – зазначає журналіст.

  “Депутат Стретович зажадав від Єханурова ініціювати глибоку перевірку дій Атрошенко. Однак тоді нинішньому кандидату в мери Чернігова вдалося уникнути покарання. Сьогодні ж він може переконатися, що рукописи не горять. Документи, що компрометують Атрошенко, можуть бути запущені в роботу. Експерти називають лист Стретовича останнім попередженням Атрошенко. Вони вважають, що завісу над його кримінальним минулим відкрили з ініціативи керівництва МВС. Там нібито порахували, що публічна посадка фігури з команди презид нта калібру Атрошенко стане бонусом в їх можливої ​​політичної кампанії. З технологічної точки зору вибір вдалий. Правопорушення – у наявності. Докази – теж. А козел відпущення, замість того, щоб сховатися, сам заганяє себе в кут “, – робить висновок Шевченко.

  З ім’ям Атрошенко пов’язано кілька скандалів, що відбулися під час виборчої кампанії. В останній раз депутат роздав своїм виборцям гречку, а двома роками раніше пропонував жителям своєї області набори з препаратами для боротьби з колорадським жуком. Повністю довести, що видачу організував Атрошенко, нікому не вдалося. Двома місяцями пізніше Владислава знову запідозрили в роздачі пайків: на цей раз депутата «зловили» на видачу цукру, борошна, а також листівок, підписаних ним, – передає “Reply.ua“.

  Коли в лютому 2014 року активісти євромайдан в пошуках золотих унітазів увірвалися в резиденцію президента-втікача Януковича Межигір’я під Києвом, на них чекала там несподівана знахідка, як пише “Антикор“.

  Вони знайшли серед величезної розсипи дорогих речей, накопичених за неповний термін президентства відбувся диктатором, точну копію звичайного хлібного батона, котрі лежать на лотках в кожному українському продовольчому магазині, але виконану не з гіпсу, а з чистого золота. «Золотий батон» відразу зрівняв Віктора Януковича з вкрай честолюбними вождями деяких африканських країн, типу Мобуту, Бокасса або Іді Аміна. Вони також любили гроші, немислиму розкіш, безмежну владу, посилено «доїли» державні бюджети і в підсумку з ганьбою змушені були тікати з батьківщини, ставши назавжди вигнанцями.

  Чи не склало труднощів визначити автора такого дивного художньої ідеї та втілення оригінального задуму в реальність. Скульптором-авангардистом виявився глава компанії «Київхліб», в минулому народний депутат Верховної Ради від Чернігівщини Владислав Атрошенко. Майстри Фаберже виготовляли срібні яйця. Для житниці України, на думку тодішнього екс-депутата і бізнесмена, найбільше підходить батон.

  Срібло зовсім не той дорогоцінний метал, в якому можна втілити його безмежне поклоніння влади. Для втілення задуму Атрошенко знадобилося всього лише 2 кг дорогоцінного жовтого металу, що обійшлося йому в круглу, але цілком підйомну суму $100 тис. Витвір прикладного мистецтва виплавляли на Чернігівському авторемонтному заводі при особистій присутності замовника і учасника художньої ідеї.

  Він же і приніс золото в портфелі і уважно спостерігав, щоб жоден грам не втік на сторону. Після закінчення складного технологічного процесу робочим-ливарникам Атрошенка видав по 100 гривень на горілку і настійно попросив назавжди забути подія, в якому їм довелося мимоволі брати участь.

  Втім, це було того варте. Підношення Януковичу мало сугубо практичну мету. Наближалися вибори до Верховної Ради 2012 року. Київський хлібопекар прагнув знову, під будь-яку ціну стати депутатом. Варто було тільки переконати всесильного боса в своєму вірнопідданства і домогтися від нього рішення не виставляти по одному з Чернігівських виборчих округів кандидата-конкурента від «Партії регіонів».

  Висуванців інших політичних партій він не боявся. Чернігівщину він давно підім’яв під себе. Свій задум Атрошенко втілив повністю. Йому забезпечили доступ до тіла Януковича та «золотий батон» зайняв місце у величезній галереї подарунків президенту. На лобовій питання після євромайдан про те, з якою метою йому довелося так сильно витратитися, Атрошенко не моргнувши оком пояснив, що батон призначався зовсім Януковичу, а міністру сільського господарства африканської держави Буркіна Фасо, мав намір відвідати Україну з офіційним візитом.

  Жадібний Янукович просто «зажав» презент, а так би Україну просто завалили б безкоштовним арахісом або який-небудь дивовижної маніокою. Чи не зрослося, але в Раду він знову попав.

  Декларації

  Згідно з декларацією про доходи за 2014 рік , і, за підрахунками експертів,увійшов в десятку самих багатих нардепів  України. За 2014 рік заробив майже 34 мільйони гривень, з яких близько 170 тисяч – це зарплата, а 32 мільйони – відсотки і доходи від бізнесу. Є власником квартири і будинків в Київській та Чернігівській областях, а також земельної ділянки та двох автомобілів.

  Мер Чернігова Владислав Атрошенко задекларував 13 компаній, позику у батька-пенсіонера 2,8 млн гривень і позичені 19,7 млн ​​гривень. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передає Politeka.

  Згідно з інформацією в декларації, Атрошенко є бенефіціарним власником компаній «Форсаж», «Телерадіоагенція« Ніса »,« Телерадиоагентство «Терра», «Ріел Ко.», «Раїл», «Інтер», «Десна» -ФК-2 “,” Агро-Трейдер »,« сідкі Україна »,« Північагро »,« Торговий дім «Сатурн», «Жадьковское», «Брокерська контора« Агроенергопостач ».

  У цих компаніях він володіє корпоративними правами на загальну суму 33 814 689 гривень.

  Також в його власності – 11 552 інвестиційних сертифіката ТОВ «Компанія з управління активами« Ейві Інвестмент »на суму 11 552 000 гривен.

  Мер володіє земельними ділянками 2 230 кв. м і 2 498 кв. м, житловими будинками 58,2 кв. м і 125,1 кв. м, квартирами 46,6 кв. м, 76,8 кв. м, 148 кв. м, офісом 117,4 кв. м, паркувальними місцями 12,3 кв. м, 12,2 кв. м і 10,7 кв. м, автомобілем BMW 750 2014 року випуску, за який в звітному році сплатив 2 814 724 гривні.

  Також Атрошенко задекларував користування квартирою 161,7 кв. м, що належить матері.

  У 2018 року мер Чернігова задекларував доходи в розмірі 39 126 891 гривень. Так 474 351 гривень Владислав Атрошенко заробив на посаді міського голови. Ще 19 мільйонів він отримав як дивіденди від сільськогосподарської компанії “Інтер”. 126 300 гривень йому надійшло від фірми “Раїл”, 1 469 747 і 1 400 050 – в якості банківських відсотків, 650 – виплати з профспілки. Крім того, йому повернули борг в 370 642 гривень і виплатили 7 040 721 за відчуження цінних паперів.

  При цьому інші члени сім’ї заробили трохи більше мільйона гривень.

  Владислав Атрошенко вказав в декларації, що суми в 150 000 і 3 730 000 гривен, а також 43 700 доларів позичив третім особам. Зате зберіг 158 800 доларів і 61 032 000 готівкою. У банку він залишив 127 551 і 163 704 гривні. Він також володіє п’ятьма наручними годинниками з дорогоцінних металів марок Breguet, Girard Perregaux, Patek Philippe на загальну суму 3 699 200 гривень. Меру Чернігова належать два легкових автомобіля: BMW M760LI 2017 року випуску і Land Rover Range Rover Avtobiography 2018 року випуску.

  Посилання

  Сторінка Владислава Атрошенка в соціальній мережі Facebook .

  Дата народження
  05 грудня 1968
  Країна
  Україна
  Соцмережі