Дата народження
23 травня 1978
Країна
Україна
343

Владислав Рашкован

Рашкован Владислав Леонідович: досьє на ймовірного прем’єр-міністра України, фінансового теоретика та практика

Владислав Леонідович Рашкован – один з претендентів на посаду прем’єр-міністра України, професійний і досвідчений фінансист, фахівець в банківській сфері. Про нього повідомляє Політека.

Біографія

Народився 23 травня 1978 року в Одесі.

Освіта

У 2000 році – закінчення Одеського державного економічного університету. У тому ж році продовжив навчання в аспірантурі, де займався питаннями підвищення ефективності банківських злиттів.

У 2001-2003 роках проходив стажування в аспірантурі Генуезької університету, пізніше – в Інституті світової економіки Угорської академії наук.

Кар’єра

  • З 2001 по 2005 рік викладав у Одеському економічному університеті банківський аналіз і банківську стратегію.
  • У 2006 році Владислав Рашкован був залучений до виконання проекту по злиттю банків УніКредит і ХФБ, займав посаду керівника локального проектного офісу по злиттю. Після об’єднання цих двох банків керував в «УніКредіт» управлінням стратегічних проектів і розвитку бізнесу, а також займався проектом по перетворенням в Укрсоцбанку.
  • У 2010 році зайняв посаду фінансового директора УніКредит Банку в Україні, також увійшов до правління цієї фінансової установи.
  • У 2011 році очолив банківський комітет Американської торгової палати в Україні, вочел до ради директорів Київської школи економіки (KSE).
  • У 2013 році знову був керівником проект по злиттю Банку УніКредит з Укрсоцбанком і очолив центр забезпечення та організації діяльності новоствореного в результаті злиття банку.
  • У 2014 році увійшов до правління Національного банку України, очолив департамент стратегії і реформування банківської системи. Займався розробкою та впровадженням стратегії реформи банківської системи до 2020 року, а також реформуванням діяльності Нацбанку як регулятора фінансової системи.
  • У листопаді 2014 року виконував обов’язки заступника голови НБУ, пізніше зайняв дожность заступника глави Нацбанку, пропрацював на цій посаді до 2016 року, пішов, плануючи зайнятися інвестиційним бізнесом. Але обставини повернулись іншим чином. В кінці 2016 року Нацбанк достроково змінив представника України при МВФ в зв’язку з досягненням пенсійного віку Олександра Петрика. Цю посаду було запропоновано зайняти Владиславу Рашковану, з лютого 2017 року він зайняв пост заступника виконавчого директора Міжнародного валютного фонду від України строком на 4 роки.

Програма уряду

На думку Владислава Рашкован, Україна зараз має черговий шанс для економічного ривка, і як раз в наш час є кілька причин для того, щоб цей шанс був максимально використаний. Як вважає представник України в МВФ, зараз в країні немає економічної кризи, зростає ВВП, а також реальні доходи населення, зменшується зовнішній борг країни. Зараз гроші Україні готові давати не тільки звичні кредитори – ЄБРР і МВФ, а й інвестори.

Новий президент має велику підтримку народу, у нього після парламентських виборів з’явиться більше важелів впливу, в тому числі пропрезидентська коаліція в Раді, його опозиціонери не зможуть реально перешкодити. Це унікальна для нинішнього президента сприятлива ситуація, який до цих пір ні в одного президента не було. Володимир Зеленський має максимум можливостей поставити своїх людей на ключові посади в уряді.

При формуванні уряду президент повинен поставити нема на лояльних людей, а на професіоналів.

Однією з пріоритетних завдань нового уряду, а точніше, навіть головним завданням, як вважає Владислав Рашкован, стане демографічна проблема – в країні не вистачає робочих рук і в цілому трудових ресурсів. А тому необхідно повернути в Україну трудових мігрантів шляхом створення нових робочих місць і підвищення заробітної плати. В іншому випадку, до 2035 року працювати в країні буде нікому.

Другим завданням нового уряду стане роздержавлення всього, що можна. Держава повинна максимально залишити бізнес у спокої. Тільки в приватному секторі є резерви для підвищення продуктивності праці.

Третє завдання – створення внутрішнього попиту на свої ж товари. Орієнтація на імпорт в довгостроковій перспективі – тупиковий шлях.

Важливим напрямком діяльності нового уряду стане усунення монополій всередині країни в будь-якій сфері діяльності, боротьба з перевагою олігархічних кланів в економіці.

Наступним буде завдання – залучення транснаціональних корпорацій для створення виробництва всередині країни. Це залучення України в світовий виробничий цикл, що зацікавить іноземних політичних партнерів піклуватися про безпеку України.

При цьому Рашкован вважає, що країна не дозріла для підвищення темпів кредитування.

«Зараз страшно кредитувати. Треба боятися кредитувати, оскільки судові ризики все ще високі. Прошу Мінфін додати страху держбанкам в сфері кредитування».

Цитати і заяви

При формуванні уряду президент повинен поставити не на лояльних людей, а на професіоналів.

Посилання

Сторінка Владислава Рашкован в Фейсбуці.

https://www.youtube.com/watch?v=MA5Nn7UM86I

Дата народження
23 травня 1978
Країна
Україна